Feroza'cılar Serbest Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan koroglu1414 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 758
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 157,425
;D ;D ;D ;D ;D egzostcuyla konuştum japon için olanlardan takarız dedi tamam dedim bende,babam gelince taktırcam şimdi taktırırsam kendi cebimden ödemek zorunda kalırım ;D Belkide değiştirmem dikkat çekmek hoş oluyor ufacık arabayla ;D Sıkışık trafikte ara gazla kalkıyordum sürekli,yandaki adam camı açıp sordu ''ustam 6 silindir mi bu?'' dedi yok abi 4 silindir dedim,''ozaman 2.0 motordur bu dedi'' yoo 1.6 dedim adam şaşırdı ;D ;D Nasıl bu ses çıkıyor abart egzostta yok dedi ;D ;D ;D

Etiketler
bekirgümüş' Alıntı:
feroza'cılar bölümünü biraz haraketlendirsek'te biraz bilgi edinsek ,herkez sorunlarını sık sık paylaşsa sorunu hallettikten sonra paylaşsa ne iyi olacak ,ben sibop ayarlarını yaptırdım firenleri kople elden geçirdim,ekzosttu deyiştirdim muayeneden geçirdim ,şimdilik sorun yok inşallahta olmaz haa bide dışa ofsetli cant olayını'da halletmek üzerayim bide lastik ,ondan sonra inşallah bi'oh diyeceyim,saygılar.

Radyatör kapağını-da kontrol etmekte fayda var...saygılar..

alican4153' Alıntı:
Adaş sende bir baktır,sabahları ilk çalıştırdığında da araba ilk 10-15 sn tekleme yaparsa oda pistonun kafasında su birikmesinden oluyormuş bende oda yok artık çok şükür :smiley:

adaş benim sabah değil de motor soğukken araba benzin tüp farketmez hiç gitmiyor,,termostat çeyreği geçtiği gibi araba sanki 40 bg güçlenmiş gibi ileri fırlıyor,,satmadan önce onları yaptırıp satıcam ki adam küfretmesin arkamdan :smiley:

zaten hiçbişey anlamadım ben bu arabadan,
gidişinde hiç bi problem yok motor ısındıktan sonra,araba uçuyor yağ da eksiltiyor,yokuş aşağı vitese alıyorum kompresyonu da iyi,onun için motoru yaptırmadan böyle satıcam

alican4153' Alıntı:
;D ;D ;D ;D ;D egzostcuyla konuştum japon için olanlardan takarız dedi tamam dedim bende,babam gelince taktırcam şimdi taktırırsam kendi cebimden ödemek zorunda kalırım ;D Belkide değiştirmem dikkat çekmek hoş oluyor ufacık arabayla ;D Sıkışık trafikte ara gazla kalkıyordum sürekli,yandaki adam camı açıp sordu ''ustam 6 silindir mi bu?'' dedi yok abi 4 silindir dedim,''ozaman 2.0 motordur bu dedi'' yoo 1.6 dedim adam şaşırdı ;D ;D Nasıl bu ses çıkıyor abart egzostta yok dedi ;D ;D ;D

bende geçen tekleme için götürmüştüm, usta bir iki gaza yüklendi, çırak: - abi düdük mü taktırdın dedi. :D :D hey allahım,,araba gaza yüklenince piiiiiii diye ses çıkarıyor böyle tiz bi ses

ama ferozanın rölantide veya kalkarken çıkardığı tok bir ses var o gayet güzel,belki de benim egzosttan öyledir tabi hepsi aynı mı bilmiyorum başka feroza görmediğim için :smiley: ,,

bekirgümüş' Alıntı:
feroza'cılar bölümünü biraz haraketlendirsek'te biraz bilgi edinsek ,herkez sorunlarını sık sık paylaşsa sorunu hallettikten sonra paylaşsa ne iyi olacak ,ben sibop ayarlarını yaptırdım firenleri kople elden geçirdim,ekzosttu deyiştirdim muayeneden geçirdim ,şimdilik sorun yok inşallahta olmaz haa bide dışa ofsetli cant olayını'da halletmek üzerayim bide lastik ,ondan sonra inşallah bi'oh diyeceyim,saygılar.
Bencede;herkes bildiklerini paylaşsa çok iyi olur.
Zira;tamircilerde deneme yanılma yöntemi uyguluyorlar(acemi çırak gavur eşşeğinde öğrenir misali) ;D ;D :eek:

merhaba günaydın hayırlı günler arkadaşlar, bugün'de cantları taktırıyorum ,presciye verdim hafif ofset verip öyle takıcaz ,ondan sonra sıra lastiklerde bakalım nasıl olacak,sağlıkla kalın.

acaNn' Alıntı:
adaş benim sabah değil de motor soğukken araba benzin tüp farketmez hiç gitmiyor,,termostat çeyreği geçtiği gibi araba sanki 40 bg güçlenmiş gibi ileri fırlıyor,,satmadan önce onları yaptırıp satıcam ki adam küfretmesin arkamdan :smiley:

zaten hiçbişey anlamadım ben bu arabadan,
gidişinde hiç bi problem yok motor ısındıktan sonra,araba uçuyor yağ da eksiltiyor,yokuş aşağı vitese alıyorum kompresyonu da iyi,onun için motoru yaptırmadan böyle satıcam

Adaş ısınana kadar jiklen açık kaldığı için boğuluyodur belki ondan gitmiyodur,ben benzinde çalıştırmadım 2 haftadır,karbüratörü söktük yine bi hortum boşta kaldı ;D ;D ;D ;D Yağ eksilten araba daha iyi gidermiş diye duydum hep :D :D Bana öyle sattılar arabayı çok küfür ettim valla :D

acaNn' Alıntı:
bende geçen tekleme için götürmüştüm, usta bir iki gaza yüklendi, çırak: - abi düdük mü taktırdın dedi. :D :D hey allahım,,araba gaza yüklenince piiiiiii diye ses çıkarıyor böyle tiz bi ses

ama ferozanın rölantide veya kalkarken çıkardığı tok bir ses var o gayet güzel,belki de benim egzosttan öyledir tabi hepsi aynı mı bilmiyorum başka feroza görmediğim için :smiley: ,,

Videosunu çekip yükleyeyim bir ara buraya egzost sesinin ;D ;D Piiii sesini yok etmek için sende benim egzosttan taktır ;D ;D ;D

son tekleme işini hallettikten sonra daha tek kuruş masraf etmem satarım :smiley: ,,bu saatten sonra o beni değil ben onu taşıycam anlaşıldı

beyler bizim bu araclarda sivic valf var distiribitörün altında bunların hortumlarını kontrol ettirin birde distiribitörün içindeki valf calısıyormu bakın calışmıyor ise temizleyip greslryin hortumların hepsini elden gecirin birde motorun sanırım yanın da bir catal hortum yeri var demirden çürümüş olabilir ve kacırıyorda olabilir bakmakta yarar vardır.

salihdalci' Alıntı:
beyler bizim bu araclarda sivic valf var distiribitörün altında bunların hortumlarını kontrol ettirin birde distiribitörün içindeki valf calısıyormu bakın calışmıyor ise temizleyip greslryin hortumların hepsini elden gecirin birde motorun sanırım yanın da bir catal hortum yeri var demirden çürümüş olabilir ve kacırıyorda olabilir bakmakta yarar vardır.
Güzel bilgiler..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,473
Kayıtlı Üye Sayımız
172,126
Kaydolan Son Üyemiz
Mev

SON KONULAR

Geri