Suzuki Samurai Modifikasyonları ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan reis28 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 78
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,316
Ynt: Suzuki Samurai Modifikasyonları ?..

ulus otomotiv bahsettiğim beşyol florya sapağının ordaki zaten dursun ustam benden önce sana cevap yazdı.:smiley: ben biraz geç gördüm :smiley:kusura bakma

Etiketler

samurayının bu gün kupasını üzerine prova yapmak için koyduk ve görüntüsü dehşet oldu şöyle ufaktan bir iki resim ekliyeyim daha sonra tüm detayları ayrıntılarıyla paylaşıcam

DSC04098

DSC04100

buda eski halınden bir foto lastikler burda ne kadar büyük görünüyor

DSC03264

usta kolay gelsin desene bitme aşamasına gelmiş senin canavar en son gördüğümde son vidasına kadardağotmışdın bittiğinde artık bi denemek lazım :smiley:))kolay gelsin görüşmek üzere

ulusotomotiv' Alıntı:
usta kolay gelsin desene bitme aşamasına gelmiş senin canavar en son gördüğümde son vidasına kadardağotmışdın bittiğinde artık bi denemek lazım :smiley:))kolay gelsin görüşmek üzere

tşkler hele bir bitse neler yapıcam ona bu gün şaseye kupayı koyunca baya hoşuma gitti içine inip binmek zor oluyor ama olsun

Dursun üstadım, aracın yüksekli olarak nihayi halimidir? :smiley: fazla yüksek gibi görünüyor yanal eğimlerde çok sıkıntı ve dengesizlik yaratır, sonuçta defransiyel kadar nekadar yüksekse okadar yükseksindir? nedersin ? ;)

Offroadpassion' Alıntı:
Dursun üstadım, aracın yüksekli olarak nihayi halimidir? :smiley: fazla yüksek gibi görünüyor yanal eğimlerde çok sıkıntı ve dengesizlik yaratır, sonuçta defransiyel kadar nekadar yüksekse okadar yükseksindir? nedersin ? ;)

hakan hocam haklısın şu görünümünde dedigin gibi yanllarda sorun olur fakat dış ofset cant ve 33inc lastikler takılıonca arac 30cm dışada genişliycek lasatikler arası akserosyon farkı nerdeyse 1.5 m olacak aracın amartisör sistemi komple degişti daha bir sürü detay var ilerleyen safalarda onlarıda detaylı paylaşıcam daha bu ilk prova

dursun usta aynısını bende söyliyecektim ,şevkin kırılmasın diye yazmayayım dedim. bencede biraz yüksek olmuş,difransiyelleri yerden yükseltemedikten sonra kasanın yükselmesi, ancak görüntü olur ve aracın dengesi bozulur, sonra sıkıntı yaşamayasın.

Dediklerini uygulasan daha stabil bir araç olur o kesin. 33" lastik için bilidigim kadarıla ayna mahrutiler degilde şanzuman degiştiriyorlar Samuray için. Yurtdışı izook ve suzuki forum.com'dan samuray html're bir göz at derim.. ;) kolay gelsin yolun uzun ve zor...

dursun usta merhabalar.
aracınız şimdiden güzel görünüyor.
benim naçizane tavsiyem aracın yerden kupa arası mesafeyi 55 cm.' den fazla yükseltmeyin.
yamaca parelel geçişlerde ağırlık merkezinin kaymasından dolayı devamlı sallantıda gideceksiniz.
yine aynı şekilde dik iniş ve çıkışlardada aynı sorunu yaşayacaksın.
hatta uzun dik rampa çıkışlarında durup kalkman gerektiğinde ön tekerlerin havalandığını göreceksin.

gelişmeleri yakından takip ediyorum.

bol çamurlu günlerde kullanman dileğiyle.

Offroadpassion' Alıntı:
Dediklerini uygulasan daha stabil bir araç olur o kesin. 33" lastik için bilidigim kadarıla ayna mahrutiler degilde şanzuman degiştiriyorlar Samuray için. Yurtdışı izook ve suzuki forum.com'dan samuray html're bir göz at derim.. ;) kolay gelsin yolun uzun ve zor...

hakan hocam merhabalar.
yazdıklarınıza katılıyorum.33'' lastikler takıldığı anda mutlak suretle ayna mahruti ihtiyacı olacak.ama sizinde yazdığınız üzere şanzıman değişikliği şart.
ha bu arada ne olacak.bol miktarda baskı balata değişecek neredeyse 2-3 hard offroaddan sonra veya ilk kum offroaddan sonra mutlaka değiştirme gereği duyacak.
tecrübeyle sabit ;D ;D ;D

dursun ustam müsait olduğunuzda bana dönerseniz büyük lastik vs. konularda size bilgi verebilirim.
en azından aracınız şuan tam toplanmamış.masraflarınızı doğru yönde belirlemeniz adına iyi olacağınızı düşünüyorum.
büyük lastiğinde arazide bazı sorunları olacaktır.

saygılar.

valla ustam lada dan sonra inanki böyle bir şey bekliyordum senden allah kaza bela vermesin lastiğin düz bazsın inşallah güle güle kullan

alpreklam' Alıntı:
Dursun abi sen şu canavarcığını bitir. Zevkini, hevesini al sonrada bana sat :smiley: pas11'i kaçırdım diye içim gitti zaten.
[/quot

gökalp cevap biraz gec oldu ama sanada yaparız aynısından bir tane benim samuyu bir bitire bilseydim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR