www.kalanbilir.com Off-Road Güncesi (29-30 Aralık 2008 - 01 Ocak 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mogzilla Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 257
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,061
Ynt: www.kalanbilir.com Off-Road Güncesi (29-30 Aralık 2008 - 01 Ocak 2009)

nadir abi belili oluyor zaten kanalların derinligi kendi tecrübelerimden ve batan araclardan bir kacını yakınen görmüş oldugumdan bende lastik boylarıyla kanalları kıyaslamıştım zaten oldukca gallavi evt abi devamı

Etiketler

Bu arada Unimogda da sıkıntılar başladı.Arka vincin halatı koptu , ön vincin halatı sıkıştı ve bir türlü açamadık.Vinçleri de çalışmayınca koca araç bulunduğu yerden bir türlü çıkamadı ve o da atıl hale geldi.

1677905

1677616

1677619

1677625

Bu etaba bi ad vermek lazım Nadir abi ne desek bermuda şeytan çamuru :smiley: Amma aksilik üstüne aksilik çıkmış şaka gibi bi etap olmuş ...

nadir abi ben bu işin sonucunu iyiden iyiye merak etmeye başladım hadi bakalım hayırlısı izlerken burdan heycan bastı yahu

Saat gece yarısını çoktan geçmişti.Unimog da hareketsiz kalınca yapılacak bir şey kalmamıştı ve yavaş yavaş ordan ayrılma hazırlıklarını yapmaya başladık.
Tüm olumsuzluklara ve sert doğa şartlarına rağmen yüzler o saatte hala gülüyordu.( Saat 01.30 )

1677674

Soldan sağa : Oktay ( Bobtail ) , Feyzi ( FEYZİ ) ve Can ( mogzilla ceyar )

Bu da bendeniz mogzilla

1677684

Bu da kamuflaj sanatının en güzel örneğini veren sol ayağım.Doğa ile bütünleşmek böyle bir şey olsa gerek. ;D

1677691

Range'i kurtarmağa gelirken yanına Acmat'ı bırakmış , bugün de onların da canları sıkılmasın , kardeş kardeş oynasınlar diye yanlarına
Vitara ve Unimog'u bırakmıştık.Sadece CJ5 ön ve arka vinçlerini kullanarak etaptan çıkabildi.

1 iken 2 , 2 iken de 4 olduk.Bu arada saat 02.00 olmuştu. Ve biz 5 saatlik çalışma sonunda havanda su dövmüştük.
4 aracı arazide bırakarak oradan ayrıldık.Can beni eve bıraktı , araçları olmayan Mehmet bey , Tayfun ve Oktayı da uygun yerlere bıraktı.
Yatmamız 3'ü bulmuşru

abi terar geçmiş olsun.bu halde eve aldılarmı sizi?

navaraextreme' Alıntı:
Bu etaba bi ad vermek lazım Nadir abi ne desek bermuda şeytan çamuru :smiley: Amma aksilik üstüne aksilik çıkmış şaka gibi bi etap olmuş ...

Haklısın Gültekin.Ben de çok düşündüm.Kabus, batsın bu dünya gibi.ama Bence kalanbilir etabı olsun.Zira trial etabı ve camel parkuru buranın yanında İstiklal Caddesi gibi kaldı.
Büyük konuşmak pek adedim değildir ama burası için çok rahatlıkla iddiaya girebilirim.Bu etabı Unimog da dahil olmak üzere hiçbir 4x4 vinçsiz geçemez.Mümkün değil.

Son bölüm az sonra .Fotoları tasnif ediyorum.
Kusura bakmayın 4 saatlik uykuylayım.

Abi trial da battınmı vinç var kepçe var dozer var çıkarır hertürlü ,içinde kafanda rahat... Ustada bulduk biliyosun ekipmnanda var tamir tadilat için hatta yemek artı ambulans bile ...

Sen oturcan ben vericem sana bi demli kehribarlı çay sen yudumlarken aracın cıkacak :smiley: Offroad a Konfor getiriyoruz dünya trend ini yakalamak lazım abi :smiley:

Hiç yuvarlanmadan kafayı gözü yarmadan hatta istersen gece bat seyyar ışıklarla jeneratör dahi hazır :smiley:

hocam senin bu trial etabı baya konforluymuş yahu bagımlılık yapar bu kadar rahatlık hadi hayırlısı bir acılsada nimetlerinden hep beraber yararlansak

navaraextreme' Alıntı:
Offroad a Konfor getiriyoruz dünya trend ini yakalamak lazım abi :smiley:

Gültekin, 7 yıldızlı off-road tesisi yapmışsın hocam sen de :D :D :D Arap turist bile çeker bu durumda :D :D

Fotoroman misali takip ediyoruz Nadir Abi, çok geçmiş olsun :D :D :D

Ergin0737' Alıntı:
abi terar geçmiş olsun.bu halde eve aldılarmı sizi?

Valla Erginciğim , 25 senelik evliyim ama fırça yemeden giremiyoruz tabii.
Bir de Hanım '' Oğlunu da kendine benzettin '' diye söyleniyor. ;D

2007 şubatından bir resim

1677952

hayretler içerisinde izliyorum, tam benlikmiş batan 5.araç olmayı çok isterdim :smiley:

çok yakışıklı çıkmıssın abi,çamur makyaj gibi olmuş.

mogzilla' Alıntı:
Mehmetcim .çok şey kaçırdın.
farkındayım nadir abi, böyle bir fırsat demiyeyim çünkü bir kurtarma operasyonuydu anladığım kadarıyla böyle bir ortam zor doğar benim için, çok çok geçmiş olsun diyorum ve heyecanla takip ediyorum işin sonunu

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,623
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR