ZJ'me yaptığım ve yapacagım restorasyonlar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mjeliada Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 115
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 15,578
Ynt: ZJ'me yaptığım ve yapacagım restorasyonlar

mustafa drican' Alıntı:
buzdolabını bagajamı koydunuz ön koltukların arasınamı ?

Daha almadım buzdolabı. Alsamda küçük birşey düşünüyorum. Kol dayama yerinin içinde uygulayabilsem ne güzel olurdu aslında.

Etiketler

ozgecangur' Alıntı:
bende orjinal ses sistemini değiştirdim.radyo/teyp ve kolonların yerlerine Alpine CDE-114bti ve ön/arka sony xs-f1736se kolonlar takıldı infinity amfi ile birbirlerini sevdiler ;D

Benim orjinal amfisi yok.. Onun yerine çok daha büyük Blaupunkt bir amfi var. Güzel hoparlörler ve tweeterlar ile çok iyi olacak.

Bir sorun baş gösterdi... Atiker lpg dönüşümü sonrasında , arabamın gücünde hissedilir bir azalma gördüm. Benzinde iken canavar gibi giden aracımdan eser kalmadı. Buji ayarı diyenler oldu o yapılmadı. Gaz ayarı daha ilk ayar belki onun etkisidir bilmiyorum ama kalkışlarda , tırmanırken vs.. gerçekten hissedilir bir güç kaybı var ve motor eskisine göre daha titreşimli. 24 lt benzin yaktıgım yerlerde artık yol bilgisayarı 30 lt gösteriyor lpg de. Bunlar normalmidir? Normal değilse yapmam gerekenler nelerdir? Aracın alt devirlerinden şikayetçiydim zaten şimdi tamamen ölü duruma geldi...

bencede bujilerden olabilir lpgli araclara lpg ile uyumlu buji kullanmak lazım ve eger bujileri degiştirecekseniz bence distribütor kapagınıda degiştirin ve tekrar bir lpg ayarı yaptırın

djizzet' Alıntı:
bencede bujilerden olabilir lpgli araclara lpg ile uyumlu buji kullanmak lazım ve eger bujileri degiştirecekseniz bence distribütor kapagınıda degiştirin ve tekrar bir lpg ayarı yaptırın

Ama ateşleme gayet düzgün :( ustama söylediğimde kızım gayet iyi değişmesine gerek yok dedi :(

ozaman belki programda karısım oranları veyada tankın ustundeki şambrelde bi sensor var o olabilir

djizzet' Alıntı:
ozaman belki programda karısım oranları veyada tankın ustundeki şambrelde bi sensor var o olabilir

Ayardan olduğunu düşünüyorum.. Giden gaz az geliyor... Ateşlemem yepyeniydi çünkü

Ama ne olursa olsun resmen bu aşık olduğum aracımı benimle buluşturan Şükrü Beye ve Akgün Çetin & Aydın Çetine sonsuz teşekkür ediyorum :smiley: İyiki varsınız :smiley:

djizzet' Alıntı:
amerikan farklı bir aşk:smiley:

Amerikan değil ZJ :smiley: sadece ve sadece ZJ :smiley: Hele benim gibi sık kamp yapan gezen biriyseniz.. Portatif makyaj masası bile yapmayı düşünüyorum :p

:smiley: olur tabi neden olmasın bende bagaja bilgisayar düşünüyorum

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR