Yeni Başlayan Kampçılar İçin Malzeme İncelemesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zakkafein Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 35
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,718
Ynt: Yeni Başlayan Kampçılar İçin Malzeme İncelemesi

Arkadaşlar ben yeni yeni malzeme toplamaya başlıyorum,herhangi bir tecrübem hiç olmadı bugüne dek..Şimdi bu sırt çantalarının bele dayamalı modelleri var(isminin ne olduğunu bilmiyorum :smiley: ) Çok farkediyormu bunlar taşıma,rahatlık vs. açısından? Birde İzmir çevresinde kamp yapmak için,hatta ege desek daha doğru olur sanırım,egeden dışarı çıkamam ama..Her neyse işte :D uyku tulumu sorucaktım,bu kipada,metroda satılan 40-50 liralık tulumlar benim işimi görürmü? Teşekkürler...

Etiketler

farukaan' Alıntı:
Arkadaşlar ben yeni yeni malzeme toplamaya başlıyorum,herhangi bir tecrübem hiç olmadı bugüne dek..Şimdi bu sırt çantalarının bele dayamalı modelleri var(isminin ne olduğunu bilmiyorum :smiley: ) Çok farkediyormu bunlar taşıma,rahatlık vs. açısından? Birde İzmir çevresinde kamp yapmak için,hatta ege desek daha doğru olur sanırım,egeden dışarı çıkamam ama..Her neyse işte :D uyku tulumu sorucaktım,bu kipada,metroda satılan 40-50 liralık tulumlar benim işimi görürmü? Teşekkürler...

Sırt çantalarındaki sırt sistemi, çantayı sırtınıza doğru sabitlediğiniz takdirde ağırlığı kalça ve bacaklara aktararak yükünüzü rahat taşımanızı sağlayacak ve bel sakatlığı riskini ortadan kaldıracaktır. Fiyatlar şu an 50+10 da 93 TL den başlayıp kalitesine ve sağlamlığına göre değişmekte, uyku tulumu olarak ta en azından bir doğa sporları markası olan Loap almanızı öneririm, Loap diamond şu Adrenalin'de indirimde fiyatı 57 TL , konforu +10. Yaz aylarında ve baharlarda alçak iritifada iş görür. Adrenalin Kadıköy'e bekleriz ;) Kargo imkanımız da var.

Teşekkürler Mert Bey..Önerilerinizi dikkate alıcağım,kadıköy bana biraz uzak aşağı yukarı 800km kadar :D,fakat sitenizi inceleme fırsatı buldum,kendime uygun ürünler bulabileceğimi düşünüyorum,tekrar teşekkürler...

Arkadaşlar, yeni başlık açarak konunun dağılmasını istemedim.
Bir gecelik kamp için (30 saat civarı) ekte linkini vereceğim bez buzluklar dan kullanan varmı? Varsa performansı nasıldır?esnek olması nedeni ile yer kaplamaması açısından tercih ediyorum.Plastik olan buzlukları bu nedenle düşünmedim.Farklı alternatiflere de açığım.Maliyet önemli.
Teşekkürler.
http://www.hepsiburada.com/Liste/igloo-2678-c-18-lt-bez-buzluk/productDetails.aspx?categoryid=367286&productid=sporand2678c

selamlar tüm bu ekipmanların fiyatlarınıda yazar mısın: saygılar

Elle sarj edilen ışıklı cihahazların,ayni cihazda cep telefonu da şarj eden(yine elle cevirerek,elektriksiz ortamda) modelini gördüm.İlk gördüğüm yerden almak istemedim.Ustaların fikrini almak,arkadaşlara da son gelişmeleri duyurabilmek istedim.Belki daha iyi fikir ve modeller vardırÖğrenmek isteğimi belirtirim ve iyilik,sağlık dilerim.

yeni üye Bahtiyar abimizin ilgi ve bilgilerine teşkürler varsa paylaşımlar paylaiırız kalın sağlıcakla..

Bahtiyar bey;

bahsettiğiniz fenerlerden almayı ben de düşünüyorum, star markalı olanı daha güvenilir geldi bana, fuarda da görmüştüm yakından, oldukça sağlam geliyor ele ve 10m derinliğe kadar da su geçirmezliği var deniyor. kullanan varsa fikirlerini almak güzel olur.

zoro;

fiyatları yine listedeki sırayla hatırladığım kadarıyla yanlarına yazıyorum ve zamanla değişen fikirlerimi de:

1) leatherman wave çakı 160tl (çakılara özel ilgim vardı ve bütçeme göre çok para verdim ama başlangıçta bir bıçağa bu kadar para verme derim yalnızca kampta kullanacaksan.)

2) loap miwok 50+10 çanta 105tl (çantaya biraz daha bütçe ayırıp daha kaliteli bir şey alabilirsin)

3) active ontario çadır 30tl (biraz daha para verip çift katlı bir model al derim, ben şuanda çadır bütçemi 250 liraya kadar çıkartmış durumdayım mesela)

4) kipa tesco microlight tulum 45tl (kipada ürün fiyatları çok değişken indirimlerden dolayı, bu tulum ilk gördüğüm 99tl'ydi sonra 60a indi en son 43'e indi ve direkt bitti)

5) montana spring 8mm mat 10tl

6) trangia 27-2 UL ispirto ocağı 120tl (2 kişiden fazlasına yetmeyebilir. eğer yalnızken kullanacaksan da mini trangia düşünebilirsin boyut ve ağırlık açısından)

7) columbia newton ridge bot 150tl (ben şuanda çok memnunum günlük kullanımda da ama ayakkabı için de daha fazla para ayırman avantajına olur)

8 ) thermoform alt-üst asker takımı içlik 25tl (normalde 45tl olması lazım, ben fuarda indirimden almıştım)

9) buff çok amaçlı bandana 30tl

10) tatonka Llium S bel çantası 35tl (tatonka cidden sağlam çantalar üretiyor, nerelere sürtündü en ufak bir yıpranma yok ama daha hacimli bir modelini seçebilirsin)

11) kipa tozluk 17tl

12) kipa termos 11tl

13) orikaso katlanır kase 6tl
spork 4tl

14) polar battaniye 12tl
şişme yastık 2tl

15) the north face horizon breeze brimmer şapka 56tl (en son dogaspor.net te indirimdeydi 45 liraya indi)

16) mc kinley şorta dönüşebilen pantolon 70tl

17) fox 40 safety whistle düdük 12tl

Kipanın kamp ürünlerini iyi takip etmekte fayda var, Bazen güzel ürünler indirime girebiliyor,
Selamlar,

kipadakilere pek bakmadım gördüğüm halde .ön yargılı olabilirim.ürünlerin kalitesi hakında .fiyatlar da uygun ayrıca.kullannan varsa bilgi verebilir.

freegraf' Alıntı:
kipadakilere pek bakmadım gördüğüm halde .ön yargılı olabilirim.ürünlerin kalitesi hakında .fiyatlar da uygun ayrıca.kullannan varsa bilgi verebilir.

kullandım ve yukarıda okuduysanız elimden geldiğince bilgi vermeye çalıştım. ayrıca forumda başka başlıklarda da kipa ürünlerinin fiyatlarına rağmen, kalitelerinin tatmin edici seviyede olabildiğinden bahsedenler vardı.

Biz kipa'nın çift kişilik uyku tulumundan kalite ve kullanım olarak memnun kalmıştık,
Düşünenlere tavsiye ederiz.

neyse herkes neticede bildiğini yapar .birde ekmek köfte meselesi.Kipa nın bir yerdede reklamını yapıyoruz.burada kalite de kişiye ve kazancına göre yer vermek gerek.benim 15 sene kullandığım ve hala atamadığım uyku tulumumda oldu bir yaz kampında tek seferlik bilmem ne gibi olan uyku tulumları da oldu.Bunlar birer basit örnekler.Burada tecrübe çok önemli bunu derim ve bu yine bunu derim...yoksa kantin muhabeti gibi o iyi bu kötü olmasın.ayrıca buradaki bütün arkadaşların samiyetine ve gayretlerine inanıyorum birbirimizden gercekten faydalanıyoruz.selamlar..

Bu forumda tavsiye edilen ve adı geçen binlerce marka var,
Marka fiyat hatta satış linki verilince reklam olmuyorsa, Bir marketin ürünlerinden bahsederken neden reklam oluyor diye çekinelim?

arkadaşlar bence çok faydalı bilgiler veriyorsunuz çok teşekkürler..sorum leatherman wave i kamplarda nasıl kullanıcağmız yani ne kadar kullanışlı kullanan nasıl kullanıyor..ben kamplarda victorinox workchamp kullanıyorum takdir edersınız kı kamp için bıçak çok önemli bununla ılgili formumuzda ayrı konular var ancak ben buradakı arkadaslarında görüsünü ıstıyorum kamplarda kullandıkları bıçaklar deneyımlerı???? bunu yanında buff çok amaçlı bandana bu nasıl çok amaçlı anlamadım yanı ne tür ıslere yarıyor..sımdıden tesekkürler saygilar efendım......

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,507
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR