SU ALMA PROBLEMİ !!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Adrianotom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 103
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 85,746

Adrianotom

Kamp I
Yer
İzmir
Malum bir haftadır ülkemizde sağanak yağışlar var.Dün akşam 2 gündür kullanmadığım duster'ımın sol arka paspasının komple su içinde kaldığını gördüm.(hatta paspas emememiş ve su birikmiş)
Açıkcası şok oldum.

Bugün sabah ilk iş servise gittim,aracı sökmeye başlayıp denemeler yaptılar su bariz bi şekilde içeri doluyor fakat nereden girdiğini bulamadılar.Aracı bırakmamı istediler 2 belki 3 gün kalacakmış.

Dün akşamda aynı şikayetten bir duster daha gelmiş fakat o aracını bırakmamış.Şimdi ne yapacaklar ve ne diyecekler çok merak ediyorum?

Acaba böyle bir rezillik başka yaşayan varmıdır ? inşallah kimsenin başına gelmemiştir.

Etiketler

Ynt: SU ALMA PROBLEMİ !!!

bence tüketici mahkemesine danışıp dava açın.
siz farketmeseydiniz ve o araca sızan sular kısa devre yaptırıp aracı yaksaydı ne olucaktı?
Rezillikten öte bişey değil bu.
Bu sitede 50 senelik araba kullanan kişiler var. Sıfır araba alıyorsunuz araç su alıyor.
paraya yazık.

ali şen' Alıntı:
GEÇMİŞ OLSUN bu sürede için de size araba versinler demek ki mekanik bir hata var

Aslinda cok haklisiniz ama ben o an araç talep etmedim onlarda teklif etmediler tabiki.yarin sabah arayip hem durum hakkinda bilgi alıcam hemde işin süresi belli degilse bir araç talep edicem. İlginiz için çok teşekkür ederim,

mossin nagant' Alıntı:
bence tüketici mahkemesine danışıp dava açın.
siz farketmeseydiniz ve o araca sızan sular kısa devre yaptırıp aracı yaksaydı ne olucaktı?
Rezillikten öte bişey değil bu.
Bu sitede 50 senelik araba kullanan kişiler var. Sıfır araba alıyorsunuz araç su alıyor.
paraya yazık.

Servis yapamazsa bile bana yapamadik demiycektir ve sorunun giderildigine dair bir belge elbet vericeklerdir ki vermeseler dahi ben talep edicem.bundan sonra araca yine su girerse o zaman kesin tuketici hakem heyetine gidicem o kesin , simdilikse bilemiyorum oncelikle ne diyeceklerini duymak istiyorum bunun mazereti ne olabilir?!?
Gercekten merakla bekliyorum, ilginize tesekkur ederim fikriniz kesinlikle benimde aklimda

Bakın şahsi fikrimdir,sakın yanlış anlamayın.
Aracı size satarken kimse 3 kuruşa 5 köfte olmaz, bu parayla ancak bu alınır demiyor.
Arabayı öve öve bitiremiyorlar satıcılar. ne kadar saçma sapan konuştuklarını duyuyoruz ve burayada yazıyorlar.
Bahsettiğiniz problem sadece sizde olsa şans diyebilriz. ama genelde bir sıkıntı varsa, ki anladığım kadarıyla var hiç beklemeden şikayette bulunun. Bu durumda siz direk firmaya karşı ikayette bulunmuş olurusunuz. Fakat ikinci kez aynı olay tekrarlanırsa yapacağınız şikayet ilk seferinde sizin aracı tamir eden servise karşı olur iyi yapamadılar diye.

bence zaman geçirmeden aracın su alan yerlerinin fotoğraflarını, içinin fotoğraflarını,oluşan hasarları ve bu yaşadığınız olayın başlangıcını-farkedişinizi bir kağıda döküp, fotoğraflarıda ek yapıp dosya haline getirin. Bir örneğinide elinizde saklayın.
Mağduruyetinizin giderilmesi için elinizden geleni yapın.

Benim de hatam varki resimlerini cekmeden servise verdim arabayi, sadece paspasin su birikmis yerini cektim,baska acilardanda arabanin ne oldugu daha belli oldugu resimler cekmeliydim.dediginizde hak var.yarin bi bakalim tuketici heyetine hatta belki bir avukatla konusmakta dahi fayda vardir.

Bir süre öncesine kadar ben de Duster alma planları yapıyordum. Özellikle dış tasarımı başta olmak üzere, motor ve şanzıman bakımından araç gerçekten iyi.. Ama malzeme kalitesinde ve işçilikte sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Bunu özellikle bayiye gidip yakından incelediğimde fark etmiştim, vitrindeki arabanın kapı fitillerinin bir kısmı çıkmış, sallanıyordu..Dacia maalesef iç malzeme kalitesine, donanıma ve güvenliğe yeterince önem vermiyor..Aracın en büyük eksisi de bu zaten. Umarım arkadaşın sorunu giderilir ve bir daha böyle bir sıkıntı yaşamaz, kolay kazanmıyoruz çünkü..

Tepkiyi çok da abartmamak gerek. Birçok firmada saçma sapan hatalar sonucu iade olayları oluyor.

Her ürünün fabrikasyon % bilmem kaç kusurlu ürün çıkarma opsiyonu oluyor. Volkswagen'de de oluyor, iphone telefonda da, panasonic kamerada da.

Yapılması gereken o arabanın tedavisi değil, yeni araç vermeleridir. Çünkü mekanik hata olduğu belli.

Kıymetli halkımızın kıymetli insanlarına: Eğer içinize sinmiyorsa, almamanızı öneririm. En sağlıklı kullanım, kişi aracıyla barışık olduğunda gerçekleşebilir.

Bilgi edinin, ama sonra kim ne demiş boşverin, kalbinizin sesine kulak verin.

Herşey gönlünüzce olsun. :D

Yazmiyim yazmiyim dedim ama,,

Bu kullandığınız araç yani Duster, eminimki Türkiyede bu arabanın hakkını 20-30 kişi veriyordur biride benim,

Ben bu araçla 3-4 forumdan takipleştiğim abilerimizle neredeyse tüm kamplara katılıyorum, geneldede kış kampı oluyor, benim çadırım yok gerek duymuyorum, araç içinde kalıyorum ve bugüne kadar aracın içine 1 yağmur damlası kadar su almadı..

Bütün jantlarım çizik içinde çok çizik olduğundan dolayı çizikler bile gözükmüyor o derece :D

Şöyleki her kamptan sonra aracımı lift'e çıkartıp altını yıkatıyorum, ancak çıkıyor o çamurlar.

Zaten yakında tüm kamplarımın fotolarını burada paylaşıcam, bu araç tamam bir sağlam offroad aracı olmayabilir ama küçümsenmemesi gereken bir araçtırda öyle şehirde gezmeyle su vs alacak şekilde değildir, o size denk gelmiştir ve düzeltilir.

Adrianotom' Alıntı:
Malum bir haftadır ülkemizde sağanak yağışlar var.Dün akşam 2 gündür kullanmadığım duster'ımın sol arka paspasının komple su içinde kaldığını gördüm.(hatta paspas emememiş ve su birikmiş)
Açıkcası şok oldum.

Bugün sabah ilk iş servise gittim,aracı sökmeye başlayıp denemeler yaptılar su bariz bi şekilde içeri doluyor fakat nereden girdiğini bulamadılar.Aracı bırakmamı istediler 2 belki 3 gün kalacakmış.

Dün akşamda aynı şikayetten bir duster daha gelmiş fakat o aracını bırakmamış.Şimdi ne yapacaklar ve ne diyecekler çok merak ediyorum?

Acaba böyle bir rezillik başka yaşayan varmıdır ? inşallah kimsenin başına gelmemiştir.
Geçmiş olsun.Servis su alan yeri belirleyip problemi çözdü mü acaba?Su almasının sebebi olarak ne dediler?

Evet,büyük bir merakla takip.
Sevgili Adrianotom,tamda Duster alma aşamasındayım,sonuçtan bilgi verebilirseniz memnun oluruz.
Saygılar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR