Teardrop trailer (YUMU)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yusuf3070 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 156
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,781
Ynt: Teardrop trailer (YUMU)

Bu tür iş yapmayı düşünenler için harika bir rehber olmuş, ellerinize sağlık.

Etiketler
Ynt: Teardrop Trailer (yumu)

Yusuf bey tüm bunların maliyeti ne kadar oldu acaba, bende daha uygun olur düşüncesi ile katlanır römork üzeri çadır düşünüyorum aracın arkasına, kıyaslama için soruyorum, bu arada karavanınız harika olmuş, emeğinin karşılığını almak ta başka bi keyif olsa gerek, :smiley: :smiley:

Teşekkür ederim sn AKA

Evci52
Benim kullandığım malzemeden yapmak zorunda değilsiniz,
İyi bir malzeme seçimi ile (güneş enerjileri hariç) Üç-dört bin gibi bir rakama yapılabilir

Evci52' Alıntı:
Yusuf bey tüm bunların maliyeti ne kadar oldu acaba, bende daha uygun olur düşüncesi ile katlanır römork üzeri çadır düşünüyorum aracın arkasına, kıyaslama için soruyorum, bu arada karavanınız harika olmuş, emeğinin karşılığını almak ta başka bi keyif olsa gerek, :smiley: :smiley:

Katlanır romork sahibinden de çok var.Üstelik uygun fiyatlı.
Karavan türü yapılacaksa,kendiniz yapar da işcilik koymazsanız uygun fiyata mal olur.Küçük de olsa
malzemenin tümünü satın alınca fiyat artar.
Benim yapmaya çalıştığım badi'kmini çekme karavan a harcadığım 2 kalem
malzeme Tutarı:Torsiyon dingil ve şase ile İç ve dış eksiz olarak yapımda kullanılan CTP, 2500TL dir.

Badi'k in üretim aşamaları: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=95149.0 linkinden izleyebilirsiniz.

öncelikle yusuf kardesım basarılarının devamını dılıyorum calısmaların ilham verici lakin benim kafama bır soru takılıyor damla karavan yapan arkadaslar ya agactan yada plastık turu malzemelemelerden yapıyorlar benım merakım sudur galvanız sac lazerde 1mm olabılır etkalıgınlıgı kesılıp profıllerle desteklenerek (kaynak ıle ) içi yalıtılarak rahat dha basıt bır karavan elde edemezmıyız bırde ben hıcbır sıtede net olculer veren bır tasarım bulamıyorum hep eksık bununla ılgılı bır calısman var ve bana yollayabilirsen çok tesekkur ederım basarılarının devamını dılerım kardesım.

tecrübe herzaman iyidir bir çok şey okudum ama sen bu konuda daha tecrübelisin yusuf kardesım

artı böyle bir platformda ben ve bızım gıbı arkadasların var olması çook güzel.

Sayın oastral övgüleriniz için teşekkür ederim
benim römorkumun ölçüleri
en 1500mm lastikler dahil 2000mm
Boy sadece römork yaşam alanı diyelim 3000mm önde bulunan kutu ve kaplinin bağlandığı profil ile beraber 4000 mm yi buluyor
Yükseklik tam dıştan dışa 1400mm
Arka mutfağı yaşam alanından ayırdığım bölüm ise 700mm yaşam alanımda 2300 mm kalmış oluyot

Ben uzunluğumu diğer teardroplara nazaran 500-600mm fazla tuttum,mutfağı komple ayırmış oldum
Szi uzunluk olarak 2400-2600 mm yapabilirsiniz ama mutfak için yapacağınız dolap girintilerini yaşam alanına taşırmanız gerekiyor

Garveniz saç için bence bir engel yok,tek sıkıntısı 1mm saç bence kaynak yapılınca deforme olur,boyayı garvenize tutturmakta biraz zordur zamanla atabilir,kaynak yapılacak yerlerde garvenizliğini kaybedeceğinden sıradan saçtan bir farkı kalmaz,garvenizin parlaklığınında bir süre sonra gideceğinide unutmamak lazım

Ama tabiiki olmaz değil 1mm garveniz saç büyük ebat olarak 1200*2400~2500 ölçülerinde mevcut,ve benim gibi bir damla gözyaşı imal etmek istiyorsanız bence bu ebat yanlar için çok uygun,perçin ilede tutturabilirsiniz

Kafkası 20*20*1mm profilden imal edip,kafkas araları 300~350mm yi geçmez ise,dış yüzeyini garveniz saç ile kaplarsınız,daha sonra içten 20mm sıtrafor ile izolasyonunu yapabilirsiniz böyleliklede 1mm garveniz sacada destek olmuş olur,iç kısımıda 3 yada 4mm kontraplak ile kapladığınızda bir sandviç panelden farkı kalmaz
30*20*1 mm profil ilede olabilir bu sefer ara bölme içinde 30mm sıtrafor kullanmanız gerekir

Benim yaptığım römorka şöyle bir bakıyorumda bağzı yerlerde durumu biraz fazla abartmışım,1 mm profil bile yağmur su görmesiz 5~10 sene rahat gider

Römorkun yerden yüksekliği aldığınız dingilin ve lastiklerin ebatına göre değişir,lastik alımını sona bırakırsanız daha iyi olur,yüksekliğide sorun etmeyin her şekilde oynanabilir

Kepenkler için kullanılan oluklu garveniz saçlar var hiç onlardan yapmayı düşündünüzmü?Eminimki çok güzel olur :smiley:
Paslı metal görüntüsü çok hoşuma gidiyor

ITG304.jpg

aslında daha cok basındayım lakın artık kaynak gormekten aynı sıtelerı ıncelemekten bunaldım gına geldı ben basıt fazla ugrastırmıycak (dıyorum ama kılın kılıyım gercı) end meslek gecmısı uzerıne mak okumus bır ınsanım az cok kumpas tutar elım bır yerlerden baslamak gerek kafamda grumman2 gıbı bır tasarım varım yada caretta gıbı fıyatlar kopuk 10000 ıla 12000 lerden bahsedıyorlar ya arkadas yap sunu 3500 tl herkez bınsın yok.bızde hem hobımızden hemde keyfımızden yapalım dıyoruz.ama tecrubeden yararlanmak gerek dıyede dusunuyorum

birde yalıtımı camyünü kullanmıssın sanıyorum nasıl verimi iyimi çok sıcak oluyormu yaz için.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR