Yol Harikaları...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan emrylmz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 55
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,743
Ynt: Yol Harikaları...

merhaba cavid abi.
sorma daldım öyle özlediğim yerleri daha cok özlüyorum bu havalarda...

Etiketler

emrylmz' Alıntı:
belki çoğumuzun gittiği fethiye kayaköy; ölüdenizden tekne turuna çıkanlar bilirler nicola adasını teknlerin konakladığı harika ve tarihi bir adadır

adanın tam karşısında bir koy vardır harika şiir gibi bir koy, gitmek istesiniz ama tekneden yüzme mesafesi olmasına rağmen uzun süreli kalınmadığı için

gidemezsiniz.

işte oraya aracınızla gidebilirsiniz pek kimse bilmez ama mümkün.

üstelikte masal diyarında hissedeceğiniz bir yol sizi oraya götürüyor.

yol'un bitmesini istemeyeceğiniz bir yol.

nasıl gidilir = ovacık hisarönü'nden kayaköy yoluna devam ediyorsunuz,
kayaköye varınca ayranınızı içmeyi ihmal etmiyorsunuz yoksa yolu bulamazsınız :smiley:
devam ediyorsunuz ana yol boyunca yol bir kaç defa ayrıma uğrasada siz ana yol dan devam edin yaklaşık 6 8 km kadar gidiyorsunuz
ve koy'a ulaşıyorsunuz karşınızda nicola adası.

sonrada iyiki bu adamı dinlemişim ve buraya gelmişiz diyorsunuz...

sevgiler...

Yazına katkı dilğiyle...

Cavid Sezen

[attachment=1]

GemilerSt Nikola Adas

galiba burdan bahsediyorsunuz.bu yıl otayı ziyaret etmiştik manzara süper birde kayaköyden incir yemeden geçmeyin derim

i
P1070056.JPG

P1070058.JPG

[/quote]

anlatımlarınız ve tarifleriniz çok güzel gittim 23 gün gibi bir süre geçirdim orada ölü deniz,hisarönü ,ovacık ,içmeler ,marmaris köyceğiz,ve ölü denizden katıldığım tekne turu ile bir kaç koy gezdik, gerçekten anlatmak yetmez yaşamak gerekir vadiler koylar adalar ,tarihi yaşatıyorlar inşallah öldürmezler oraları da çocuklarımız, geleceklerimizde görür yurdumuzun tarih kokan ve güzelliklerin tadına vararak yaşarlar deprem oldu farkettinizmi

Slm lar. Ben de 23 nisan ı fırsat bilip Altınoluk taraflarına kaçtım. bahsettiğiniz Zeus Altar ına ve bağlı olduğu olduğu köyü ziyaret ettim. Gerçekten çok harika yerler. herkesin görmesini isterim. iyi seeyirler...

bafralı' Alıntı:
Bartın -Safranbolu arası yolu hiç denedinizmi her geçişimde büyük bir haz alırım ve o yolda araba kullanmak kadar güzel bir duyguyu yaşamak gerekir diyorum bazen araçtan inip o yolda yürümek istiyorum

P1060685

P1060686

P1060689
P1060720

merhaba, bu yeşil yoldan ben de 2006 yılında Samsun'dan Amasra'ya giderken geçmiştim. gerçektende yolu ilk fark ettiğimizde çok etkilenmiştik. araba da 5 kişiydik ve hemen inip bu yeşil yol boyunca yürüdük. insanın kulaklarına sanki birileri bir şey fısıldıyor gibiydi. biz de bu yolun resimlerini çekmiştik fakat şimdi arşive baktımda resimleri bulamadım. bu resimleri görünce içim bir garip oldu. sanki birileri yeniden birşeyler fısıldar gibi oldu. herkese bu yoldan geçmesini ve geçerken de aracını kenara geçip yürümesini tavsiye ederim.

ayrıca Samsun'dan Amasra'ya giderken, iç kesimlerden giderseniz yol kenarlarında çeşitli mağaraların olduğu yerlerde görebilirsiniz. bu mağaralar öyle büyük mağara falan değil daha çok oyuk tarzında ama biraz büyük oyuklar.

Neredeyse tüm Türkiye'yi dolaştım, ama bu yolda içimi farklı bir huzur kapladı her defasında

hakki' Alıntı:
walla benim harika yolum büyükdereden girip kemerburgazdan çıkılan orman yolu
orman yoluna her girdiğimde kendşmi huzurlu hissediyorum beni rahatlatıyo

Ev Tarabya'da iş İkitelli'de
Bazen sırf o huzuru yaşamak için işe giderken ya da işten eve dönerken bu yolu kullandığım oluyor
Her ne kadar yol uzasa da

Merhabalar,
Ben Karadenizli'yim fakat nerdeyse ülkemizin tamanına yakın kısmını dolaştım.Benim doğduğum yer yeşil ile mavinin kucaklaştığı yerdi, yerdi şimdi araya gri bir hat çektiler kaya parçalarıyla.
Evet Safranbolu - Bartın yolunu bende dört mevsim birkaç defa geçtim.O bölgeyi sık sık gezdim, birader İğdir kasabasında oturuyordu Safranbolu'ya yakın bir yerde çalışıyordu.
O bölgeyi köy köy gezmiştim.
Gemlik - Armutlu - Yalova hattında bilinçli olarak yolunuzu kaybedip tepelerden hiç denizi seyretmeyi denemedinizmi, bence deneyin.
Bursa'da geçici görevli çalıştığım zaman o yolu çok kullanırdım severdimde.
Kalın sağlıcakla.

belki çoğumuz dalyanda iztuzu plajına motorlarla gitmişizdir.
ama oraya herkez sadece motorlarla gidildiğini sanırız yada dalyan halkı bize öyle söylerler.
evet oraya araç ile de gitmek mümkündür biraz arastırma yapmak yeterli olacaktır.
dalyan iztuzu arası inanılmaz doğa manzaralarının uzun uzun sazakların olduğu bir deltadır.
bol virajlı yanılmıyorsam 15 ila 20 km kadar süren nefis bir yoldur.
yol bitimi belediyenin otoparkı mevcuttu gittiğim sene şu an nedir durum bilemiyorum.
denize girin ama açık denizdir ve dalgalıdır genelde, tatlı ve tuzlu suyun öpüştüğü bir noktadır
carettaların üreme yeridir, belli tarihlerde yani yumurtalama zamanlarında girişi yasaktır.
giderken tedarikli gidin çünkü cafe büfe benzeri şeyler yoktur.
yerleşim kesinlikle yasaktır ve doğal koruma bölgesidir.
giderseniz hak vericeksiniz doğa nın ta kendisiyle tanışacaksınız... saygılar afendim...

emrylmz' Alıntı:
belki çoğumuz dalyanda iztuzu plajına motorlarla gitmişizdir.
ama oraya herkez sadece motorlarla gidildiğini sanırız yada dalyan halkı bize öyle söylerler.
evet oraya araç ile de gitmek mümkündür biraz arastırma yapmak yeterli olacaktır.
dalyan iztuzu arası inanılmaz doğa manzaralarının uzun uzun sazakların olduğu bir deltadır.
bol virajlı yanılmıyorsam 15 ila 20 km kadar süren nefis bir yoldur.
yol bitimi belediyenin otoparkı mevcuttu gittiğim sene şu an nedir durum bilemiyorum.

İztuzu pilajına karayolu ile gitmek için Muğla-Fethiye Karayolunun üzerinde yer alan Ortaca ilçesinden Dalyan'a Karayolundan devamla İztuzu Plajının Doğu bölümüne(Teknelerlede Batı Bölümüne)gidebilirsiniz.İztuzu plajının Doğu ve Batı Bölümünde Dalyan Belediyesinin küçük ihtiyaçlarınızı karşılayacak büfe ve plaj tesisleri bulunmaktadır.
Bilginize

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR