Güzeldere - Gölyaka Kamplı Gezisi (8-9 Mayıs 2010)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan teos Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 94
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 24,254
Ynt: Güzeldere - Gölyaka Kamplı Gezisi (8-9 Mayıs 2010)

mayıstosböce' Alıntı:
Cem çok teşekkür ederiz.

Derya-Bülent

Rica ederim... Görevimiz... demek istiyorum ama ilelebet üzerime görev olarak kalmasından korktuğum için diyemiyorum. :smiley:
Bir şey değil... (İleride de başkaları çeker ben izlerim nasıl olsa :smiley:)

Etiketler

orsaalabanda' Alıntı:
Aslında bitkilerin latince adlarına interneti biraz araştırınca kolayca ulaşılabilir. Sadece birazcık meraklı olmak yeterli. Gezilerimizde botanikle ilgili ve bilgili birçok katılımcıyla karşılaşıyoruz.
Ben ziraat mühendisiyim. Meslektaş mıyız?

Dogru soyluyorsunuz biraz arastirinca bulunuyor fakat bircok insan latince isimlerini merak etmedigi icin sizin mesleginizi sormustum. Bende peyzaj mimariyim yani meslektas sayiliriz. Biliyorsunuz fakulte olarak ziraat fakultesinin icinde yer aliyor peyzaj mimarligi bolumleri bir cok universitemizde. Benim bolumumde ziraat fakultesi icindeydi bir cok ders almistim ziraatten.

Bir daha ne zaman gidilecek. Kacirdiklarimizi ne zaman telafi edecegiz. Hem mayolarimiszla gider suya da gireriz. :D
Sucuklari gene hic affetmemissiniz. Bu sucuklarin intikami tez zamanda cikartilacaktir.
Bu arada grubumuz giderek genisliyor. Yeni strateji ve planlari olan herkesi grubumuzda gormek isteriz.
Yasasin SYG. (Sucuklari Yiyemeyenlerin Grubu)

Bizim zamanımızda Gıda ve Peyzaj da ziraat fakültelerinin bölümlerindendi. Daha sonra Gıda Mühendisliği ve Peyzaj Mimarlığı olarak ayrıldı.
Ben zooteknistim ama süs bitkileri, bahçe düzenleme ve peyzaj işlerinde profesyonel olarak iki yıl çalıştım. Temel olduktan sonra diğer bölümlere adaptasyon hiç de zor değil. Gerçekten de meslektaş sayılırız ama ben şu anda bu işi profesyonel olarak yapmıyorum. Ne yazık ki bilgilerim de artık yeterince taze değil.

insel' Alıntı:
Bir daha ne zaman gidilecek. Kacirdiklarimizi ne zaman telafi edecegiz. Hem mayolarimiszla gider suya da gireriz. :D
Sucuklari gene hic affetmemissiniz. Bu sucuklarin intikami tez zamanda cikartilacaktir.
Bu arada grubumuz giderek genisliyor. Yeni strateji ve planlari olan herkesi grubumuzda gormek isteriz.

İnsel hocam bu konuya gezi duyurusunda değinmiştim. Sanırım kaçırdın... Üzgünüm...

orsaalabanda' Alıntı:
Gidilecek yer, doğal güzellikler ve mevsim itibarıyla kaçırılmaması gereken bir gezi olduğunu düşünüyorum. Gezi takvimini programın çok ağır olmaması için olabildiğince sadeleştirmeye çalıştık. Oysa gidilebilecek daha bir sürü yer vardı... Bu nedenle Güzeldere'ye bir daha gidebilir miyiz bilmiyorum?

orsaalabanda' Alıntı:
Bizim zamanımızda Gıda ve Peyzaj da ziraat fakültelerinin bölümlerindendi. Daha sonra Gıda Mühendisliği ve Peyzaj Mimarlığı olarak ayrıldı.
Ben zooteknistim ama süs bitkileri, bahçe düzenleme ve peyzaj işlerinde profesyonel olarak iki yıl çalıştım. Temel olduktan sonra diğer bölümlere adaptasyon hiç de zor değil. Gerçekten de meslektaş sayılırız ama ben şu anda bu işi profesyonel olarak yapmıyorum. Ne yazık ki bilgilerim de artık yeterince taze değil.

Evet su anda Ziraat muhendisligi, gida muhendisligi ve peyzaj mimarligi ayri bolumler ama hale ziraat fakultesine baglilar genelde. Mesela ben Ankara universitesi mezunuyum ve ziraat fakultesi peyzaj mimarligi bolumu diye geciyor. Ne yazikki benimde hem ziraatten hemde peyzaj mimarligindan bir cok arkadasim gercek meleklerini icra etmiyorlar cunku bu mesleklere gerekli deger verilmiyor ne yazikki. Neyse konuyu cok dagilttim. Resimler ve videolar icinde cok tesekkurler.

mayıstosböce' Alıntı:
bizde seni desteklemek için bekliyoruz.
Derya-Bülent
Hep destek, tam destek.Online ışığı sönene kadar bekleyeceğim.Gönülden teşekkürler emeğine cem bey.

İnşallah bu kez olmuştur.
enverdede' Alıntı:
Hep destek, tam destek.Online ışığı sönene kadar bekleyeceğim.Gönülden teşekkürler emeğine cem bey.

Ben teşekkür ederim. Böyle dostlarımız ve büyüklerimizin olması çok güzel... Bütün gün fotoğraflarla ve videolarla boğuştuğum için ayrıntılı yazamadım. Sizleri tanımak çok güzeldi. Tüm gezilerimizde aramızda görek isteriz...
İyi geceler...

http://s1045.photobucket.com/albums/b451/orsaalabanda/?action=view&current=Prenli.flv

Bu güzel geziye de katılamadık.Biz bu SYG den nezaman kurtulacağız bakalım.Bu arada bu sefer TESTEREMEN'e pek iş düşmemiş galiba?

orsaalabanda' Alıntı:
İnsel hocam bu konuya gezi duyurusunda değinmiştim. Sanırım kaçırdın... Üzgünüm...

Yazilanlari kacirmadim. Yasananlari kacirdim. Bu haftasonu cok yogundu ve ayrica anneler gunu vardi. Herhalde 1 2 ay icinde gideriz biz. Gece tek karavan kalmak emniyetli midir burada?

insel' Alıntı:

İnsel güzelyayla değil ama sonraki gittiğimiz Pürenli ve Balıklı yaylalarına kesinlikle bir daha gidilmeli diyorum,sanırım diğer arkadaşlarda benimle aynı fikirde,ayrıca arkadaşlar bizim döndüğümüz taraftan gelemediler,biz akyazı Mudurnu arasında bir yere indik gruptan ayrıldıktan sonra,bu yol diğerine göre daha kısa,Akyazı_dokurcun-Mudurnu yolunu bilenler bilir güzel,geniş ve manzaralı bir yoldur,yanlış görmediysem indiğimiz km Akyazı geçtikten sonra 45.km lerdeydi.(kısalıktan kastım dağ yollarından pürenli ve balıklıya gidiş,total anlamda değil) Ana yoldan pürenli yaylası,diğer yola göre hem daha yakın hem daha temiz.
Ben zamanını bilmiyorum ama oraya bizim gezilere verdiğimiz molalarda kesin gideceğim,ondan önce olurmu bilmiyorum.

[attachment=1]

IMG 9433

züğürt gezençi' Alıntı:
Bu güzel geziye de katılamadık.Biz bu SYG den nezaman kurtulacağız bakalım.Bu arada bu sefer TESTEREMEN'e pek iş düşmemiş galiba?

Hayır Sami bey testeremen e pek iş düşmedi ama HeCEMeN e iş düştü,ağacı atarken biz yanlızca denge sağlamak için tuttuk,sanırım arkadaşlardan biri o fotoğrafı çekti,koyarsa bu grubun içinde daha ne kahramanlar olduğunu, herkes görecek..

"AKLIMIZ PÜRENLİDE KALDI"
Güzeldere Şelalesinde mükemmel bir hafta sonu yaşadık.Başta Cem olmak üzere tüm yönetimdeki arkadaşları kutlarız.
Gezimiz boyunca güzel süprizlerle karşılaştık bunlardan birisi Tamayın yaşgünü ( Ağilesiyle birlikte nice mutlu yıllara) Diğeri etkinliklerimize ilk defe katılan.
Enver bey,eşi, ve Raci hocamızdı tanışmaktan büyük keyif aldık. Pürenli yaylasına çıkan yol biraz yorsada aklımızı orada bıraktık. Tüm dostlara SELAMLAR.

Bülent yukarıdaki fotoğrafı çektiğin yerin koordinatlarını verebilir misin?

Yayla yolunda çoğunluğu 1. vites olmak üzere 1,5 saat yol yaptık.(dönüşle birlikte 2 saat) Bu durum ortalama mazot tüketimimi 10 lt./ 100 km. gibi bir oralamaya çıkardı. Bursa'ya gidiş dönüş toplam 610 km. yol yapmışım ki ciddi bir rakam... Bir kez daha gidersek Güzeldere'yi pas geçip Pürenli'de en az iki gece geçirmek isterim ki değsin...

"Yolunuz açık,keyifler gıcır olsun..." demiştim. Görüyorum ki aynen öyle olmuş; nicelerine...

Cavid Sezen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,446
Kayıtlı Üye Sayımız
172,102
Kaydolan Son Üyemiz
musti44900

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR