Toyota Landcruiser LJ73

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tugsan75 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 341
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,765

Etiketler

Ynt: Toyota Landcruiser LJ73

Herkeze tek tek teşekkürler.

Bilgi paylaştıkça güzeldir,bende araştırmalarım-sizlerden ve çevremden öğrendiklerimi paylaşmaya gayret gösteriyorum işte :smiley:

Gelelim aracı soymadan önceki birkaç operasyona,idareten 235/85/16 lastik taktım ve malum yükseltince komik durdu. B u arada araç yaylı olduğu için vx80 aracımdan kalan standart yay ve amortisörleri,direksiyon amortisörü dahil taktım ve tam istediğim gibi harika yükseldi. Ancak arka amortisörler farklı olduğundan onları başka marka taktım.

Bu araçda arka kısımdaki amortisör farkı şu; Sürücü tarafı çivili kısa,yolcu tarafı halkalı uzun. Eğer sizde 80 kasa kiti takarsanız; Kısa taraf 53-54 cm,uzun taraf 58-59 cm tam açıkken ölçüsü olması gerekiyor zira artikülasyonda sıkıntı yaşarsınız.

Snorkel montajıda yaptık ve aracı kaporta boyay vermek için soymaya başladık.

IMG 20111119 100556

IMG 20111121 152423

IMG 20111121 152437

IMG 20111121 152457

harika vx80 yapmıştınız bu araçta harika olcağına eminim zaten yavaş yavaş olmaya başlamış Allah kazasız belasız binmek nasip etsin

Ohooo sabah böyle değildi bu araç, birden canlanmış kanlanmış...
Akşam bir daha bakayım bu sayfaya bakalım neler olacak :D
Elinize sağlık iyi günlerde binin, çamurlayın. Süper makina...

ict3055' Alıntı:
Ohooo sabah böyle değildi bu araç, birden canlanmış kanlanmış...
Akşam bir daha bakayım bu sayfaya bakalım neler olacak :D
Elinize sağlık iyi günlerde binin, çamurlayın. Süper makina...

Evet 2 aylık fotolar olunca biraz hızlı ilerliyoruz,kaporta kısmına geçeceğiz şimdi ;D

Evettt artık çürük çarık işlemine geldi sıra. Konunun başında belirttiğim gibi gerek yaşı,gerekse kullanan kişinin teknesinin oluşundan dolayı arka davlumbaz+stopların altı+marşpiyeller+kapıların alt kısımları(özellikle arka bagaj 2 kapı altı) beklediğimden fazla çürük çıktı.

Bu arada bir önemli bilgi daha; Çeki demiri olan araç alırken muhakkak iyice expertiz yaptırın. Karavancı ise sııntı yok(en fazla baskı balata veya otomatik şanzuman sorunu olur) ama tekne çekip birde üstüne suya indirmişse birazdan göreceğiniz fotoğraflarla karşılaşma ihtimaliniz çok yüksek. ;D

Camlar+döşemeler+taban halısı+ön torpido hepsi söküldü. Sevindirici haber,aracın iç karoserinde ve torpidonun altında leke bile olmaması :smiley:

1322466140813

1322466147414

1322471424489

1322471390557

1322471394930

Fotoğrafların bazıları cep telefonu olduğundan kalite problemi yaşanabilir kusura bakmayın :smiley:

Bu arada şaşırdığımız bir olay oldu,aracın arka yan camlarını söktüğümüzde(ilk defa sökülüyor) yeni nesil siyah tip silikon kullanıldığını gördük. 40 senelik bu sektörde olan camcı ustam bile şaşırdı.

1322471401780

1322471408055

1322471510364

1322471384848

1322476744752

Veeee çürüklerimizzzz ;D ;D ;D
Bir çok insan bu tarz şeyleri bırakın yayınlamayı,konuşmaz bile ama hepimiz bu camianın içindeyiz ve neyin ne olduğunu az çok biliyoruz. Bundan dolayı paylaşmakda sıkıntı görmedim. Benim için yapılırken keyif aldığım bir yaşantıyı eminim birçoğunuzda seviyorsunuzdur. ;D ;D ;D

Bu arada fotoğraflarda göreceğiniz gibi daha önceden araç bir ameliyat geçirmiş fakat klasik olduğu üzere kaportacı kişi adam gibi yapmayıp,boyacı yardımıyla bol macunla işi kamufle etmişler.

SAM 3544

1322476725870

1322476734723

1322476754066

1322476764394

Çamurluktaki daha önceden yapılan eklerin kötülüğünü gösteren resimler :smiley:

Araçda beklediğimiz gibi çürük çıkan tek yer ön camı yatırdığımızda karşılaştığımız görüntüydü. LJ 73 araçlar ve hatta bu tarz hard toplu araçlarda ön camın alt kısmı hep çürük çıkar. Sebebi ise ön camın altında fitil olması(üstü açılınca cam öne yatırıldığından) ve bu fitilin su almasından dolayı zamanla çürümesi.

SAM 3537

SAM 3545

SAM 3538

SAM 3539

SAM 3540

tugsan75' Alıntı:
Evet çok az bir farkla,bu arada kıyağımı unutma buhafta senin aracını yapıyorlar,yoksa benimki daha önce bitecekti ;D ;D ;D

e bir zamet benimki 3 aydir bekliyor araya kaynadın ;D

benim çocuğunda fotolarını koy arada bari ;D

Harika araç maşallah
Aracınıza yakından canlı bakılınca daha heybetli duruyor.
Bu araç için tasis antalyaya gidecektim işlerden dolayı gidemedim size nasip miş :smiley:
Örnek olacak bir tane daha 70 serisi uykudan uyandırılıyor.

whiteagle' Alıntı:
Harika araç maşallah
Aracınıza yakından canlı bakılınca daha heybetli duruyor.
Bu araç için tasis antalyaya gidecektim işlerden dolayı gidemedim size nasip miş :smiley:
Örnek olacak bir tane daha 70 serisi uykudan uyandırılıyor.

İlhan bey teşekkürler,bu arada sizden aldığım eğim ölçeri monte etmiştim çok güzel olmuştu tekrar teşekkürler. ;D ;D ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR