Benim Karavanım VW T5 Reimo- Nevzat

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nevzat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 447
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 223,951

Etiketler
Mobilyalar çok güzel gerçekten hayırlı olsun..bunlar da monte edildikten sonra hâlâ sorun olmadan panelvan ruhsatıyla kullanılabilecek mi?yada panelvana eklenmesi sorun oluşturmayan donanım gibi bisey var mı?

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çok soruyorsam kusura bakmayın kafam karıştı biraz anlamaya,öğrenmeye,çalışıyorum..

Yeni aracınız hayırlı olsun Nevzat Bey

VW California 'ya benzeyen bir arac ortaya çıkacak . Güzel günlerde kullanın :smiley:

Ruhsat konusunda benimde merak ettiğim bir konu var. Motokaravan ruhsatı olunca ruhsata 1+1 yolcu sayısı yazılıyor. Aile olarak seyahat edenler (ör. Anne , baba ve 2 çocuk yani 4 yolcu ) trafik kontrollerinde sorun yaşadılar mı acaba..

Çok soruyorsam kusura bakmayın kafam karıştı biraz anlamaya,öğrenmeye,çalışıyorum..

Estağfurullah.Öncelikle bu platformlar bilgi alışveriş platformu.Zamanında karavancılık kampçılık hakkında bir çok şeyi bu site sayesinde öğrendim.Bende elimden geldiğince bildiklerimi paylaşmak isterim.
Aracı 23 Martta yani Çarşamba günü TUV muayenesine götürdüm.Mevcut haliyle sorunsuz geçti.Orada muayene yapan görevliye ben arkadaki koltukları çıkartıp yerlerine yatak olabilen 3 lü koltuk koyacağım sorun olur mu diye sordum.O da eğer koltuklarınızın emniyet kemerleri varsa sorun olmaz dedi.TUV aracın ruhsatta toplam koltuk sayısına ve o koltukların emniyet kemerli olup olmadığına bakıyor. Şimdilik o yüzden ruhsatı değiştirmeyeceğim.Yolda trafik durdursa da zaten ruhsatımda 4+1 yazıyor ve bendede 4+1 koltuk olacağı için sorun yaşayacağımı sanmıyorum. Arac city van yani orjinalinden arkada camları kapalı kasa değil. Sorduğunuz Ducatolarda camlı değil hemen hemen hepsi kapalı kasa olarak çıktığı için sonradan cam açtırmak ve arka kısıma exra koltuk koymak mümküm değil maalesef.Eğer ducato şöyle bir model çıkarsa ki önde şöför ve yanında bir tekli koltuk arkada ikili koltuk yani toplamda 3+1 ve arka camlar orijinal açılmış ondada sorun olacağını sanmam.sonuçta siz sonradan koltuk sayısını değiştirecek bir ilave yapmıyorsunuz.Ama ne yazıkki ducatonun öyle bir modeli yok.
Aracın üst açılır olması yani sonradan yapılmasını ise TUV dikkate almadı bizim için sorun değil dedi.Ayrıca içine bir iki dolap koyacağım dediğimde de bizim için sorun değil dediler. Buradan benim anladığım ben bu aracı özel amaçlı motokaravana çevirmeden bu haliyle binebilirim.

Bursa da bir iki arkadaş panelvan olarak araçlarını kullanıyorlar sadece Tuv e giderken mobilyaları söküyorlar ama ne kadar pratik bilemem.Ben bu şekilde kullanacağım zaten TUV ü yeni yaptırdım en azından bir yılım var seneye bu zaman sorun olursa araç 5 yılını doldurmuş oluyor o zaman çevirtirim. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Yeni aracınız hayırlı olsun Nevzat Bey

VW California 'ya benzeyen bir arac ortaya çıkacak . Güzel günlerde kullanın :smiley:

Ruhsat konusunda benimde merak ettiğim bir konu var. Motokaravan ruhsatı olunca ruhsata 1+1 yolcu sayısı yazılıyor. Aile olarak seyahat edenler (ör. Anne , baba ve 2 çocuk yani 4 yolcu ) trafik kontrollerinde sorun yaşadılar mı acaba..

Teşekkür ederim hocam sizinde benim gibi bir vw California hayranı olduğunuzu biliyorum.Bu araca hayranım çünkü gereğinde şehir içinde kıvrak küçük gereğinde kampta karavan . İnşallah içi de orijinal kadar olmasa da en azından REİMO dan gelen donanımla yapılacağından bir nebze olsun beni tatmin edeceğini sanıyorum.İmaj Karavan da ben aracı bırakırken bir transporter daha vardı onunda üstünü ve içini yapacaklardı malzemeleri sipariş verilmiş Almanya dan bekliyordu.Ben benimkileri önceden sipariş ettim bir ayda geldi. İnşallah bitmiş halinin fotolarını koyarım.

Sorunuza gelince motokaravanların bir çoğu ruhsatta 1+1 dir ve şöför dahil 2 kişiden fazla binildiğinde trafikte durdurulur veya bir kazaya karışılırsa ciddi sorun.hele hele ölümlü bir kaza olursa trafik sigortasından herhangi bir ödemede alınamayacağını düşünüyorum.Malesef bu motokaravan olayını devletimiz tam olarak anlamak istemiyor neden bilmiyorum hep işi yokuşa sürüyorlar.

Sağolun hocam Allah razı olsun.benim için çok faydalı oldu.ducato ile ilgili sormam aradaki farkı daha net anlamak içindi.benimde niyetim inşaallah bi t5 alıp hem binek hem kamp aracı olarak kullanmak.tekrar çok sağolun.birde son olarak muayeneden mobilyalı haliyle sorunsuz geçmesi trafikte polis çevirmesi durumunda da sorun yaşamayacağımız anlamına gelir mi?

Sağolun hocam Allah razı olsun.benim için çok faydalı oldu.ducato ile ilgili sormam aradaki farkı daha net anlamak içindi.benimde niyetim inşaallah bi t5 alıp hem binek hem kamp aracı olarak kullanmak.tekrar çok sağolun.birde son olarak muayeneden mobilyalı haliyle sorunsuz geçmesi trafikte polis çevirmesi durumunda da sorun yaşamayacağımız anlamına gelir mi?

İnşallah bir sorun yaşamam dediğim gibi Türkiye de maalesef kişiye göre farklı uygulamalar olabiliyor inşallah gıcık bir polis memuruna denk gelmeyiz. Çok canım sıkılırsa ve şu sigorta mevzusu çözülürse zaten çevirtirim
ruhsatıda.

Nevzat bey hayirli olsun. Ben uzun sure orjinal arka koltugu cekyatla degistirerek kullandim. Uzerinde 3 tane kemer vardi. Ilk muayenede sadece Tuv koltukta kemer sayisina bakti , gecti. Daha sonraki muayenelerde koltugu ustten arkaya dogru ittirdiler. Oynmazsa birsey demeyiz ama oynuyor diye kabul etmediler. Orjinal koltugu takarak ek muayeneden gectim. Ocak ve buzdolabi hep vardi ama dolap yoktu. Reimo mobilyasi icini cok degistirecegi icin sizde albenisi olacak. Kazasiz belasiz kullanmaniz dilegiyle.

Benim eski T5 de de hem ocak hem lavabo vardı, ne muayenede nede trafik kontrollerinde sorun yaşamadım

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Nevzat bey,

Öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun bu araçla ilgili Ramazan beyle görüşmüştüm. Daha önceki aracınızla ilgili yazdıklarınızı harfi harfine okumuş ve ilgiyle takip etmiştim.

Benimde aklımda T5 veya T6 alıp california tarzı bi araç yapmak var ama bir türlü karar veremedim. Geçen ay Almanya da pop-up tavanla ilgili biraz araştırma yaptım montaj maliyeti bil hayli yüksek olunca acaba ducato tarzı bişey alıp onumu kullansam diye aklımda bir sürü deli sorular. :smiley: Beni bu sorulara boğan aslında sıfır veya 1-2 yaşında bir araç almak istememden kaynaklanıyor. :smiley: Malum 5 yaşında hırpalanmamış ticari araç bulmak pek kolay değil. Aracınızın bitmiş halini canlı olarak çok görmek isterim. Bana bu imkanı tanırsanız kafamdaki bir çok sorunun cevabını bulmuş olacağım....

Tekrardan hayırlı olsun. Allah kazasız belasız, mutlu ve huzurlu bir şekilde binmeyi nasip etsin.....

C58aa7dda6dc31d5319f31a6b54d6758

0c0e3dc9b27496fc51d08fbc438342db

867559ef1bd54fdc7bdb25cc44605fcf

E52208bb776e4f4cc682e9456cb43f86

A7068687a5c9e765fc37c873703617f8

5c743bf9ba44b68bbf57db1e8adc3bee

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,460
Kayıtlı Üye Sayımız
172,115
Kaydolan Son Üyemiz
SoundofSilence

SON KONULAR

Geri