ZJ Yakıt ve yol bilgisayar uyumsuzlugu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 27istanbul27 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,031

27istanbul27

Kamp II
Yer
istanbul
Arkadaşlar belki de hiç karşılaşmadığınız bir problemle karşı karşıya kaldım.Yaklaşık 40 gün önce ikitelli deki jeep servisine yolum düştü.Aracımda hiç bir problem yok ,yakıtım 1 yıllık uğraşıdan sonra süper olmuştu,servise uğrayıncaya kadar,kumandayı yaklaştımazsam çalışmıyordu gelmişken pilini değiştirin dedim demez olaydım neyse pil değişti ne kadar uğraştılarsa çalışan kumanda hiç çalışmadı ve beraber hurdacıdan çıkma kumanda alıp beyne ayarladılar,o güne kadar aracım kaç lt lpg yakmışsa tepe yol bilgisayarı bire bir aynı gösterirken o günden sonra 22 lit yakan araç 28 lt ye ve yol bilgisayarı 44 litre göstermeye başladı 3 kez bu şikayetten gitmeme rağmen her gidişte cihaz bağlama ücreti 50 tl aldılar ve 2 adet katalitik sensörü 500 tl 500 tl de hiç kontrol etmeden yeni olan mopar buji kablosu ve distribitör kapağı,tevzi makarası değişeceğini söylediler ,resmen k...riz yerine koyuluyoruz bana yol gösterin.

Etiketler
Ynt: ZJ Yakıt ve yol bilgisayar uyumsuzlugu

kadıköy de akman jeep var mustafa akman bu işin ustası ve fazla ücret almıyor......... ve işi çok iyi biliyor
gerekirse adımı verin yardımcı olur...
aksel

27istanbul27' Alıntı:
Arkadaşlar belki de hiç karşılaşmadığınız bir problemle karşı karşıya kaldım.Yaklaşık 40 gün önce ikitelli deki jeep servisine yolum düştü.Aracımda hiç bir problem yok ,yakıtım 1 yıllık uğraşıdan sonra süper olmuştu,servise uğrayıncaya kadar,kumandayı yaklaştımazsam çalışmıyordu gelmişken pilini değiştirin dedim demez olaydım neyse pil değişti ne kadar uğraştılarsa çalışan kumanda hiç çalışmadı ve beraber hurdacıdan çıkma kumanda alıp beyne ayarladılar,o güne kadar aracım kaç lt lpg yakmışsa tepe yol bilgisayarı bire bir aynı gösterirken o günden sonra 22 lit yakan araç 28 lt ye ve yol bilgisayarı 44 litre göstermeye başladı 3 kez bu şikayetten gitmeme rağmen her gidişte cihaz bağlama ücreti 50 tl aldılar ve 2 adet katalitik sensörü 500 tl 500 tl de hiç kontrol etmeden yeni olan mopar buji kablosu ve distribitör kapağı,tevzi makarası değişeceğini söylediler ,resmen k...riz yerine koyuluyoruz bana yol gösterin.

arabanın ön şaftı yerinde duruyormu ?

durmuş bey herşeyden önce geçmiş olsun umarım kısa sürede problem hallolur yanlız birşeyi merak ettim kusurumu bagışlayın lütfen,ben tepe bilgisayar lpg yi nasıl okuyor onu anlamadım o cihaz benzini ölçmüyormu ....eger lpg yi ölçebiliyorsak ne kadar lpg var ne kadar gider filan gibi böyle bir şey varsa lütfen bana anlatırmısınız yada benmi yanlış anlıyorum acaba..

Yıldırım bey selamlar aracımın kumandası pil değiştkten sonra bozuldu neyse ,çıkma kumanda alıp reset yaptılar ondan sonra yol bilgi sayarındaki 100 km yakıt olayı şehir içi 44 lt şehir dışı 32- 34 yazmaya başladı,evvelde tepe göstergesinde , misal olarak 22 lt yazmışsa 100 km yol yaptığımda şaşmadan aynı ölçüleri yakıyordu,zaten benzin olayını hiç ölçmemiştim,yakıtım 25 lt ye çıktı gösterge44 lt.

tepe yol bilgisayarı çoğu zaman yaktığınız benzin verileriyle bire bir uyum sağlamaya bilir, tepe yol bilgisayarından arac benzin konumunda ise benzin lpg konumunda isede lpg yakıt verilerini litre verilerini alırsınız gaza bastığınız ölcüde çok yada az benzin+lpg enjektörlere gelir ve enjektörlerdeki püskürtme oranını tepe yol bilgisayarında görürüz. eger bir zj nin yakıntını hesaplamak istiyor iseniz hiç bir zaman tepe yol bilgisayarından yola cıkarak ordaki veriler ile hesaplama yapmayın çünkü evdeki hesap çarşıya uymıyacaktır aldığınız benzin + lpg tl miktarını giddiğiniz kadar olan km yada mil rakamına bölün en doğru yakıt tl hesabı ve litre hesabı bu şekilde çıkmaktadır. 13 yıldır zj kullanıcısıyım bu şekilde yapıyorum yapmam gerektiği zamanlarda . ve ayrıca eğer aracı yetkili servis olan jeep servisine götürdüğünüzde bu problem olustuysa neden çıkma kumanda aldırıyorsunuz ??? ve neden masrafları karsılıyorsunuz. 13 yıldır yetkili servisteyim böyle bir seyle karsılasmadım eger karsılasıcak olursamda o servisi baslarına yıkarım eger okadar parayı ben yetkili servise veriyorsam adam akıllı ve titizlikle hem görsellik ve hem bilgisayar ortamında işlerini yürütüp yaptıkları her işe işcilik garantisi değişen her mopar parçayada 2 yıl garanti verdikleri içindir. servis sorununuzu düzeltmek zorundadır aksi halde internetten baglı bulundugu türkiye bayiliğine mail atın şikayet yazın ve size muhakkak servis sorunu icin dönülüp servisle irtibata gecilip sorununuz ücretsiz çözülücektir.unutmıyalımki 1 servisin 1 yıl içerisinde cok az sayıda şikayet alma hakkı vardır aksi halde belgeler ellerinden alınıyor bilgilerinize...

size cok basitce kısa yoldan çözüm yolu şudurki akü kutup başlarını çıkarın ve 100 saniye sayın ve tekraren takın taktıkdan sonrada ayrlarınızı manuel olarak kendınız yapılandırmayı unutmayın düzelme durumunu bu sekilde takip edebilirsiniz düzelmiyor isede dediğim gibi yetkili servise gittiyseniz durumu cözmek zorundalar cözmüyorlar ise hemen bir şikayet yazın bağlı bulundugu türkiye merkez bayiliğine... saygılar

Bostancı oto sanayi sitesinde jeep garage davut usta var ona götürün aracınızı bir o görsün size eminim yardımcı olacaktır.

geçmiş olsun işte aracı her servise götürmemek lazım benimde aracı ilk aldığımda bu işten anlamayan servise götürmüştüm ufacık arızayı bile abarttılar ama tabi uyanık olmam sebebiyle tuzaga düşmedim

Gittiğim servis özel jeep servisi , adamlarda iş sorumluluğu yok , arızayı araştırmadan gereksiz yere parça değiştirip kafa koparmak tabiki yetkili servislerde parça garantisi var ama en iyisini bulmak mesele.

sizlere gerçek Jeep yetkili servislerinin ne şekilde çalıştığını 13,5 yılık tecrübeyle anlatıyım servisde her hangi bir işlemden geçtikden sonra 1 hafta içinde gitiğiniz servisden bir yetkili sizi arayıp herhangi bir sorun olup olmadığını sorar, daha sonrada arandıkdan 2 gün sonra bu sefer Türkiyue disp. tarafından bir yetkili arar ve size servisden aldınız hizmetten memnun olup olmadınız sorulur ve sorunun devam edip etmediği sorulur... sorun varsa hemen servise yönlendirilirsiniz. Gerçek servis bu şekilde çalışıyor bilginize...

:smiley: benım bılgımde aumar 13 yıldır tecrube edındık heralde yetkılı servıste git gel senede 3 kez

yalnız tarık bey siz bayite haber verin demişsiniz , distribütör olacak o...

arkadas anlamıstır onu agız alıskanlıgı 13 yıldır yetkılı servise git gel dilim alışmıs burdaki serviste aynı zamanda bayii oldugundan konuyu yazan arkadas onu anlamıstır :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR