Toyotacılar Muhabbet Köşesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tugsan75 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19,670
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 608,350

Etiketler
Ynt: Toyotacılar Muhabbet Köşesi

Tempus' Alıntı:
Arkadaşlar özel yapıp sibop mu sübapmı ne çeliğinden evladiyelik muhtar tipi çakılar yaptırdım 2 tane bir tane bana bir tane Erkan kıllı beye.

Osmaniye de çok meşur adamlar yapanlar tamamen el yapımı. Bende bunların bir alt kalitesinde vardı 20 senedir kullanılır ve daha bileylenme ihtiyacı bile duymadı.

100-150 tl gibi bir fiyata özel yapılıyor, her bir çakının imalatı 3-4 gün sürüyormuş çakının metal kısmına istenilen yazı yazdırılaniliyor, sap kısmı istenilen malzemeden istenilen desende üretilebiliyor. Çakının şekli ebatınıda biz belirleyebiliriz. İsterseniz montlar vs gibi üstünde toyota yada land cruiser yazan isimlerimiz yazan çakılar yaptırabiliriz.

[attachment=1]

bi iletişim bilgisi almamız mümkün mü acaba abi Osmaniye burnumun dibi sayılır :smiley:
Çakılar hakikaten kaliteli duruyor :smiley:

Çakı güzelmiş
Tempus' Alıntı:
Arkadaşlar özel yapıp sibop mu sübapmı ne çeliğinden evladiyelik muhtar tipi çakılar yaptırdım 2 tane bir tane bana bir tane Erkan kıllı beye.

Osmaniye de çok meşur adamlar yapanlar tamamen el yapımı. Bende bunların bir alt kalitesinde vardı 20 senedir kullanılır ve daha bileylenme ihtiyacı bile duymadı.

100-150 tl gibi bir fiyata özel yapılıyor, her bir çakının imalatı 3-4 gün sürüyormuş çakının metal kısmına istenilen yazı yazdırılaniliyor, sap kısmı istenilen malzemeden istenilen desende üretilebiliyor. Çakının şekli ebatınıda biz belirleyebiliriz. İsterseniz montlar vs gibi üstünde toyota yada land cruiser yazan isimlerimiz yazan çakılar yaptırabiliriz.

[attachment=1]

Çakının ilk denemesini dün yaptım.Ben oldukça memnun kaldım .
Ağırlığı ve ağırlık dağılımı,keskinliği felan çok hoşuma gitti.
Şimdi biraz büyüğünden özel bişeyler yaptırıcam :smiley:

CDM-SUBARU' Alıntı:
Çakının ilk denemesini dün yaptım.Ben oldukça memnun kaldım .
Ağırlığı ve ağırlık dağılımı,keskinliği felan çok hoşuma gitti.
Şimdi biraz büyüğünden özel bişeyler yaptırıcam :smiley:

Nasıl bir deneme yaptın çok merak ediyorum ;D ;D

Ben biraz daha büyük çeliği az daha geniş, bunun gibi agresif saplama modeli olmayan doğrama amaçlı bişey yaptıralım derim. Ucu daha yuvarlak dönsün

Tempus' Alıntı:
Nasıl bir deneme yaptın çok merak ediyorum ;D ;D

Ben biraz daha büyük çeliği az daha geniş, bunun gibi agresif saplama modeli olmayan doğrama amaçlı bişey yaptıralım derim. Ucu daha yuvarlak dönsün

Abimde görüpte aşık olduğum ve bana vermediği ;D bir bıçak var.Çok özel bişey,adam kullanmıyor vitrininde sergiliyor resmen ;D Oda el yapımı felan ;)
Onun resmini yollıyımda sana ona bi bak ;)
Ben ondan istiyorum işte :smiley:

Denemeye gelince ;
Dün,gerek benim diğer kamp bıçaklarım ve gerekse evdeki diğer bıçaklarla teker teker deneme yaptım ( domatesi ince ince kesmek,domates zordur biliyosun.Salatalık,biber,sucuk,et felan ... aklına ne gelirse... )
Ben hiçte rahatsız olmadım,gerek ele oturması,kontrolü ve gerekse keskinliği felan beni oldukça memnun etti Kürşat.Yani ben memnun kaldım.
Ama kamp için dediğim gibi bunun daha büyüğü lazım bana ;D

CDM-SUBARU' Alıntı:
Abimde görüpte aşık olduğum ve bana vermediği ;D bir bıçak var.Çok özel bişey,adam kullanmıyor vitrininde sergiliyor resmen ;D Oda el yapımı felan ;)
Onun resmini yollıyımda sana ona bi bak ;)
Ben ondan istiyorum işte :smiley:

Denemeye gelince ;
Dün,gerek benim diğer kamp bıçaklarım ve gerekse evdeki diğer bıçaklarla teker teker deneme yaptım ( domatesi ince ince kesmek,domates zordur biliyosun.Salatalık,biber,sucuk,et felan ... aklına ne gelirse... )
Ben hiçte rahatsız olmadım,gerek ele oturması,kontrolü ve gerekse keskinliği felan beni oldukça memnun etti Kürşat.Yani ben memnun kaldım.
Ama kamp için dediğim gibi bunun daha büyüğü lazım bana ;D

Ya insan daha büyüğünü istiyorda bunun daha büyüğü ile ne kesicezki bir yanda, öküz kesip etinimi çıkartıyoruz sanki ;D iki domates doğruyoruz 2 biber

Tempus' Alıntı:
Ya insan daha büyüğünü istiyorda bunun daha büyüğü ile ne kesicezki bir yanda, öküz kesip etinimi çıkartıyoruz sanki ;D iki domates doğruyoruz 2 biber

Ya kardeşim,aslında haklısın ama işte bunun biraz daha büyüğü olursada neden oldu demem ;D
Ne zararı var ,biraz büyüğüde olsun yaw ;D

CDM-SUBARU' Alıntı:
Ya kardeşim,aslında haklısın ama işte bunun biraz daha büyüğü olursada neden oldu demem ;D
Ne zararı var ,biraz büyüğüde olsun yaw ;D

ya işte bu cebe kolay giriyor hisetmiyorsun bile, büyüdükçe bepde sıkıntı olabilir en fazla 2-3 cm büyütmek lazım

Tempus' Alıntı:
ya işte bu cebe kolay giriyor hisetmiyorsun bile, büyüdükçe bepde sıkıntı olabilir en fazla 2-3 cm büyütmek lazım

Cep çakısı mantığıyla evet,kesinlikle haklısın :smiley: Hatta bırak büyütmeyi,böyle kalması en doğrusu .
Ama hani iyi yapılmış bir "kın" ile bahsettiğim boyutlarda bi kamp bıçağıda oldukça güzel olur. :smiley:
Yani cep çakısı modundan kamp bıçağı moduna geçmekten bahsediyorum ;)

selam arkadaşlar dikkatinize

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=75755.0

vadili' Alıntı:
birde Bitpazarı muhabbeti var tarabyada.

18-19 Haziran ve hemen ardından 25-26 Haziran kamplarım var ,iki hafta üst üste ;D
Sonrasındaki hafta ise büyük ihtimal Antalya ;D
O yüzden bu hafta nadasa bırakıcam kendimi ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR