Teardrop trailer (YUMU)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yusuf3070 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 156
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,779

Etiketler
Ynt: Teardrop trailer (YUMU)

Yusuf bey,
Çalışmalarınızı verdiğiniz linkden inceledim, ellerinize sağlık, çok güzel işler çıkarmışsınız.
Selamlar.

Yaptığınız ilaveler de çok güzel oldu.İleride kompresörlü bir buzdolabı da aldınız mı yerinize sığacak büyüklükte hemen hemen her şey tamam olur.

Şilte 4-5 cm lik ,küçük bir alanda çok toz tuttuğunu hatırlatayım ama tabi bu iş birazda keyif işi ben söylüyorum ama bende koyarmıyım bilmem.

merhaba yusuf bey dikkat ettimde çok ince eleyip sık dokuma gibi bir alışkanlığınız var yani yapıyorsunuz beğenmediniz bozup yeniden bir oğraş veriyorsunuz amma şu bir gerçekki çok temiz işçilik yapıyorsunuz bunu takdir ediyorum bu çalışmanızı takip ediyorumda bu güne kadar yorum yapmadım amma artık bu farz oldu çünkü çalışma şekliniz benimkine çok benziyor ve bende en son çalışmamın son aşamasına geldim orda takılıp kaldım 1.5 aydır elim kolum bağlı kaldı amörtüsörlerin üzerine elezon yaptırmam gerekiyordu bir firmayla anlaştım teknik çizimlerini sistemin nasıl çalışacağnı ayrıntılı biçimde izah etmeme rağmen olmuyor 2 defa yaptılar olmadı artık üçüncüsnde işi bizzat ele alma durumunda kaldım vede kesin olarak bunu böyele yapın olmassa artık sizi rahatsız etmiyeceğim dedim sonuç 3 ncü de oldu ve çalışmıya başladık kolay gelsin seninde başını ağrıttım kusura bakma saygılarımla

Bayağı uzun zaman olmuş birşeyler paylaşmayalı
Bülent bey ben şilte kullanmaya mecburum zaten römorkun hacmi çok büyük değil ,şilteyi üç parça yaptırdım yatmak istediğim zaman üçünü birden seriyorum oturmak istendiğindede üçünü üst üste koyucam ,toz olursada bahanem hazır,Topraktan geldiiiik :smiley:

Şaban ustam yaptıklarımı beğenmeniz benim için gerçekten çok önemli,sizin yaptığınız işleri gördükçe tecrübe açısından daha benim almam gereken çok yol var.Birşeyi yapmadan önce hep plan aşamasındayım,hatta yatakta uyku öncesi bile :D,Ama sonuçta çıkan işi beğenmemekte oluyor malesef,insanın içine yatmayıncada boz ve tekrar yap.
Sırf bu yüzden koskoca bir şeseyi heba edip hurdaya verdim,bu ikinci şasem,kapının dışında bulunan aydınlatmayı ise 4'üncü defa değiştiricem :smiley:
Sanayi ortamında ne kadar olursa da kendimi geliştirmeye çalışıyorum,çevremde sizin gibi insanlar yok örnek alabileceğim,deneyerek,okuyarak,mucitlikler yaparak :smiley: kendimi geliştirmeye çalışıyorum,bazen şu nette ufacık bir şey için saatlerce takıldığım oluyor

Sizin projenizde aksaklıkları saymazsak bence çok güzel gidiyor,inşallah deneme sürüşünde fazla bir problemle karşılaşmazsınız,bende nette buggy leri izleye izleye,jeeplerden zevk alamaz oldum ;)

Farkettimki uzun süredir fotoğraf paylaşmamışım
Römorkta kullanmak istediğim su pompası ,aklıma gelen başka bir fikirden dolayı diskalifiye oldu onun yerinede oyuna 12 voltluk hidroforu aldım :smiley:

Römorkun iki yanına su tesisatı çektim evyeye giden tesisattan ayrı,Hortumun bitiş yerlerinede komprasörlerin hava hortumlarından kullanılan jak lardan bağladım,ve bu tesisattan ayrı olarakta bir fıskiye,onunda ucuna erkek jakı bağladım,hangi tarafta kullanmak istiyorsam o yöne bağlıyorum,geçmeli olduğundan sıkıntı yok
Benim izinlerim genelde saroz kıyılarında geçmekte,böyle bir şey yapmamın benim için daha uygun olacağını düşündüm,hem duş almak yada el ayak yıkamak açısından,
Bence çok kullanışlı bütün karavancı arkadaşlarada öneririm ::smiley:

Uzun lafın kısası derler ama benimki çok uzun oldu!! fotolar....

P12 08 12 140301
.
.
.
.
P12 08 12 1334
.
.
.
.
P12 08 12 1426

Geçen zaman süresincede bazı değişiklerde yaptım,buzluğun kullanılabilirliği gibi

P11 08 12 1702

Tavanım geçme olduğu için onu yukarı kaldıracak aparatlada biraz uğraşma zamanım oldu,pop-up trailer :smiley:
Ona bir redüktörlü motor bağlayıp öyle kumanda etmeyi düşünüyorum,mekaniğin çoğu tamam,
Hatta arka denge ayaklarınada redüktörlü motor bağlamayı düşünüyorum,motorları aldım ara bağlantı aparatınıda yaptım,zaten römorkun altındada bağlantı yerleride hazır,sadece montajı için biraz boş vakte ihtiyacım var,kumanda düğmelerimde reno 9 ların cam kaldırma düğmeleri :smiley:

P07 08 12 1512
.
.
.
.
P07 08 12 1517
.
.
.
.
P07 08 12 1544

Çalıştığım bir zaman diliminde sanki gökyüzü delinmişçesine yağmura yakalanmıştım

P12 08 12 1511

Konuyu yanıtladım fakat sayfada görünmedi,ikinciye yanıtladığımdada ayni cevaptan iki adet oluştu,bende buradaki cevabı siliyorum

Buda tavanı yukarıya kaldırmaya yarayacak mekanizma,motordan yana tercihimi 12v redüktörlü olarak kullandım,
.
.
P02 10 12 0932

.
.
P02 10 12 0939

.
.
P02 10 12 094004

.
.
P02 10 12 1253

.
.
P02 10 12 1608

Teşekkür ederim,ben çok sevk aldım bu imalattan,aklıma sivri fikirler geldikçe uygulamaya çalışıyorum,bir bakımada kendimi test etmiş oluyorum
Kısmetse bu bittikten sonra,ayni modelin fiber olanını yapmak amacım,çünkü ağırlık ve tamirat konusu daha uygun bir malzeme
Çevremde birçok kişi satılıkmı diye sormakta,ama bu benim için model olduğundan satma taraftarı değilim
Hayırlısı artık...

İş yerindeki anlaşmazlıklardan dolayı,11 senedir çalıştığım iş yerinden ayrılmak zorunda kaldım
İstanbuldan Tekirdağa (Hayrabolu) geri dönüş...

Römorku ilk efa yola çıkardım hiçbir olumsuzluklada karşılaşmadım
Ben nereye o oraya,arkanızda birşey çektiğinizi bile unutabiliyorsunuz,dikiz aynasından görebildiğim sadece çamurluklar...

DSCF7174
.
.
.
DSCF7185
.
.
.
DSCF7190
.
.
Full+Full

DSCF7193
.
.
Özlemişim bu sakinliği,hep sitres hep sitres
.
DSCF7198

her son başka bir başlangıçtır, vardır bunda da bir hayır diyelim, moralinizi bozmayın
selamlar

Yeni dönem sizin için hayırlı olsun. Bazen reset atmak iyidir... Yumu'da süper duruyor aracın arkasında. Sanki dururken hareket ediyormuş gibi...

Nasip bu tarz durumlarda en sevdiğim kelimedir,karavanınız ön deki çekicisiyle çok güzel duruyor.

Hayırlısı olsun..İnşallah sizin için daha iyi olur..Sizi ziyaret etmeyi çok istedim ama bir türlü denk gelmedi..Artık Tekirdağ'da ziyaretinize gelirim inşallah..YUMU yu yakından görmeyi çok istiyorum..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR