Arama Kurtarma Eğitimi - İstanbul

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan xano Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 194
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 75,204
Ynt: Arama Kurtarma Eğitimi - İstanbul

Yalnız Ünalcım,

Unutulmamalı ki,sanada bu konuda fazla güvenmemek gerek.. sen varkende ateş yakmak,sigara içmek, gaz çıkarmak,gazlamakçakmak çakmak,hatta hatta ateşin adını dahi anmanın bile tehlikeli olduğunu söylemek gerek.. çünkü birden alev alıyorsun.. lakabının "YANGIN ÜNAL" olduğunuda hatırlatırsan daha iyi ve güvenli olur. :smiley:

Hakan,
sende söylediklerimi göz önüne alıp,yorum yaparsan daha güvenli ve hayatta kalan bir arama kurtarmacı olarak kalırsın.. :smiley: bence susuz olarak Ünal ı gezdirmeyin :smiley:

sevgiler

[/quote]
ulusotomotiv' Alıntı:
işin özüne bakarsan hakan en azından bilgimiz dahilinde araç ekipmanlarını kullanma adına birkaçımız bir araya gelip bunları hiç kullanmamış insanlara bilgi vermek lazım gibime geliyo serkanıda alalım yanımıza oturup bir konuşalım bu ara gene winç ve bilumum alete elini parmağını kaptıranlar var hatta düğüm nasıl atılacağını bilmeyen arkadaşlarımız var sen ben serkan ve birol yapalım bu konuda bir calışma

Etiketler

KEMALS42' Alıntı:
Yalnız Ünalcım,

Unutulmamalı ki,sanada bu konuda fazla güvenmemek gerek.. sen varkende ateş yakmak,sigara içmek, gaz çıkarmak,gazlamakçakmak çakmak,hatta hatta ateşin adını dahi anmanın bile tehlikeli olduğunu söylemek gerek.. çünkü birden alev alıyorsun.. lakabının "YANGIN ÜNAL" olduğunuda hatırlatırsan daha iyi ve güvenli olur. :smiley:

sevgiler

esas benim olmam gerek bilumum enteresan kazalar beni bulur :smiley:)

xano' Alıntı:
İstanbul Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birlik Müdürlüğünde "Temel Arama Kurtarma Eğitimi" için yeni dönemler belirlendi. Eğitimlere katılmak isteyen arkadaşların katılmak istedikleri tarihleri dönemlere göre yazarlarsa Müdürlükte GEZENBİLİR için gerekli kontenjanı sağlamaya çalışalım.

Kurslar beş iş günü sürmektedir.
Dersler 09:30 - 14:45 saatleri arasındadır.
Eğitimler Müdürlüğün yeşilköy de bulunan tesislerinde verilmektedir.

KURS DÖNEMLERİ

02-06 KASIM

09-13 KASIM

16-20 KASIM

07-11 ARALIK

14-18 ARALIK

21-25 ARALIK
Yazınız tarih itibariyle eski fakat ben yeni gördüm.İstanbul dışında bu tarz eğitimler veriliyormu?Ben Antalya'da yaşıyorum

kardeşim,
uzay çağında yaşıyoruz..Avrupalı gelecek 5 yıl planını yaparken,biz hala içinde bulunduğumuz senenin planını yapmamışız.. bu nasıl iş,bu nasıl arama,bu nasıl kurtarma,bu nasıl planlama,bu nasıl çalışma..., yönetim.. uyuyormu..??

xano' Alıntı:
2010 yılı içinde açılacak kurs dönemlerini buradan bildireceğim. şuanda palanlanmış bir eğitim yok.

Kiminle Kimi kurtaracaksınız

Kurtarmaya gidenleri kim kurtaracak

Biz sel baskınında karşı sahildekileri SALINCAK ile kurtaramıyoruz

Kimi kurtaracaklar daha doğrusu kim bu işi organize edecek

AKOM mu ,, Sivil Savunma mı ( olmayan )

yoksa telefon ile birileri birilerinden destek mi isteyecek

bu arada HABERLEŞMEYİ unutmayın....

Devlet kendini önce kurtarsın...

Sonra sıra gelirse bizi kurtarır...

aşcı bahçivanı, bahçivan hizmetciyi, hizmetci hanımını, sonra hepberaber uşağı ..... kurtaracak

dünyanın heryerinde afetlerde kurtarma hizmetinin %85'ini sivil halk yapar. geriye kalan dilimi ise ülkenin ve diğer ülkelerin desteğiyle katılan profesyonel kurtarma ekipleri yapar. burada kilit nokta kurtarma faaliyeti yapacak sivil halkın hayatında en az bir defa temel bazda kurtarma eğitimi almış olmasındadır. doğru kurtarma teknikleri bilenler elbetteki herkesten önce komşusunu kurtarabilecek yakınlıktadır.
kurtarma ekiplerinin asıl amacı ulaşılması ekip ve ekipmana ihtiyaç duyulan kazazedelerdir.
birey olarak öncelikle hepimizin yangın, ilkyardım ve kurtarma eğitimi almış olmamız daha sonra nerde bu devlet feryat figanını yapmamız gerekmez mi?

ali aksoy' Alıntı:
Kiminle Kimi kurtaracaksınız

Kurtarmaya gidenleri kim kurtaracak

Biz sel baskınında karşı sahildekileri SALINCAK ile kurtaramıyoruz

Kimi kurtaracaklar daha doğrusu kim bu işi organize edecek

AKOM mu ,, Sivil Savunma mı ( olmayan )

yoksa telefon ile birileri birilerinden destek mi isteyecek

bu arada HABERLEŞMEYİ unutmayın....

Devlet kendini önce kurtarsın...

Sonra sıra gelirse bizi kurtarır...

yazıyı okuyunca şunu gördüm birilerini suçlamak bişeler beklemektense insan kendisini geliştirmeli madem kimseden bişe beklemiyosanız hayatı idame ilk yardım gibi kurslara katılırsanız en azından sizin birilerine faydanız olur birilerini suçlamak kolay ama soruna çözüm üretmekse nedense insanlara kolay geliyo kim gelir kim giderse gibi kelimeler sarf edeceğine insan ben ansıl faydalı olurumu düşünmeli

en basit örneğine gelince sanırım hiç araştırmanınız bircok kurs ve bu işe gönül vermiş olan insanlar var en basitinden off road ile uğraşan herkes zaten bu konuda bilgi s ahibi araç gerek ve doanınları ise yeterli düzeydedir merak etmeyin kimse gelmezsse bile bir off roadcı gelir sizi kurtarır ( tabi genede sizinde kendinizi tip tip konularda geliştirmenizi tavsiye ederim )

Madem ki sorumluluğun çoğu sivillere düşüyor en kısa sürede bir program düzenleyip eğitim alalım sayın Hocam.....
Tez haber bekliyoruz....

arwin' Alıntı:
Madem ki sorumluluğun çoğu sivillere düşüyor en kısa sürede bir program düzenleyip eğitim alalım sayın Hocam.....
Tez haber bekliyoruz....

uzun süredir ertelediğimiz bir konu. yaz tatili başlamadan ete kemiğe büründürmemiz gerekiyor. bu konuda en kısa sürede bir eğitim planlayacağım.
müdürlükte eğitimleri hafta içi veriyoruz. fakat gezenbilir için 2 haftasonu olmak kaydıyla bir eğitim planlayabiliriz. bu konuda en kısa sürede bilgilendirme yapacağım. önemli olan böylesi bir eğitime forum içerisinden katılımcı sayısını belirlemek.

xano' Alıntı:
normalde var. 15 kişilik sınıflar oluşturuyoruz. daha fazla katılımcıyada hayır da demiyoruz. özel bir eğitim olacağı içinde sayı konusunu esnek tutabiliriz.
Top sende haber bekliyoruz...

Bu konuda AKA ya gelebilirsiniz. www.aka.org.tr adresinde bilgilerimiz mevcut. Bizi arayın toplu olarak eğitim almak istediğinizi belirtin. Hatta gelin üye olun, eğitimlerinizi ücretsiz alın. Afet durumunda birlikte çalışalım. Sizlerle birlikte olmak bizi çok sevindirecektir.
Unutmayın, bizim AKA olarak sloganımız, " HERKESİN YAPABİLECEĞİ BİR ŞEY VARDIR " Eğitimler, AKA nın eğitim birimi olan AKAdemi de yapılmaktadır.

Saygılarımla,

Oksal EREV
Arama Kurtarma Araştırma Derneği -AKA-

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,458
Kayıtlı Üye Sayımız
172,113
Kaydolan Son Üyemiz
KhanDeep

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR