Su'daki Yansımalar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan buralpdi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 403
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 80,998

Etiketler

Ynt: Su'daki Yansımalar

elimdeki bir programda normal bir resime sanki önde göl veya havuz varmış gibi efekt verip yansıma yapabiliyorsunuz ve birçok özelliği var cep telefonu ile çekilen bir resimi pro makina ile çekilmiş gibi derinlik ve renk kalitesini arttıran filtreler kullanabiliyorsunuz.vs vs
resimdeki dedem resimi 3-4 sene önce telefonla çektim şimdide photo Scape ile bu hale getirdim aradaki fark belli.

BBOYTED' Alıntı:
elimdeki bir programda normal bir resime sanki önde göl veya havuz varmış gibi efekt verip yansıma yapabiliyorsunuz ve birçok özelliği var cep telefonu ile çekilen bir resimi pro makina ile çekilmiş gibi derinlik ve renk kalitesini arttıran filtreler kullanabiliyorsunuz.vs vs
resimdeki dedem resimi 3-4 sene önce telefonla çektim şimdide photo Scape ile bu hale getirdim aradaki fark belli.

bir çok bilgisayar programları ve internet ortamında bu tür resimler bolca mevcut, fakat biz gezilerimizde karşılaştığımız doğal resimlerimizi paylaşıyoruz, gidip gördüğümüz ve fotoğrafladığımız resimler bence daha kıymetli,
selamlar :smiley:

Bazı sayfalarda internetten alınma baya resim görmüştüm ;D benim evimin yanında dere çifliğimizin yanında göl olduğu için kıymetini fazla bilmiyorum.Programı ben sadece alternetif olarak koydum birinin işine yarar diye
bugün sizin için çektiklerim baharda daha güzel buralar yolu düşene herzaman kapım açık.
buralpdi' Alıntı:
bir çok bilgisayar programları ve internet ortamında bu tür resimler bolca mevcut, fakat biz gezilerimizde karşılaştığımız doğal resimlerimizi paylaşıyoruz, gidip gördüğümüz ve fotoğrafladığımız resimler bence daha kıymetli,
selamlar :smiley:

Serdar Bey Merhaba;

Avatardaki bilgilerden, Ilıca-Balya-Balıkesir'den olduğunuzu çıkardım; kaplıca sözcüğü de bu tahminimi güçlendirdi. Ilıca Kaplıcaları il bir ilginiz var mı?

BBOYTED' Alıntı:
benim evimin yanında dere çifliğimizin yanında göl olduğu için kıymetini fazla bilmiyorum.

bugün sizin için çektiklerim baharda daha güzel buralar yolu düşene herzaman kapım açık.

Sözünü ettiğiniz dere ve göl; Kocaçay (Karadere) ya da Ilıca'dan geçen onun bir kolu ile Manyas Baraj gölü ya da Ilıca Göleti olmalı değil mi? Göl/gölet ve çay/derenin adını yazarsanız memnun olurum.

Balıkesir-Değirmen Boğazı-Şamlı-Kurtdere-Ilıca-Kocapınar-Tütüncü-Gönen yolunu kullanmayı tasarlamıştım ama bir türlü gerçekleştiremedim. Artık bu geçeği Manyas Barajı nedeniyle yapamam ama Ilıca'dan sonra, baraj gövdesinden geçerek, yine Necipköy-Tütüncü üzerinden Gönen'e ulaşabilirim sanırım. Sağlık engeli olmadığı takdirde, bir ilk ya da sonbaharda sizin oradan geçeceğim. Yakın yörelerinizden geçtiğim için, bulunduğunuz yeri tahmin ediyorum. Hafif engebili ve tarım arazisi ile fundalık-orman kaplı bir yöremiz; yakın yerler gibi güzel olmalı!.. :smiley:

Esen kalın.
Cavid Sezen

Sizede merhabalar Cavid abi
Bölgemizde karavan kampı için çok güzel yerler var ayrıca ılıca kaplıcaları içinde bulunan www.şimaltermal.com otelimizdede yaz kış konaklama imkanı vardır.
sözünü etmiş olduğunuz kocaçay (karadere) ve birsürü doğal manzara manyas göleti içerisinde saklı kaldı. Resimdeki yer ılıca deresi ve direk olarak manyas göletine bağlanıyor artık eskiden kocaçaya akıyordu.
İlk yazmış olduğunuz güzargah içerisinde manyas barajı nedeniyle sizinde dediğiniz gibi ılıca kocapınar arası kapalıdır.aynı güzergahı kullanmak isterseniz yöre doğa güzelliklerini gezmekisterseniz ılıca-yenikavak-ören köy-necip köy-çoban köy-gönen yol ayrımlarında kocapınar ve tütüncüyede uğrayabilirsiniz.

Yanıt ve bilgilendirme için sağolun; hemen herşey düşündüğüm/tasarladığım gibiymiş... :smiley:

Cavid Sezen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.