14.000 Km.lik 80 Günde Devr-i Avrupa Turumuz Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ADNANILGAZ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 61
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,742
Ynt: 14.000 Km.lik 80 Günde Devr-i Avrupa Turumuz Hakkında

serhat2007' Alıntı:
Adnan bey , haritanızdan turunuza İzmir yada İzmir yakınlarından başlayacağınızı görüyorum.
Ben de İzmir de oturuyorum ve ben ve eşim bu sene camper'la 60 günlük bir Avrupa turu planlıyoruz.
Sizinle temasa geçmek isterim.

Serhat bey tahmin ettiğiniz gibi ben de İzmirliyim. İzmir Amerikan Kolejine yakın yerde oturuyorum. Yarın (13.01.2015) İstanbul'a oğlumuzun yanına gideceğiz. Yaklaşık 10 gün kalacağız. Dönüşte ben de sizinle görüşmek isterim. Seyahat planlarımızı karşılıklı paylaşırız. Cep telefonumu özelden size gönderiyorum.

Kolay gelsin.

Etiketler

Teşekkürler Adnan bey, dönüşünüzden sonra görüşmek dileği ile...

Herkese tekrar merhabalar,

İstanbul'dan döndük ve seyahat hazırlıklarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Güzergahımız boyunca yaklaşık 250 farklı destinasyonu ziyaret edeceğiz. www.tripadvisor.com.tr sitesinden gezilecek yerlerle ilgili kısa ve öz bilgiler derlemeye başladım. Daha sonra da kalacağımız karavan kamplarının seçimlerini yapacağım. 2013 teki geziye çıkmadan önce yaptığımız plana tam olarak sadık kalamasak ta %90'a yakın bir oranda planı gerçekleştirmiştik.

Seyahatlerimiz öncesi bu kadar detaylı bir hazırlık yapmanın birçoğumuz tarafından eleştirilecek yönleri de olabilir. Ancak her yurtdışı seyahatimizin kısıtlı bir kaynak ve zaman kesiti içinde yapılıyor olması bence bu detaylı çalışmanın yapılmasını da zorunlu kılıyor. Çünkü her iki unsuru optimum düzeylerde kullanmak seyahatlerimizden azami faydayı (buna keyif de diyebiliriz) sağlamamızı olanaklı hale getiriyor. Yollarda kaybolmak ya da konakladığımız bir destinasyonda herhangi bir bilgimiz olmadan çevremizi dolaşmaya çalışmak için harcanacak zaman ve parayı geri getirme şansımız hiç yok. Tabii tüm bu planları yaparken fazla stres de olmamalıyız. Çünkü elimizde olmayan birçok nedenden dolayı planlar aksayabilir. Buna da mental açıdan hazırlıklı olmalıyız.

Adnan bey gezi planlarınız yaparken aşağıdaki linkte Fatih ve Hüseyin beyin paylaştığı telefon numaralarını da not almanızı öneririm. Yolculuğun her haline karşı tedbirli olmakta fayda var ;)
http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=106115.180#lastPost

Telefon numaralarını not ettim, çok teşekkür ederim Haşmet bey. Özellikle yalnız seyahat edenler için bu tip güvencelerin olduğunu bilmek insanı rahatlatıyor gerçekten.

Ayrıca gidilen tüm ülkelerdeki Türkiye Konsolosluklarının telefonlarını da not etmekte fayda var. Her ne kadar ülke sınırlarından geçtikçe cep telefonlarına Konsolosluk mesajları geliyor ama ne olur ne olmaz yedekte de bir liste bulunsun.

Yolculuk sırasında telefonu kaybetme,çaldırma riskini ve telefonun arıza yapma ihtimalini unutmayıp tedbirli olmakta fayda var.biliyorsunuz artık her şeyimizbu akıllı telefonların tabletlerin içinde

Şadan bey çok haklısınız. Telefon dışında tablet veya laptop gibi ikinci bir depolama kaynağının olması, en azından bir flash bellek bile bazen kurtarıcı (ya da kolaylaştırıcı) olabilir.

Adnan bey, merhaba

Yeni bir karavancı olarak rotanızı ilgiyle inceledim. Çok detaylı bir planlama yapmışsınız. 2016 yılı için benimde uzun soluklu bir planlama yapma niyetim var. Bu yılı karavana alışmak, eksikleri görmeye ayırdık.
Gezi notlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Bende İzmirde yaşıyorum, bölgemizdeki karavancı arkadaşlarla bir buluşma ayarlanması yapılabilinirse uygun olur diye düşünüyorum.

Tünay bey merhaba,

Gezimizi 5 Mayıs'ta başlatma konusunda planlama yapmıştık. Ancak 20 Nisan'da Yunanistan İzmir Konsolosluğu'na yaptığımız vize başvurusu için en erken 6 Mayıs'ta randevu günü vermeleri yüzünden biz de gezimizi 2016 yılına bıraktık. Sebebinin de 23 Nisan ve 1 Mayıs tatillerinde memleketimizden Yunan adalarına çok fazla ziyaret talebi olduğu söylendi.

Biz de her işte bir hayır vardır diyerek şartları bu yıl için fazla zorlamadık.

Bu yaz Türkiye içerisinde kısa mesafelerde gezilerimize devam edeceğiz. Buluşma konusunda İzmir Karavan Derneğimizin yaptığı etkinliklere katılıyoruz. Siz de üye misiniz bilemiyorum. Ama tabii ki Derneğin etkinlikleri dışında da birkaç arkadaş bir araya gelerek sohbet ve gezi planları yapılıyor. Biz de bunu sağlayabiliriz.

Görüşmek dileğiyle,

Adnan Ilgaz

Adnan bey , haritanızdan turunuza İzmir yada İzmir yakınlarından başlayacağınızı görüyorum.
Ben de İzmir de oturuyorum ve ben ve eşim bu sene camper'la 60 günlük bir Avrupa turu planlıyoruz.
Sizinle temasa geçmek isterim.
Bende bu sene 2016 eşimle birlikte Manisa'dan Fas'a iki aylık gezi yapacağız. Görüşmek Üzere. Fesbuğumdan gezi fotolarımı izleyebilirsiniz Veli Devekaya

Adnan bey, merhaba

Yeni bir karavancı olarak rotanızı ilgiyle inceledim. Çok detaylı bir planlama yapmışsınız. 2016 yılı için benimde uzun soluklu bir planlama yapma niyetim var. Bu yılı karavana alışmak, eksikleri görmeye ayırdık.
Gezi notlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. Bende İzmirde yaşıyorum, bölgemizdeki karavancı arkadaşlarla bir buluşma ayarlanması yapılabilinirse uygun olur diye düşünüyorum.

Adnan bey, merhaba

Sayın Belka bende İzmir'de gezgincilerin bir araya gelip buluşması fikrinize katılıyorum Manisa'dan Veli devekaya

Bu seyahatimizde de günde ortalama 180-200 km yol kat ederek mola vermeyi ve önemli noktalarda 2-3 gece kalmayı planlıyoruz. Kalacağımız yerler genellikle karavan kampları veya karavan parkları (campingplatz veya stellplatz denilen türdeki yerler) olacaktır.
Seyahat rotamız üzerindeki yerler ve mesafeler aşağıdaki dosyada yer almaktadır:
Adnan Bey Merhaba; güzel paylaşımlarınız için çok teşekkür ederim, ben araba ve çadırla Avrupa turu düşünüyorum. Seyahat rotanızın dosyasını nasıl ulaşırım. Selamlar

Adnan bey izninizle, ben sizin yerinizde olsam, Yunanistan'da oyalanmaz, o vakti Prag, Burgos, Valencia, Lizbon, Lucca yada başka yerler için ayırırdım. Değmediği için değil, tam aksi ve üstelik herzaman elinizin altında olduğu için .
Siz yazdığınız gibi uzun yola çıkıyorsunuz. Yunanistan ise komşumuz ! Evinizden çıktıktan birkaç saat sonra Sakız'dasınız. Bence çok kimsede yok bu avantaj. Oradan Mora'ya ve kuzeyden tekrar yavaş yavaş geriye dönüş. Avrupayı düşünmediğiniz bir yaz için, Türkiye'ye tad, maliyet ve herşeyi ile en güzel bir alternatif. Hatta bizim bu ve iki sene evvel keyifle yaptığımız gibi, ikisi beraberce bile düşünülebilir. İnsan kendini hem Avrupa'da hem evinde (Ege'de) hissediyor. (En azından bizler için bu böyle. ;) )

Yunanistan'a doya doya zaman ayırmak lazım. Böyle yapan ecdadımızın da bir bildiği vardı muhakkak. ;)

Gerçi Amerika yazılarınızı da bekliyoruz ama Avrupa'yı bir kerede bitirmemeye bilmem dersiniz ? Schengen ve yengen(m) vizeleriniz zaten var. Üstelik Rabbim vizesinin bitiş tarihi de bereket pek okunaklı değil. :D

Not. Bu sene biz Hüseyinle oralarda iken, Demircili köyü güneyindeki iki koyda da yoktunuz ...
5

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

SON KONULAR

Geri