Toyota Landcruiser'a Optima ile çift akü sistemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan umutcelikel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 63
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,124
Ynt: Toyota Landcruiser'a Optima ile çift akü sistemi

RedlinE' Alıntı:
benım aracda vardı gormedınmı sedat

Senin aracın kendisi başlıbaşına dikkat çektiği için detaylara çok bakamadım ;)
Sen muhtemlen memnunsundur. O kadar aydınlatma başka şekilde desteklenmez.

Etiketler

hsbasar' Alıntı:
Hay senin tyt na..... ;D
Biz senden kullanıcı görüşü sorduk, senin haricindeki bütün arkadaşlar yardımcı oldu.
Haydi üşenmede yaz nedir bu sendeki 2. akü, neden verdin onca parayı?
Para verdiğine değidimi?
Şimdiye kadar nasıl kullandın? izlenimlerin ne?
bizde para verelimmi, vermeyelimmi? Biliyorsun parayı çölde zorla kazanıyoruz. Son bir haftadır sürekli fırtına var sırf kum soluyoruz.
Tuvalette ... bende para ;D ;D ;D ;D Onun için verdim:smiley:))))))))))

Sedatcım Disconun elektrik sistemi fazla kurcalamaya gelmez. 72 A, 90 A, 100 A derken bakmışsın bir yerlerden yanık kablo kokusu geliyor... O yüzden bu konuda mutlaka Discocuların görüşünü al. Ben sanayide stop ve sinyal için uygun ampul bulamamıştım Disco için. O yüzden "huysuz İngiliz" diye isim takmıştım.

ergunucyasar' Alıntı:
Sedatcım Disconun elektrik sistemi fazla kurcalamaya gelmez. 72 A, 90 A, 100 A derken bakmışsın bir yerlerden yanık kablo kokusu geliyor... O yüzden bu konuda mutlaka Discocuların görüşünü al. Ben sanayide stop ve sinyal için uygun ampul bulamamıştım Disco için. O yüzde "huysuz İngiliz" diye isim takmıştım.

Ergün abi aküyü büyütmeden ikinci akü sistemi ile 2x72A yapmayı düşünüyorum. Olmazsa gidip LR servisi ile görüşürüm yaptırmadan önce.

Bende harici birtek gösterge var. sistem orj bildigim tek sey marj 24 w sistem 12 w arada nasil geçiş yapiyor hangi sirayla sarj ediyor bir fikrim yok. Araç turbo dizel oldugu için fabrikasyon çift akü.

RedlinE' Alıntı:
Bende harici birtek gösterge var. sistem orj bildigim tek sey marj 24 w sistem 12 w arada nasil geçiş yapiyor hangi sirayla sarj ediyor bir fikrim yok. Araç turbo dizel oldugu için fabrikasyon çift akü.

Fabrikasyon olması güzelmiş

arkadaşlar yalnız toyotadaki çift akü sisteminde bağlantı farklıdır ,yani şöyleki çok enerji çekerek 2 aküyüde yerseniz, ki sistem yemesine izin veriyor ,dağın başındada ayvayı yediniz demektir ,bizde ise farklı ilk aküyü yedikten sonra sistem kapalı olduğu için yedek aküyü devreye alır yürürüz ;D ;D ;D ;D, dikkat ederseniz toyota sadece dizel araçlarda bu uygulamaya gitmiştir ,ilk çalıştırmada dizel araçların daha çok enerji ihtiyacı olduğu için ,benzinliler tek aküdür ama 2. akü yerleri genelde boş durur ;)

Teknelerde üzerinde "A" "B" ve "BOTH" yazan bir switch vardır. İster "A", ister "B" aküsünü kullanırsınız. Marşa basacağınızda da
"BOTH" a getirerek iki aküden birden akım çekerek makinayı çalıştırırsınız. Tabii aküler tamamen boşalmadan ara ara motoru çalıştırarak şarj etmeyi ihmal etmemek gerekiyor. Sizin çift akülerin de kullanım mantığı bu olsa gerek...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR