Telsizler ve Telsiz Kanunu Hakkında

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan phobios Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 180
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 50,422

hangi telsizi kullanıyorsunuz?

• cb araç

Kullanılan: 23 39.7%
  • cb el

Kullanılan: 8 13.8%
  • kullanmıyorum

Kullanılan: 6 10.3%
  • şuan kullanmıyorum cb araç telsizi almayı düşünüyorum

Kullanılan: 14 24.1%
  • şuan kullanmıyorum cb el telsizi almayı düşünüyorum

Kullanılan: 7 12.1%

• Kullanılan toplam oy
    58
Ynt: Telsizler ve Telsiz Kanunu Hakkında

Rica ederim .

Madde-1 İzine gerek olmadığı yönünde bilgiyi içeren

Ek-2 CB yi açıklayan kısmı içeriyor

Genel olarak bir göz atmak gerekli tabi ki . Yönetmelik çok net ve açıklıkla yazıldığı için , habersiz olası kamu görevlilerine de konu çok rahat izah edilebilir diye düşünüyorum .

Göktuğ hocam , BTK ve kolluk kuvvetleri denetleyebilir , engel olabilir . Ruhsat zaten kalktı . Ruhsat gerekli iken ruhsatsız telsiz ile yakalanmak hiç hoş bir durum olmazdı emin olun .

Görüşek üzere...

Etiketler

ssbman' Alıntı:
Selamlar,

http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/2009/07/20090718-7.htm

Bu linkten ulaşıp çıktıyı da alabilirsiniz .

cb lerin kullanım serbestliğini yada işte ruhsata tabi değildir ibaresini ben göremedim... yeni çekan madde bu link içindemi ?

İçinde hocam .

1. Madde bu yönetmelik kapsamında giren telsiz sistemlerinin kurma kullanma izni ve ruhsatname gerektirmediğini açıklıyor . Ek-2 de de CB tarif edilmiş .

ssbman' Alıntı:
İçinde hocam .

1. Madde bu yönetmelik kapsamında giren telsiz sistemlerinin kurma kullanma izni ve ruhsatname gerektirmediğini açıklıyor . Ek-2 de de CB tarif edilmiş .

teşekkurler...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR