Teardrop trailer (YUMU)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yusuf3070 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 156
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,799
Ynt: Teardrop trailer (YUMU)

Römorkun altına özel bir kaplama var rulo ile uygulanıyor onu yapmayı düşünüyorum.

Sayın endurado sizede çok teşekkür ederim,bu modeli ben çok beğenmiştim o yüzdende daha geniş yapabilme olanağı olmasına rağmen bu ölçülerde yaptım,zaten fazla bireyde yok içerisinde konaklayacak,sadece yazın belki birkaç arkadaş geri kalan zamanlarda bir ben bir ben ve yine ben :smiley: ,

Serdar bey fırsatınız olursa uğrayın derim,ikitelli organize sanayideyiz,her yoldan geçen incelemeden geçmez oldu zaten :smiley:
Mehmet abi sizede teşekkür ederim,hem sevimli hemde şirin :smiley:

Engin bey camın çerçevelerini mobilyacı bir arkadaşım var,iyi bir ağaçtan ince bir seri çerçeve yaptı,kendisi Tekirdağda bende burada olduğum için henüz fırsat bulup gidemedim,günümüzde ağacı yıllarca dış etkenlerden koruyan boyalarda olduğu için sorun olucağını düşünmedim,Kapı camları sabit olucak arka büyük camlarda kuş kanadı gibi yukarı kalkacak(az),cam yerinede flexi kullanıcam her kalınlıkta mevcut zaten,birde hafif koyu film çekmeyi düşünüyorum

Devam: bu sıralar römorkun tesisatı ile başım dertte,hiç zevkli bir şey değilmiş :smiley: ,geçmişte annelerimizin ninelerimizin yumak yapmak için kollarımıza doladığı iplik çileleri gibi oldu ortalık :smiley:
Birazda arka kapağın amortisör ve menteşeleri ile uğraştım,forumda bazı abilerimin kullandığı kartal bagaj amortisörleri bana az gelicek gibi,şimdilik taktım ama iç kontraplaktan sonra tartmıyacaklar herhalde

P13 05 12 1300

P13 05 12 1604

P13 05 12 161002

P13 05 12 1610

Bu arada arka kapak kilidinide taktım,Magrus :smiley:
P13 05 12 1759

Çamurluın üzerine sıfır 80 kalınlığında paslanmaz bir saç kestirdim,bizim iş yaptığımız kesim bükümcü verdi,ama ancak çamurluk üzerlerine yetti,eski bir müşterisinden kalmaymış
Tamponların üzerinide bu saçtan kaplamayı düşündüm ama fiyatının 245 dolar olduğunu duyunca,göze hoş görünmeyeceği düşüncesi aklımda beliriverdi ;D

P15 05 12 1128

P15 05 12 1112

Tampon üzerleri için DİAMONT desen alüminyum var ondan koymayı düşünüyorum ama yakınımda hiçbiryerde bulamadım bu desenden,hep ÇETA adı veriler başka bir desen mevcut heryerde
Tamponların üzerinede koymuş olsaydım,yani paslanmaz yetmiş olsaydı görüntü böyle olacaktı :mad:
P15 05 12 1113

Biraz tampon ve kilitlerle uğraştım,
Şu ufacık kilidi tr de bulamadım desem ??? ,kalenin ana bayiine gittim yine yok,yada bana stokla işi olmayan iş yerlerimi denk geliyor
Bu kilit topuz şeklinde oda kapılarının kilitlerinden,ama her ne hikmetse kilit olarak değilde komple olarak satılıyor,topuzlu kilit kullanıyorsanız,sakın ola ki kapınızın dili bozulmasın,komple almak zorundasınız :-\ ,
İngiliz ebayından iki adet 15 tl gibi komik bir rakama,3 gün içerisinde kapıma kadar geldi

Yurtdışı alışveriş bana göre lüks değil ihtiyaç
P13 05 12 160301

Ve park lambalarım,tam bir trailer oldu şimdi :smiley:
P15 05 12 1755

P18 05 12 171301

Kaplamadan önceki son rütuşlar
P16 05 12 1651

Stop lambalarım kanguruların diyarından :D
P18 05 12 171902

P18 05 12 1719

Etiketler

Sn. Yusuf Bey sizi tebrİk etmek istiyorum, mükemmel bir işçiliğiniz var ve yaptığınız imalatlar çok profesyonel bir ürün ortaya koydu. Sizi beğenerek ve bir solukta takip ettim. Bu işin seri üretimine geçmeniz gerekir, yaptığınız eseri görenlerden sonra. Ayrıca sade ve detayları anlaşılır bir şekilde izah eden mükemmel bir anlatım olmuş.Tebrikler, ellerinize sağlık.

Gercekten çok güzel oldu, hayranlıkla takip ediyorum. Ellerinize saglık ayrıca paylaşım icin tekrar teşekkür ederim..

Yusuf Bey,
kapıların etrafındaki conta sistemi, köşeleri örneğin 10cm lik bir radyusla yuvarlamaya kalksak (gerekirse ısıtarak) döndürülebilecek bir malzeme mi?
Sanırım ortası sert kenarları yumuşak PVC...

Yapılan işlerin ayırdına varılmaması olanaksız; kutlarım!... :smiley:

Cavid Sezen

Gültekin bey,Bülent bey,Engin bey,Serdar ve Cavit hocam hepinize tek tek teşekkür ederim

Bülent bey internette çok şey paylaştım bu güne kadar ama böyle uzun soluklu ve anlatımlı olarak ilk oluyor,becerebildiysem ki siz öyle söylüyorsunuz ne mutlu bana :smiley: ,römork dükkanın önünde olduğu için beğenen gelip fiyatını soruyor normal olarak,çünkü iş yeri böyle şeyler yapmaya uygun,
Ben şimdi kendime yaptığım için istediğim gibi çalıp oynuyorum tabiri caizse ama ticari yönü sorumluluk açısından bana biraz ağır geliyor,keşke başkaları gibi vurdum duymaz olabilsem,
övünmek gibi olmasın ama,olmaz diye birşey yok, başkasının en son aklına gelen benim ilk olarak aklıma geliyor galiba :smiley: ,şu römorklardaki kilo sınırı olmasaydı neler yapardım hayalleri bile yetiyor bana :smiley:
Serdar bey o pvc nin kıvrılabileceğini sanmıyorum,çok geniş ölçülere sahip,kırpıp daraltmayı düşündüm fakar siyah plastik içeri doğru et kalınlığı kalınlaşıyor,kapıyı kapadığımda esnemez diyede cesaret edip kesemedim,ama bu günlerde çok yağmur yağmasına ve içteki fitili henüz takmamama rağmen bir damla su almadı
Bende kapıların kilit olan kısımlarını oval yapmayı düşündüm ama sızdırmazlığı garantili olarak sağlayamayacağımı düşündüğüm için çekindim,çünkü onun içinde başka türlü fitiller aramak lazımdı

Ben ufak lastiği maket bıçağı ile kestim (15mm olan yer)
elmacilarotomotiv
showThumb.aspx
p03.1%20%2042%20mm%20pvc%20profil.jpg

Devam ediyorum
Elektrik tesisatının bitimine az kaldı,biten yerlerinde izocamlarını döşeyip kontralarını bağladım
Römorka hem 220 hemde 12 volt tesisatı çekiyorum,genelde 12 volt kullanıcam,220 yi sadece kamp alanlarında
12 volt enerjiyi üretmek için Forumda bulunan Önder beyden (B-HET Mühendislik) iki adet 80 Wattlık panel aldım,sağolsun kendisi istediğim ölçülerde bulabildi römorkun üzerine çıkıntısız oluyorlar,onların montajını daha sonra yapıcam

P19 05 12 1700

P20 05 12 1352

Aydınlatmaların yerlerini açtım,hem 220 hemde 12 volta göre

P19 05 12 1608

P19 05 12 172801

P20 05 12 1830

P20 05 12 183101

P20 05 12 183201

Tavanım yukarı kalkmalı olacak böy mesafesini kurtaracak kadar ,kapandığı zaman emniyete almak içinde mandallarını taktım,gerçi kapandığı zaman yukarıya fazla bir çıkıntısı yok,ama emniyet emniyettir yollardan tavan toplamayayım sonra :D

P19 05 12 143501

P19 05 12 1606

Kapak kilidini sadece ortadan yapmak yerine yanlardan kitlemeyi uygun gördüm,böyle daha bir sağlam oldu

P20 05 12 164102

P20 05 12 1831

Arka kapak için paslanmaz şerit menteşe kullandım,altınada sızdırmazlığı sağlamak için,iş yerimizin yanındaki konveyor bant imalatçısından uygun bir bant alıp menteşenin altına koydum,akşamki yağmurda gördümki hiç su almamış,ve çok sağlam oldu
Yabancılarda bulunan uzun birbirinin içine geçen alüminyum malzemeden olsaydı hiç bunlara gerek kalmayacaktı
Ama bugün sanayide iş yerine giderken ,otomatik kepenkçide alüminyum bir malzeme gördüm,biraz mudahale ile bu iş olur bence :smiley: Türkiş :D

P20 05 12 184202

P19 05 12 1557

Bu arada amortisörüde hallettim,aslında bu amortisörleri daha önce almıştım fakat çok sert olduklarını görünce takmaktan vazgeçmiştim,kartal bagaj amortisörleride yumuşak kalınca ve iki ürünün ölçüleri ayni olunca denedim ve tam geldi :smiley: Safir yan bagaj amortisörü :D ,Kaç ay önce almıştım hatırlamıyorum bile ,demekki o zamanki hesabı iyi yapmışım ;)

P20 05 12 1546

P20 05 12 184104

P20 05 12 184101

:smiley: römorkta bayağı bir ilerleme oldu,bilgisayar hafıza kartlarımı okumamaya başladı bu yüzdende fotoğrafları yükleyemiyorum
bu sorunu çözdüğümde burada paylaşmaya devam edeceğim

Edit: Bu kaçıncı denemem,siteyi işinin ehli kişilere teslim etmelisiniz,geçen zaman malesef geri gelmiyor
Fotoğraf ve yazıların birbirine girmesini sağladığınız içinde ayrıca teşekkür ederim :mad:

Devam ediyorum:
Herhalde pc de virüs vardı hiçbir hafıza kartımı okutamadım,format ve birkaç müdahaleden sonra ancak çaresine bakabildim,
sitede ayrı bir sorun,şu anda bunları yazarken ve fotoğrafları yüklerken bile bunca uğraşın heba olması içten bile değil :mad:
Havalar çok sıcak işlerimizde yoğun olduğu için fazla bir paylaşım yapamadım ,şimdi toptan olucak herhalde,inşallah sayfa kaldırır :smiley:
Elektirik tesisatını bitirdim ve tüm duvarları ,cam yünü ile kaplayıp üzerini 3mm kontra ile kapattım

P21 05 12 1731

P26 05 12 112902

Yeğende yardım etmek istedi,en ufağı ve en meraklısı olan :smiley:

P26 05 12 150005

P27 05 12 1601

Vida yerlerinede ağaç macunu uyguladım

11 1

12 3

Ve mutfağı yaşam bölümünden ayırdım,aslında bölme amacı ile kullandığım kontraplağı sabit yapmayı düşünmüyordum,o kontraplağı yukarıdan aşağı ortadan ikiye bölüp sağ ve sola yaşam alanının içerisine doğru açmayı düşünmüştüm,böylelikle hem içeriden hemde dışarıdan rahatlıkla kullanabilecektim :smiley: (amerikalılara teardropun nasıl yapılacağını göstericektim ;) )

ama sağlamlık daha önemli olduğu için römorkun gönyesini tutması açısından onu yerine sabitlemek zorunda kaldım,dediğim yapılabilir fakat uğraşması zor geldi herhalde :smiley:

DSCF6219

DSCF6220

Buzdolabı yerine buzluk kullanmayı düşünüyorum,enerji benim için başka şeylerde kullanmak adına daha önemli
Gerçi 12v bir komprasörlü buzdolabım olsaydı fena olmazdı ama bir 10 sene sonra fiyatı makul bir seviyeye indiğinde belki :smiley:

P02 06 12 1620

P09 06 12 175301

DSCF6222

P03 06 12 1629

P03 06 12 1716

P03 06 12 173601

DSCF6227

Bu arada arka kapağın kenar alüminyum ve nikelajlarınıda tamamladım

P05 06 12 161701

Pencerelerimide arkadaşım sağolsun Tekirdağdan gönderdi
Onlara ilk baş pinotex uyguladım ama ahşap görünüm,römorkun dış görüntüsünün fazla teknolojik :smiley: olmasından dolayı gözüme pek iyi görünmedi,ve üzerinede metalik boya uyguladım böyle daha güzel oldu

DSCF6213

DSCF6215

P03 06 12 132201

Camlar için flexy düşünüyordum fakat camcımız çok çabuk çizileceğini ve lamine camın daha güvenli olacağını söyleyince bunda karar kıldım ,camlar 3+3mm lamine (yapıştırma)

P06 06 12 160601

İç görüntünün ahşap olmasını istediğim için önce ahşap koruma (ceviz) üzerinede vernik uyguladım
Herhalde uyguladığım ahşap macunu sıvılara karşı fazla duyarlı,hemen dik başlılık ediverdi :D (pinotex ten sonra macun yerleri belli oluyor)
Demirci ustasının ahşap ustalığı ancak bu kadar olur :smiley: ,ama olsun ben bu şekildede çok beğendim,en azından sıradan duvar kağıtlarından daha farklı duruyor ;)

1 4

DSCF6251

DSCF6257

P10 06 12 1606

DSCF6244

DSCF6245

Bu tavanın yerinde kalmasını sağlayan mandal,tavanı yukarıya kaldıracak mekanizmayı çoook ileriki zamanlarda yapmayı düşünüyorum :smiley:

DSCF6259

Bunlarda pencerelerin

DSCF6261

P03 06 12 133301

P03 06 12 1335

Aşağıdaki mandal pencere için çok uygun,içerisinde bir yay bulunuyor ve pencereyi kendine doğru çekip boşluğu alıyor

P03 06 12 1339

DSCF6238

;D ;D

DSCF6237

Öne yaptığım kutunun çalışmaları,oda kompozit panelden

P06 06 12 1431

P06 06 12 160201

P06 06 12 1621

P08 06 12 175301

P09 06 12 1935

Ön kutunun, kenar alüminyum ve nikelajlarını döndüğümde çok daha güzel görünecek herhalde

P09 06 12 193502

P10 06 12 1539

P10 06 12 1538

DSCF6240

Buda benim herhalde :smiley:

DSCF6291

DSCF6296

Yaptığınız işe şöyle bir bakıp keyf almak gibisi yok :smiley:

DSCF6272

Halk dilinde biz buna harika olmuş diyoruz,bilmiyorum sizin oralarda ne diyorlar :smiley: ,umarım bir gün bir kampda karşılaşırız,keyifle gezmeniz temennisi ile.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR