Feroza'cılar Serbest Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan koroglu1414 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 758
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 157,262

Etiketler

Salih bey geçtiğimiz yaz ramazan ayında motorda ne var ne yok değiştirdik sıfır kranktı gömlekti vs :smiley: motoru tamamladıktan sonra ilk çalıştırdığımız anda termostat açmadı ve ilk günden dakika 1 gol 1 oldu ;D daha sonrada 1 kere hava yaptı bir kaç kerede ben hararet yaptırdım conta gitti :smiley: zaten sürekli su eksiltiyordu su kaçağı yoktu contadan şüphelendik ve yanılmadık ;D ;D

alican bizim bu araclarda radyatörün fonksiyonuda cok önemli şayet radyatörde tıkalı ise baya bir problem bendede aynı sorun vardı feridun kardeşim ile bu sorunu kökünden hallettik radyatörün peteklerini komle değiştirdik belki sizdede conta yakmanız bununla başlamış olabilir saygılarla.

salihdalci' Alıntı:
alican bizim bu araclarda radyatörün fonksiyonuda cok önemli şayet radyatörde tıkalı ise baya bir problem bendede aynı sorun vardı feridun kardeşim ile bu sorunu kökünden hallettik radyatörün peteklerini komle değiştirdik belki sizdede conta yakmanız bununla başlamış olabilir saygılarla.

Dediğiniz doğru olabilir Salih Bey ama ben radyatörün suyu olduğu sürece hiç hararet sıkıntısı yaşamadım, suyuna bakmadığım zamanlarda başıma gelen geldi :D Benim radyatördeki tek sıkıntım,gözlemlediğim kadarıyla su azaldığında yandaki yedek depodan su çekmiyor ve ya fazlasını yedek depoya atmıyor.Bunun sebebi olarakta daihatsu parçacısı radyatörünün orjinal olmadığını söyledi :-\ Radyatör sanki orjinalmiş gibi bağlantı yerleri falan tam yerine denk geliyor :-\

bende aldıgım zaman aracı gösterdiğimde ustaya gözün hararet ibresinde olsun bu aracların radyatörleri capraz gelmesi gerekirken düz geliyor hararet yaptırırsın dedi bişey anlamadım ama gözüm hep hararet ibresinde:smiley::smiley:

Benim hararet hep yarının hemen altında,bir de benim araçta önceki sahibi civalı fanı iptal etmiş herhalde bozulmuş,fan sürekli devrede hararet biraz yükselirse gaza basıyorum fan hızlı dönüyor radyatör soğuyor ;D ;D

aha benim de silindir kapağında sorun var o zaman,,son 1 haftadır araba su eksiltmeye başladı,kaçak ta yok,su olduğu zaman bende hararet sıkıntısı yaşamıyorum ama bakıyorum ki hafiften hareketlenmeye başlıyor,açıyorum kaputu,yarım litre suyu tek dikişte içiyor :smiley: ,,sonra aynen devam

Adaş sende bir baktır,sabahları ilk çalıştırdığında da araba ilk 10-15 sn tekleme yaparsa oda pistonun kafasında su birikmesinden oluyormuş bende oda yok artık çok şükür :smiley: Hee bir de benim motor toplarken aldığım conta orjinal değilmiş bildiğin mantar conta,yenisini orjinal buldum gerçekten conta :D :D Üstü teflon gibi birşey kaplı mantar kısım yok,artık çelik midir nedir bilemedim ;D

feroza'cılar bölümünü biraz haraketlendirsek'te biraz bilgi edinsek ,herkez sorunlarını sık sık paylaşsa sorunu hallettikten sonra paylaşsa ne iyi olacak ,ben sibop ayarlarını yaptırdım firenleri kople elden geçirdim,ekzosttu deyiştirdim muayeneden geçirdim ,şimdilik sorun yok inşallahta olmaz haa bide dışa ofsetli cant olayını'da halletmek üzerayim bide lastik ,ondan sonra inşallah bi'oh diyeceyim,saygılar.

salihdalci' Alıntı:
haydi hayırlısı bakalım bekir bey . :D :D
saolun salih bey ,bu muayene işi beni çok yordu yanlız ön sağ farda ufacık taş izi vardı geçmedi aradım farı buldum ama biraz tuzlu oldu , neyse'ki sonunda haletim far sorunu olan arkadaşl,ra,yardımcı olucak fazladan far var elimde ,saygılar.

allah ömrünü uzun etsin bayağı bir güldürdün alican yanlız kaliteli bir egzost taktırki üç beş sene gitsin . :D :D :D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

SON KONULAR

Geri