Sizce de Kamp Bu Değil mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan survival Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 87
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,416

Etiketler
Ynt: Sizce de Kamp Bu Değil mi?

Hem iştahımızın açılması hem de tenekede tavuk tekniğinin ince detaylarını öğrenmek bakımından güzel bir paylaşım olmuş.. Bir ilavede ben yapayım, pırnal, meşe ağacının bir türüdür (Pırnal meşesi = Quercus ilex ) ve gerçekten bu tarz kullanımlarda iyi bir seçimdir. Arazide yaşayanlar bilir :smiley:

Sevgilerimle

Bu birbirinden güzel resimleri eşim ile izleyince sinirlendik,hatta çok kızdık. :mad: bu resimler yüzünden bir kaçgün içinde uzunca bir akdeniz gezisi ile bunları denemeye gidiyoruz.umarım yüzüme gözüme bulaştırmam ;D ;D eşim balıkların yapraklara sarılmasını bir karadenizli olarak ilk kez gördüğünü söylüyordu.bu işlem bütün balık çeşitleri için geçerlimi acaba ? bilhassa hamsi için. cevapları gezimize çıkmadan alabilirsem sevinirim ;)
Bunları zahmet edipte bizlerle paylaşan arkadaşlarımıza çok teşekkürler

seyyah-34' Alıntı:
Bu birbirinden güzel resimleri eşim ile izleyince sinirlendik,hatta çok kızdık. :mad: bu resimler yüzünden bir kaçgün içinde uzunca bir akdeniz gezisi ile bunları denemeye gidiyoruz.umarım yüzüme gözüme bulaştırmam ;D ;D eşim balıkların yapraklara sarılmasını bir karadenizli olarak ilk kez gördüğünü söylüyordu.bu işlem bütün balık çeşitleri için geçerlimi acaba ? bilhassa hamsi için. cevapları gezimize çıkmadan alabilirsem sevinirim ;)
Kemal bey iyi akşmlar.
Asma yaprağında sardalya ege bölgesine has bir çeşittir çünkü bu bölgede bol bulunduğu için her çeşit lezzeti denenmiştir karadenizde hamsi neyse marmara egede sardalya odur. Bu sene karadenizde bol çıktığı için bizde bol bol karadeniz sardalyasını ızgarada ve asma yaprağında tadına baktık çok güzeldi.
Hamsiyi asma yaprağında yapma olayına gelince neden olmasın yaprakları salamuradan çıkardıktan sonra yıkamayın tuzu ve lezzeti gitmesin balığa tuz koymazsınız hamsinin kılçığını çıkarın ve her iki parçasını ayrı asma yaprağına sarıp
ızgaraya koyabilirsiniz Afiyet olsun.
Adnan AKGÜN.

Kesinlikle arkadaşlar, teneke açılınca fotoğraf aklıma bile gelmedi. Helede kalabalıksanız kesşnlşkle fotoğraf çekmeyi tavsiye etmiyorum :D:D:D

seyyah-34' Alıntı:

Eşiniz Karadeniz'de lahana yaprağına sarılmış hamsiyi kiremitte hiç yememiş anlaşılan,Ayrıca Karadeniz kıyılarında limon ağacının yaşadığını biliyoruz.yukarıda anlatılan limon yaprağına sarılmış balık tarifini memlekette de deneyebilirsiniz.
NOT : Benim eşim de Sürmeneli

Reşit bey,
Memeleketin heryeri ayrı bir güzel, Ama ben karadenize özellikle ilgi duyuyorum, Heyecanla sıranın oraya gelmesini bekliyorum.

Arkadaşlar Hepinzi Selamlıyorum,

Hava şartları nedeniyle Bu hafta sonunu malesef evde geçirmek durumundayım... dolayısı ile yeni tanıştığım Siteniz ile kucaklaşıyorum...
O kadar çok konu varki.. gerçek ten adına yakışır bir site olmuş...

Bu konu başlığını okuyunca ,taa ilk okuldaki çağlarıma kadar döndüm... Bir masal gibi....
benim ilk aracım Babamın almış olduğu ikinci el Çek malı bir roadster bisikletti, ve kız bisikleti idi..yıl 1969...ben ise henüz ilk okul öğrencisiydim..Ankara Yenimahallede 5.nci durak oğuzlar sokakta oturuyorduk... Benim için inanılmaz bir duygu idi... Benim gözümde keşiflerimi yaptığım müthiş bir sırdaşımdı... Annemden gizli ilk Demetevler yolculuğum hatta Atatürk Orman Çiftliği yolculuğumu yaptığım bir dostumdu..
Yıllar geçti... Çocukluğumda,... Herkezin merakları benim değildi...Hiç bir zaman Lüks merakım olmadı ama,Seyyah gibi bir, yaşam tarzım oldu...
Türkiye dışında Çok uzun yıllarım geçti ve geçiyor..O kadar çok dostlarım olduki...Hepimiz aynı tarz yaşamı seçen dostlarız..Hani fanatik futbol seyircisi gibi...
marka lara takılmayız..Bizim için hiç bir değeri yoktur..
ama 7 yıldızlı otel deyince her şey yerinde güzeldir derim...
gezme zamanı, tatil , özel zamanlar her şey farklı.... milyon yıldız oteli gibi...Dubai deki otelde farklı bir şey..geceliği 6000$ olan bir odanın da bir karşılığı vardır.. emin olun... okadar çabuk karalamayın... ama bu belkide ömrünüz boyu bir kere yaşamak isteyeceğiniz çok özel bir duygu...karıştırmayalım.. Bu konuyu es geçiyorum bilen bilir...
ben burada arkadaşın verdiği tılsım gibi sözü belirtmek istiyorum...ne kadar saf ve temiz...Ağaç altında geçirilen bir gece... o gece belkide hayatınızı ve seçimlerinizi belirleyecek bir gece olabilir ..kim bilir..?
Yaşantımı şehirdışında sürdürmeyi tercih ettim..küçük bir kasaba ama haftanın beş gününde dahi doğadayım...o geri kalan iki gün, benim her şeyim..Her şey o tılsım gibi ağaç altındaki gece ile başlkadı ...
Sakarya-Karasu idi...doğa okadar güzeldi ki, cennet mahallesi idi mevki ....Rahmetli Halam 'ın evi orda idi mısır tarlalarının deniz ile kucaklaştığı..E.K.İ tesisleri dışında bir tesisin olmadığı saf doğa bir yer idi...Bu kadargüzel bir yer olamazdı...tüm hayatımı fakir bir çifçi olarak geçirmeye dahi hazırdım...ama ne yazık ki babamın yıllık izni sonunda tekrar Ankara'ya dönmek zorunda idik..Şimdilerde malesef İstanbul sosyetesinin keşfettiği bu alanlar Denize kadar ulaşan yapılarla kirletilmiş bir durumda.. yazık edilmiş... benim için hiç bir değeri kalmamış vaziyette... Uçsuz bucaksız sahiller lüks villalar ile kuşatılmış...yazık olmuş..
O ilk ağaç altı..efsanem idi benim. iki kalem pil ile çalışan Standart marka küçük cep radyom, trt radyosu....yıldızlara yolculuğum...
Şimdiki nesile acıyorum..Onların hayalleri dahi yok... her yer ve her şey insanoğlu denen yaratıklar tarafından arsızca kirletilmiş ve zapt edilmiş durumda..ve bizler okadar çaresizki....
Kapitalist bir yaşam çarkının materyalleri ve oyuncakları olmuşuz...
Çaresizce Doğayı korumayı amaçlıyoruz ama her geçen gün yeni haberler ile yıkılıyoruz...
Ben Siyaseti sevmem ama unutamadığım bir haber var..internet ortamında okuduğum bu haberde ,denizi dolduran (Oteline Çıkar amaçlı) bir kişiye Devletin kaymakamının vermiş olduğu bir madalya idi... Ve enteresan olan o kaymakamın Hükümet tarafından ödüllendirilmesi idi..
Doğamıza sahip çıkmalıyız.. Çocuklarımızda bizim gibi ağaç altında o yıldızları görmeli...

Sahip olduğum Türkçemi unutacak kadar bir zamandır dışardayım düşük cümlelerimi mahzur görün...umarım ki anlatabilmişimdir duygularımı...
Her şey bizim elimizde..hiç olmaz ise bizler koruyabilelim dünyamızı, haberleşelim...dost olalım hayatın güzelliklerini birlikte paylaşalım... Sonsuz gibi görünen kısa yaşamımızda daha güzel ne olabilirki...? Hayatın başlangıç noktasını bizlere ' O ağacın altında geçirilen gece' olarak anlatan arkadaşıma teşekkür ediyorum...
Hayatımdaki güzellikler ile yüzleştim..siz dostlar ile söyleştim...
Tekrar selamlıyorum hepinizi...
En güzel günler birlikte olsun sizlerle...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR