Vitara - Niva Karşılaştırma

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hudev Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 122
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 36,352
Ynt: Vitara - Niva Karşılaştırma

Yeni-modernize LADA 4x4 M serisinde araziden ödün vermeden (hatta test videolarına bakılırsa arazi performansı daha da iyileşmiş), konfora yönelik bazı iyileştirmelerde yapılmış durumda ve bunlar ülkemizde satışta... Ses-titreşim meselesine de bazı çözümler getirilmiş durumda...

Etiketler

Konuyu tartışan herkese selam...
Kısa bir askerlik arasından sonra tekrar aranızdayım.
Bu arada Nivatr sayfamızda da üye olan arkadaşlarımda konuya katılınca muhabbet süper olmuş.
Öncesinde sadece Eren beyle (Erenatac) sert atışmalarımız oluyordu, ara sırada başkaları kısa takılıp geçiyordu.
Ama en çok keyif aldığım konu başlıklarından biri bu oldu...

Entomolog' Alıntı:
Konuyu tartışan herkese selam...
Kısa bir askerlik arasından sonra tekrar aranızdayım.
Bu arada Nivatr sayfamızda da üye olan arkadaşlarımda konuya katılınca muhabbet süper olmuş.
Öncesinde sadece Eren beyle (Erenatac) sert atışmalarımız oluyordu, ara sırada başkaları kısa takılıp geçiyordu.
Ama en çok keyif aldığım konu başlıklarından biri bu oldu...

Sayın Entomolog hoş geldiniz,benim içinde gayet keyifli bir konu başlığı oldu,hem sizide tanımak fırsatı buldum :D

Baştan sona kadar zevkle okudum..Keyif aldım..Konuyu bu halde sıcak tutan arkadaşlara da ayrıca teşekkürler..
Benim sorum şu..
Eger Vitara alınmaya kalksam....1.6 16V modelinin hangi yıl aralıgı hem arazide hemde asfaltta daha verimli olur...parasının karşılıgını verir..

s.comda tekidragda off road yapmış turuncu bir araç vardı..sanırım 1991 model..bu model aralıgı modifiyeye ve yedek parça konusunda sıkıntı yaratır mı ?

mdr' Alıntı:
Baştan sona kadar zevkle okudum..Keyif aldım..Konuyu bu halde sıcak tutan arkadaşlara da ayrıca teşekkürler..
Benim sorum şu..
Eger Vitara alınmaya kalksam....1.6 16V modelinin hangi yıl aralıgı hem arazide hemde asfaltta daha verimli olur...parasının karşılıgını verir..

s.comda tekidragda off road yapmış turuncu bir araç vardı..sanırım 1991 model..bu model aralıgı modifiyeye ve yedek parça konusunda sıkıntı yaratır mı ?

sayın mdr

Üretim yılı aslında çokta önemli değil.1.6 16v motorlu Vitaraların her modeline çok rahatlıkla parça bulursunuz.İspanyol üretim olanların motoru bir kaç beygir daha kuvvetlidir belki bu bir tercih sebebi olabilir,ama Japon üretimi olanların motoru da hem arazide hem asfaltta gayet tatminkardır.Düz ve otomatik şanzman arasında asfalt kullanımında bir miktar fark vardır.Düz vites olan daha seridir.Ama arazide aynı performansı ikisindende alırsınız.İspanyol ve japon imalatlarının hangi senelerde olduğu,hangi senelerde 8 valf ve 16 valf motor kullanıldığı ve ayırt edici özellikleri Suzuki başlığı altında çokca işlendi,bir göz atmanızı tavsiye ederim.Bu arada 1991 model eğer başka motor takılmadıysa 8 valf tır.Tavsiyem almışken 16 valf olanını almanız olacaktır.

selam arkadaşlar bu konunun üzerinden 2 yıl gecmiş nerdeyse konu başlıgı cok basit acılmış arkadaşımız bir kac bilgi edinmek icin olay niva vitara kavgasının kenarından dönmüş benim demek istedigim en kötü vitara 1.6 v6 yine v6 2.5 dizel motor ilk cıktıgından beri vitara kendini sürekli yenilemiş belli bir piyasa oluşturmuş girdigi her ülkede japon kalitesini göstermiş ve kanıtlamışş yaşım itibarıyla gördügüm bütün NİVA 90 modeli aynı 2009 modelide aynı tek kelime konuşmak istiyorum lütfen yanlış anlaşılmasın bugün piyasası ile niva en babası 10 bine bulursun ölüsünü 3 bine bulursun vitaranın ise istedigin modele baglı en ölüsünü 10 binden başlar kalitesine temizligine göre sınır yok 30 bin 40 bin 80 bin şimdi olay böle olunca karıncayla deveyi karşılaştırıyormuş gibi oluyor can sıkıcı komik bir olay deseniz ki toyota rav 4 vitara v6 1.6 karşılaştırması yapsanız neyse konu yakışacak ama benim gördügüm şu KÜTÜGÜ OYMUŞLAR İCİNE MOTOR TAKMIŞLAR 4 TEKER ATMIŞLAR ALTINA ADINADA LADA NİVA DEMİŞLER OLAY BU KARŞILAŞTIRMAYA GEREK YOK BİRİSİ NİVA BİRİSİ VİTARA KEL ALAKA... :smiley:

sayın afat aynen dediklerinize katılıyorum.1998 model lada nivanın emniyet kemeri bağlantısı çürüme sebebiyle elimizde kaldı.niva arazide çok iyiymiş.mış.sonra tamiraneye. sürülü tarladan geçermiş.ardından birol ustaya.ha sayi bu aralar birol ustanın işleri pek iyi gitmiyormuş.tamiraneyi kapatıyor.haberiniz olsun .devralmak isteyenler varsa müracat etsinler kendilerine.çünkü bizim buralarda nivalar bayağı bir azaldı.birol usta hep derdi.(bizler hep bir bilene sorarız ya,)niva nın üstüne arazi aracı tanımam...evet bilmezdi birol usta. nereden bilsin ki,tamiranesine başka marka arazi aracı girmezdi ki
evet derlerki vitara ya kıyamazsın dağa taşa vuramazsın... nivaya kıymaya korkmazsın içine çamurlu ayaklarınla,köpeğinle bile binersin.demekki tek üstün tarafı bu.istediğin pisliğinle gir ve öyle temizlemeden bırak.pek o kadar arazide sağlamlığınada güvenmeyin,şasesi olmayan bir araç kullanıyorsunuz fazla zorlarsanız iki parça olarak eve dönebilirsiniz.ama vitara da komple şase vardır.kupası ayrı şasesi ayrıdır.YANİ SİZİN ANLIYACAĞINIZ ARAZİ ARACIDIR.binek otomobil değil.ama siz yinede birol ustaya bir sorun bakalım bir bilen olarak.

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D hudev gardaşım nedesem şimdi bu lafına bazen görüyom öle yapmışlarki nivayı 5 bine almışlar 5 bin masraf yapmışlar arac olmuş 10 bin lira her araziye gittiginda dogru sanayi kopan yerleri kaynat benim uata bana dedi neden vitara v6 aldın v6 sorun cıkaırır dedi cıkarsın katlanırım dedim ustamda 4x4 den başka arac yapmaz nivaları da laf söyletmez bana dediki laf aramızda bir halt etmez dedi niva birisi niva aldıgı zaman seviyom sanayi kucuk tek yapanda benim dogru kocama yaparım bozulur kırılır ben yapmaktan usanmam niva bozulmaktan sen neden niva almadın dedi ekmegimle oynuyon dedi :smiley: olay nu aslında cok araziye girdim yaşantım arazide köylüyüm ben camurlarla dogdugumdan beri ugraşırımm araziye giripte kırdıgım yeri olmadı vitaranın yoksa akraba olurdum ustayla parcacıyla rütin masraflarından başka yerine masraf etmedim nivacılara selam olsun ADI NİVA OLMAMALIYMIŞ LATA KÜTÜK OLMALIYMIŞ :smiley:

Bana 15 yıl arazide kullanılmış bir vitara gösterin onunda ladadan farkı yoktur.
Hangi araba olursa olsun bir zaman sonra metal yorgunluğu oluyor. arızalar çıkartabiliyor.
Ladayı alan asfaltta kullanmak için almıyor. ya şantiyede yada av için. 10 yaşında bir nivanın sorun çıkarması çok normal.
10 yıl önceyi hatırlıyorumda araziye giren kaç tane vitara vardı.

evet konu baya bir aradan sonra tekrar hortlamış işte niva ve vitara arasındaki fark .... ;D ;D ;D ;D
ben kimseyi üzmek istemezdim ama görünen köy kılavuz istermiki?????? ister diyenlereee hiç sözüm yookk bu bir tarz ve imkan meselesidir ilk vidyoda 1.52 sn de vitara parkura giriyor ;D ;D ;D

http://www.youtube.com/watch?v=vEUeVkFcmnY

http://www.youtube.com/watch?v=m6RFmHxVC3o

işte bizim kahraman nivamız.....
buda 1.52 sn den sonra başlıyor...

http://www.youtube.com/watch?v=935YS70m0w4&feature=related

bence arkadaşlar haklı vitarayı gidin binek arabalarla karşılaştırın nivanın karşısına samuyu çıkarın ;D ;D ;D

şaka bir tarafa kargaya yavrusu şahin görünürmüş bizimkiside o misal vitarası olan vitarayı nivası olan nivayı övecektir muhakkak herkese saygılar....
;D ;D ;D ;D

Yahu ahali bu iş biraz ekmek biraz köfte,biraz turşu meselesi.Hani ayranım ekşi.görünen köy.hepsi de ortada.birde unutmayalım.arac istediği kadar iyi olsun süvarisi iyi olmadımı, rahvan atı uyuz eşeğe cevirir.iyi muhabetler.Sen ben meselesinden uzak olmak şartı ile.

aslında konu basit arrkadaş konuya son lafı demiş kargaya yavrusu şahan görünürmüş dogru ama niva kendi capında güzel araba fiyat uygun parca ucuz usta sıkıntısı yok dogusu batısı en ucra köşede yaşanda nivayı bilir karalamıyom ama kıyaslamak sacma onu demeye calışıyom ben vitara yı hemmarla karşılaştırıyormuyum yanından gecemiyom bu onun gibi bişe

şunu demeden yapamadım bir abimle nivaya bindim bazı yerde ben kullandım gitigi yola eşşek gitmez aractan ivip geriye baktıgım zaman helal olsun dedim ben vitaraya kıyıp o yola zor vururdum abi kırılsın diyor sorun degil kaynatırık yerine olur biter demişti ozamanlar ben vitaranın kırılıpta kaynayan yerinide görmedim kırılmıyorki göreyim ama lata niva gercekten göze hoş görünen yeride var kıyaslamıyom ama ilk baktıgında cekicilik var yeter ki asvalta cıkarma cıktıgı zaman iş degişiyor saygılarr :smiley:

Bence bu konuyu kaşımayın herkez bindigi aracından memnunsa öyle kalsın Kimse kimsenin aracını kücümsemesin öyle yaparak ta kendi aracına pirim yaptırmaya calışmasın her aracın kendine göre güzellikleri var iyi tarafları kötü yanları mevcut hala piyasada 86 model nivalar dolaşıyor ve araziden cıkmadan kullanılıyorlar bu aracı avcı ciftci halk kulanıyor ormancı madenci kullanıyor kullanıldıkları ortamda rahatlık veya konfor gerektirmeyen ortamlar araca sadece 4 adet lastik takıp en zor şartlarda bu aracları kullanıyorlar onun için yok benim aracım iyi seninki kütük demenin bir anlamı yok sadece gereksiz tartışmalara yol acar kendim de iki adet suzuki arac var ve her iki aracıda en limit sevyelerde kullanan biriyim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,489
Kayıtlı Üye Sayımız
172,148
Kaydolan Son Üyemiz
perdeci71

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.