Puma Motor Bu ise çok uygun fiyat

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan veteriner44 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,165

veteriner44

Ana Kamp
Yer
Pütürge- Malatya
Aşağıda linkini verdiğim motor acaba 130 ps lik puma motor mu?
http://www.tekford.com.tr/V184-MOTOR-KOMPLE-SERVIS-AMACLI-130-PS-2001-pid-10756.html

Şayet bu ise gayet uygun bir fiyatı var.

Etiketler

Ynt: Puma Motor Bu ise çok uygun fiyat

O zaman bu forumda Puma motor değişimi yapanların verdiği ( sıfır- sandık kırma- ) motor fiyatları 14.000 TL civarındayken 4.934 TL fiyatlı bu motor acaba gerçekten o Puma motor mu yoksa taklit bir şey mi? Hani Çin işi vs... gibi.
Yoksa neden neredeyse 4 katı fiyat var ortada.Şayet gerçekse yaşadık. :eek: :eek: :eek:

Sırf bu motor bu fiyata diye adam gidip bir tane defender alır. ;D ;D ;D

Çalışır durumda motor ise uygun fiyat. Pompa, enjektörler, turbosu interkolü, intercol boruları, manifoldu üzerinde olmuyor genelde motorların. Araştırmak gerekli...

veteriner44' Alıntı:
O zaman bu forumda Puma motor değişimi yapanların verdiği ( sıfır- sandık kırma- ) motor fiyatları 14.000 TL civarındayken 4.934 TL fiyatlı bu motor acaba gerçekten o Puma motor mu yoksa taklit bir şey mi? Hani Çin işi vs... gibi.
Yoksa neden neredeyse 4 katı fiyat var ortada.Şayet gerçekse yaşadık. :eek: :eek: :eek:

Sırf bu motor bu fiyata diye adam gidip bir tane defender alır. ;D ;D ;D

14000 gibi rakamlar flanş, şanzuman ,adaptasyon gibi işlemleride kapsıyordur diye düşünüyorum.

Servis Motoru bile olsa,
Pompa, enjektörler, turbosu interkolü, intercol boruları, manifoldu, flanş ,şanzuman ve adaptasyon için;
14000-5000= 9000 TL kadığına göre Moror için eksik bu parçalar bence 9000 TL tutmaz.
Yine de karlı gibi.
Şayet eksik olan bu parçaların fiyatını bilenler varsa verebilirse daha iyi bir kıyaslama yapma şansı olabilir.
Saygılarımla...

veteriner44' Alıntı:
Servis Motoru bile olsa,
Pompa, enjektörler, turbosu interkolü, intercol boruları, manifoldu, flanş ,şanzuman ve adaptasyon için;
14000-5000= 9000 TL kadığına göre Moror için eksik bu parçalar bence 9000 TL tutmaz.
Yine de karlı gibi.
Şayet eksik olan bu parçaların fiyatını bilenler varsa verebilirse daha iyi bir kıyaslama yapma şansı olabilir.
Saygılarımla...

Fiyatlar şu aralarda diye biliyorum
Pompa 1000-1500 arası
Turbo 1000 1500 arası
İntercolü ve intercol boruları 200- 250 vicarı
4 Enjektör 1500 2000 arası
Manifold için bir fikrim yok...
Baskı balata geçen sene 250 liraydı...

130PS'in enjektörleri 220 TL, pompası da 1200 TL, turbosu da 1350 TL idi yedek parçacıda.

komple 130 PS motor 11000 TL

daha önce özel posta ile soran bir arkadaş olmuştu; 200PS 3.2 lt TDCI servis motorunun fiyatı da 7500 TL imiş (buna ECU dahil değildir diye düşünüyorum). elektronik de olsa, güç isterim diyenlere duyurulur. + chip yapıp 250PS 590Nm makinanız olabilir... sonra da durabilmek için iyi bir bacak kası yapmak lazım. :smiley:

edaghan' Alıntı:
130PS'in enjektörleri 220 TL, pompası da 1200 TL, turbosu da 1350 TL idi yedek parçacıda.

komple 130 PS motor 11000 TL

daha önce özel posta ile soran bir arkadaş olmuştu; 200PS 3.2 lt TDCI servis motorunun fiyatı da 7500 TL imiş (buna ECU dahil değildir diye düşünüyorum). elektronik de olsa, güç isterim diyenlere duyurulur. + chip yapıp 250PS 590Nm makinanız olabilir... sonra da durabilmek için iyi bir bacak kası yapmak lazım. :smiley:

Bir kaşıntı seziyorum ;D ;D ;D

yok abicim... benim kaşınmaya ne halim ne de vaktim müsait değil... maksat yardımcı olmak.

fiyat hesaplaması yaparken komple motor fiyatı alınmasını tavsiye ediyorum. Bir tek, radyatör ve turbo soğutucusunun orjinal LR 300TDI için olanını kullanmakta fayda var.

sword7' Alıntı:
Fiyatlar şu aralarda diye biliyorum
Pompa 1000-1500 arası
Turbo 1000 1500 arası
İntercolü ve intercol boruları 200- 250 vicarı
4 Enjektör 1500 2000 arası
Manifold için bir fikrim yok...
Baskı balata geçen sene 250 liraydı...

Yine de en yüksekten toplasak : 1500+1500+250+2000+250 = 5500 + manifold oluyor.
14000 TL den 9000 TL kalırsa 3500 TL fark kalır. O farka manifold olmaz heralde diye düşünüyorum.

bu mesele herhangi bir ford yedek parçacısına gidince ortaya çıkar.sabah gidin birtanesine . Hocanın misalyorgan gider kavga biter ;D ;D ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR