2017 Mayıs 90 Gün Italya - Almanya-hollanda-belçika-fransa-portekiz-ispanya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan belka Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,777

Etiketler
Verdiğiniz değerli bilgiler için tekrar teşekkürler, burada bilgilerin tekrar yazılması yeni Karavancılara ışık tutup yol göstermesi açısından son derece yararlı olduğunu düşünüyorum.
Avrupa’daki kampinglerin listesini bilgisayarıma yükledim, Tom tom navigasyon kullanıyorum nasıl yükleyeceğimi henüz bilmiyorum ama yola cıkmadan önce halledebilirim diyorum. Archiescampings
Yine verdiğiniz bilgilerden Campercontact sitesini ziyaret ettim. daha detaylı incelemem gerekiyor.

Kafama takılan bir soru var, İtalya seyahatinin devamında İsviçre yi gezmeyi planlıyorum. Bir yazıda okumuştum otoyollar için Vinyeta türü bir şey almak gerekiyormuş galiba. Genel olarak zorunlu kalmadıkça otoban kullanmamaya çalışıyorum. Şayet İşviçrede otobanı kullanmaz isem yinede almam gerekiyormu? bu türden otoban kullanamadığım halde sıkıntı yaratacak Avrupa ülkesi var mıdır?

Gezi planlarımıza destek verip yorumda bulunan herkese sizin nezdinizde teşekkür ederim.
Saygılar, selamlar
Ben dün tomtom’daki listeleri yeniledim, dilimin döndüğü kadar açıklamaya çalışayım. Tomtom‘u bilgi sayara bağladıktan sonra çift tıklayarak içindeki bilgileri açmak lazım. Sonra kamping listesini yüklemek istediğimiz haritayı çift tıklayarak açıyoruz. Şimdi aşağıdaki kamping listesinden en soldaki bütün Avrupa ülkeleri yazan kısma bir defa tıklayarak açıyoruz. Açılan sayfada önümüze çıkan listede en alttan ikinci sıradaki Tomtom’un üzerine iki defa tıklıyoruz. Açılan peneceredeki bilgilerin hepsini kopyalayarak, daha önce açtığımız tomtom’un haritasına ilave ediyoruz. Eğer daha iyi izah eden olursa sevinirim.
Archiescampings

Aynı şekilde diğer listeleride yüklemek mümkün.
Kolay gelsin.

Ferhat bey, sizin uyarınız üzerine eşimle birlikte çok düşündük. Bu kadar uzun bir rota bize istediğimiz gezi hazzını vermeyeceğine karar verdik.
Dediğiniz gibi İspanyaya gitmişken Endülüs bölgesine uzun süre ayırmak gerek, artı o bölgedeyken Fas göz ardı edilemeyecek bir bölge.
Sonuç itibariyle bu baharki seyahatimizde, hedef önceliği olan İtalya programımızın oluşacağı gezi süresine göre diğer bölgelere gidip gitmemeye karar vereceğiz. adım adım güzergah hazırlamaya çalışıyorum, aşağıda 1.aşama güzergah ve 2. aşama güzergahı belirledim. Bu iki güzergah yaklaşık 2 hafta sürecek.
Destekleriniz için teşekkür ederim. Saygılar

Ekli dosyayı görüntüle 59392 Ekli dosyayı görüntüle 59393
Merhaba 2013 yılındaki gezimizin rotasını içeren gezi yazısının linkini aşağıda veriyorum. Yeni forumda eski fotoğraflar kaybolduğundan aşağıdaki linkteki rotayı inceleyebilirsiniz. Şimdiden iyi yolculuklar diliyoruz.
http://www.gezenbilir.com/f/index.php?topic=100346.0

Verdiğiniz değerli bilgiler için tekrar teşekkürler, burada bilgilerin tekrar yazılması yeni Karavancılara ışık tutup yol göstermesi açısından son derece yararlı olduğunu düşünüyorum.
Avrupa’daki kampinglerin listesini bilgisayarıma yükledim, Tom tom navigasyon kullanıyorum nasıl yükleyeceğimi henüz bilmiyorum ama yola cıkmadan önce halledebilirim diyorum. Archiescampings
Yine verdiğiniz bilgilerden Campercontact sitesini ziyaret ettim. daha detaylı incelemem gerekiyor.

Kafama takılan bir soru var, İtalya seyahatinin devamında İsviçre yi gezmeyi planlıyorum. Bir yazıda okumuştum otoyollar için Vinyeta türü bir şey almak gerekiyormuş galiba. Genel olarak zorunlu kalmadıkça otoban kullanmamaya çalışıyorum. Şayet İşviçrede otobanı kullanmaz isem yinede almam gerekiyormu? bu türden otoban kullanamadığım halde sıkıntı yaratacak Avrupa ülkesi var mıdır?

Gezi planlarımıza destek verip yorumda bulunan herkese sizin nezdinizde teşekkür ederim.
Saygılar, selamlar

Bende gezilerde otoban kullanmamaya dikkat ederim. Fakat Isviçre’den geçerken hep otobandan giderim. Isviçre çok dağlık bir ülke. Otoban dışı yollar çok zaman küçük yerleşim yerlerinden geçiyor ve çok virajlı. Bu yollarda genellikle tünelde olmadığı için dağlardan geçiyoruz. Isviçre de alınan vignette senelik (40 € civarında) olduğu için bir kaç defa da kullanmak mümkün. Ama otoban dışı yollar için vignette almaya gerek yok. Avusturya’da da vignette almanızı tavsiye ederim. Çünkü bazı otobandışı yollar da ücretli. Avusturya’da 10 günlük vignnette sanıyorum 9 € civarında. Italya’da duruma göre bazen yolu kısaltmak için otoban kullanırım. Fransa’da hemen hiç otoban kullanmam. Almanya’da otobanlar ücretsiz ama hiç bir yeri görmeden yol alırsınız.

Italya gezilerimizde biz hiç park yerlerinde gecelemedik. Ülkede çok sayıda karavanpark ve atık su/wc boşaltacak yerler var. Karavanparklar daha güvenceli ve diğer karavancılarla tanışma ve sohbet mümkün.

@belka, :smiley:
sizin gezinin olmazsa olmazı, Hüseyin'in de dediği gibi
Motorhome Parkings and Campsites in Europe | Campercontact appleti.
Hediyesi 5,99 € :sunglasses: DİKKAT: Sadece wi-fi güncellemesini açık tutun !

Campercontact

1- Kamping harici ücretsiz yada az ücretli konaklama yerleri
2- Karavan ünitesi ( Çoğunda geceleme olanaksız ya da yasak )

Not. Bu uygulamanın offline haritaları çok yer tutuyor. Yola çıkmadan hemen evvel ( çünkü devamlı yenileniyor) Campercontact sayfasından navigatörünüze POI leri yüklemeniz herşeyi kolaylaştırır.

Veriler için tıklamak yeterli
TOMTOM
GARMİN
Eğer bu verilere orjinal sembol koymak isterseniz.
ICON

Şehir ve yol haritalarının offline kullanımı için muhakkak Maps.me appletini indirin.
MAPS.ME (MapsWithMe) - detaillierte Offline-Weltkarten für iPhone, iPad, iPod, Android, Amazon Kindle Fire und BlackBerry

Not. Türkçesi de var, üstelik ücretsiz ! :smiley:

Eh , böylelikle cennete de az referans toplamadım galiba ? :p

Son düzenleme:

@belka, :smiley:
sizin gezinin olmazsa olmazı, Hüseyin'in de dediği gibi
Motorhome Parkings and Campsites in Europe | Campercontact appleti.
Hediyesi 5,99 € :sunglasses: DİKKAT: Sadece wi-fi güncellemesini açık tutun !

Ekli dosyayı görüntüle 59474
1- Kamping harici ücretsiz yada az ücretli konaklama yerleri
2- Karavan ünitesi ( Çoğunda geceleme olanaksız ya da yasak )

Not. Bu uygulamanın offline haritaları çok yer tutuyor. Yola çıkmadan hemen evvel ( çünkü devamlı yenileniyor) Campercontact sayfasından navigatörünüze POI leri yüklemeniz herşeyi kolaylaştırır.

Veriler için tıklamak yeterli
TOMTOM
GARMİN
Eğer bu verilere orjinal sembol koymak isterseniz.
ICON

Şehir ve yol haritalarının offline kullanımı için muhakkak Maps.me appletini indirin.
MAPS.ME (MapsWithMe) - detaillierte Offline-Weltkarten für iPhone, iPad, iPod, Android, Amazon Kindle Fire und BlackBerry

Not. Türkçesi de var, üstelik ücretsiz ! :smiley:

Eh , böylelikle cennete de az referans toplamadım galiba ? :p
Ve tekrar verdiğin bu bilgiler için teşekkürler. Campercontact proğramını inceledim gerçekten güzel ve yararlı bir proğram.
Telefonuma ve tabletine yükledim. MAPS.ME uygulaması Tayland'da çok işime yaramıştı, şimdi avrupa haritalarınıda yükleyip güncelledim.
Bu kadar Navigasyon ve Gps cihazlarından sonra kaybolmayız herhalde. Gerçi bazen kaybolmak da güzel olmuyor değil.
Saygılar,

park4night uygulamasını da öneririm. Bizim işimize cok yaramıştı. Gerçi dil destegi yok ama çözmesi zor değil. Dezavatajı internet bağlantısı gerektiriyor. Galiba iphone destegi de yok. Birara bakin derim.
Şimdiden iyi yolculuklar

Aşağıdaki pdf. dosyasında 8 karavan appletinin almanca test sonuçları var !
Meraklısına sunulur. :smiley:

https://goo.gl/5dep54

Sevgili Mesut, Womo-Stellplatz. Eu Pro App‘ i satın alıp (4,49€) tablete yükledim. Bilgilerin offline kullanılabilmesi çok önemli. Bu önemli bilgi için yazılı teşekkürün yanısıra bir de beğeni puanı hakettin.

Güzel bir program yapmışsınız. Güzergah üzerinde Porto ya gelmeden önce yaklaşık 50 km mesafede İspanya da Vigo diye bir şehir var. Oraya da uğramanızı tavsiye ederim. Avrupanın balıkçılık merkezi.. İstanbul gibi inişli çıkışlı bir şehir ve bu şehir bir koyun içinde Boğaziçini andıran persfektifleri var.

Sırf gecelemek için değil, hakkıyla duş almak ve yüzmek için de kapalı ve açık yüzme havuzları düşünülebilir. Daha az merak çekmesi için ise kapanmalarına yakın gidilmesi daha uygun.

Navigatörlerde yerleri zaten yüklü, tıklamanız yeterli... :smiley:
Su almak için mezarlıklar da uygun. Üstelik ses bile etmiyorlar... :p

Son düzenleme:

Merhabalar aplikasyon u ben de indirdim.Avrupa da internet olayını bu sene ya Turkcell in günlük 15 TL ye Türkiye deki şartlarla tarifeyi kullanma şeklinde çözeceğim. Ya da vadafone tüm Avrupa da geçerli bir turist paketi yapmış. Onu alıp kendi simimi ikinci bir basit telefona takacağım.İnternet çok önemli yoldayken.Vadafon hakkında kesin bilgiyi fiyatını paylaşacağım.Ben de Nisan son haftası çıkaracağım Efsane yi Avrupa ya

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,441
Kayıtlı Üye Sayımız
172,099
Kaydolan Son Üyemiz
Attorney58

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR