Unimog - Karavan

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan israfil_baku Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 499
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 264,727

Etiketler
Ynt: Ynt: Unimog - Karavan

israfil_baku' Alıntı:
Abi UNIMOGda makas yok ki......yay ve amörtisör var..

Ben unimogu pek tanımıyorum. Ancak aracın arka aksına gelen yük videoya bakınca fazla gibi. Yayları kuvvetlendirmek de iyi olabilir. Engebeli bir arazi sürüşünde kasanın aşırı artikülasyonu ağırlık merkezini teker izi dışına kaydırırsa mazaallah. Çünkü kasayı cok güzel bir tasarımla şasiden bağımsız kıldınız. Artık esnemiyor. Fakat yatıyor.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ynt: Ynt: Unimog - Karavan

EKARAIS' Alıntı:
Ben unimogu pek tanımıyorum. Ancak aracın arka aksına gelen yük videoya bakınca fazla gibi. Yayları kuvvetlendirmek de iyi olabilir. Engebeli bir arazi sürüşünde kasanın aşırı artikülasyonu ağırlık merkezini teker izi dışına kaydırırsa mazaallah. Çünkü kasayı cok güzel bir tasarımla şasiden bağımsız kıldınız. Artık esnemiyor. Fakat yatıyor.

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Arkadaşlar herkesi selamlıyorum.Efe abi sizin önerinizden sonra ilgilendim yaylarla.Unimog U5000 modelinde yayalar daha kalın.Düşünüorum ki,arka yayları degiştirmek olur.İnşaAllah şu mevzu ile ilgileniyorum.

Ynt: Unimog - Karavan

bu gun baştan son yine okudum,hayrını gör Allah kaza bela vermesin.gule gule kullan insAllah.

Arkadaşlar her kese selam.Karavanımın arka yaylarını UNİMOG U5000 modein yayları ile evezledim.Arabanın arkası tahmin12 sm yukarı kalktı.Ve bir de test etdim.Kendini iyi gösterdi.

IMAG18231

IMAG1867 11

IMAG18701

IMAG18981

Gule güler kullanın cok guzel hem manzara hem makina

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Proje mukemmel ellerine emeginize saglik. Tek elestiri aracin arkasi fazla sallaniyor fazla yaylaniyor daha sert yay amartisor takarsaniz daha az sallanirsa daha guvenli olur bence

israfil_baku' Alıntı:
Arkadaşlar herkesi selamlıyorum.
Hafta sonu 3 gün arazide oldum.Arbanı ve kasanı iyice test etdim.Önceden söylemek isterim ki,gezimiz beklediğimden daha güzel alındı .En evvel korktugum,kasanın fazla esnemede köşelerinin çatlaması durumu idi.
Allaha çok şükürler olsun böyle durumla rastlaşmadım.
Gitdiyimiz dağların hündürlüyü deniz seviyyesinden 1500-1600 mt arası oldu.1 gün önceden Hava yağmurlu olduğu için her taraf çamurlu idi.Bazı yerlerde kar vardı.
Elektrik sisteminde hiç bir arıza olmadı.Yalnız ilk günde güneş panellerini devreye birleştirmeyi unutmuştum.Akülerin tam sarfiyyatla 12 voltun altına düştüyünü de görmedim.
En büyük sorun kasanın isitma sisteminide oldu. Hava menfazlarının yanlış yerde ( koltuk arkasında)olması geceler eksi derecelerde kasanın tabanının fazla soyuk olması kimi sorun ortaya çıkartdı.Sıcak havanın çıkışının maksimum alt kısımdan olması çok-çok zorunlu .Bu sorunu önceki günlerde çözeceyim.İlave etmek isterim ki,dizel hava ısıtıcısı çok iyi çalıştı.EN soguk zamanda bele 30% gücü ile çalışması yeterli oldu.
Birde mutfak dolaplarının stoperleri sorunlu oldu.Kilitlerin stoperlerini uzatmak cereçecekmiş.
Şimdilik bu kadar fotoları ilave ediyorum.Videolarıda monatjdan sonra mutlaka paylaşacağım.Hepinize teşekkürler.
Karavan dehşet bişey olmuş,gidemeyeceği yer yok...

Uzun bir uğraşının sonunda tamamlamışsınız karavanınızı. Çok da güzel olmuş.
Hayırlı olsun, sağlıkla gezileriniz olsun...

Baştan sona ilgi ile izledim yaptıklarınızı, öyle kısa bir övgüyü haketmiyorsunuz aslında. Neticede o tekerleklerin üzerinde ciddi anlamda emek ve özveri bulunuyor. Ellerinize düşüncenize sağlık..

Masallah olsun--Allah qorusun--Coox gozel alinib
Azerbaycanda 1-nomre Caravandir-
Bir sozle mukemmel

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR