Sigarayı Bırakanlar Listesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gatto Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 965
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 150,940

Sigara kullanıyormusunuz?

• Evet kullanıyorum

Kullanılan: 64 33.3%
  • Hayır kullanmıyorum

Kullanılan: 128 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    192

Etiketler
Ynt: Sigarayı Bırakanlar Listesi

eftaLYa' Alıntı:
üzgünüm, moral bozmak gibi olmasın ama siz sigarayı bırakmamışsınız. kendinize işkence ediyorsunuz içmemek için. gerçeken bırakmış olsanız inanın ne aklınıza gelirdi ne sizi zorlardı.
Senesi geldiği gün aklıma bile gelmedi. Ki köpeğimin doğum günü :smiley: ta ertesi gün falan "aa sigarayı bırakalı da 1 sene oldu " demiştim :smiley:
ara ara sigara içmeniz ondan kopmanızı zorlaştırır. sevgili gibi düşünün :smiley: tam manası ile kavuşamıyorsunuz ama ayrılamıyorsunuzda :D Küllüm bırakın gitsin. ayda 1 içtiğinize göre içmeden de yapabiliyorsunuz aslında.
Yani sizin fizyolojik bağınız yok sigaraya. Vücudunuz istemiyor. Psikolojik bağınız sürüyor. O bağ kopmalı!
gerçekle yüzleşmenin resmidir tespitleriniz.... eleştirilerinizden çok önemli çıkarımlarda bulundum. önerileriniz için teşekkürler...

mrb arkadaşlar sigara bırakmak isteyenler veya bırakıpda zorlanan arkadaşlar eyer ben destekle bırakabilirim derseniz devlet hastanesinde eyer ketem bölümü varsa ücretsiz olarak sağlık bakanlığı tarafından verilen haplarla yardımcı olmaktadırlar.Ben kendim hastanede görevliyim ve hapla bıraktım dilerim başlamam .

İlaç desteği tamam ondan anlamam karşıda çıkmam, fakat bu beyinde bitirme işidir.
Herkese akıl veririz fakat verdiğimiz akılın tersi uygulamaları yaparız.
Bir kardiyolok prof babama muayeneden sonra reçete yazacak babamın çok eski bir dostu ve babamın sigara içmediğini biliyor ağzına sigarasını koydu babamdan ateş istedi (babam hala çakmak taşır) babam hoca bana sigara içme dersin sen içersin ne iş dedi, hoca babama biz içme deriz ama içeriz boşver sen genede içmemekle eniyisini yapıyorsun demişti.
Dumansız günlerde sağlıcakla kalın.

İlaçla bırakanlar konusunda ne yazık ki iyimser olamıyorum.
Bir bağımlılığın yerini başka bağımlılık alıyor. İlacı kestikten bir süre sonra geri dönenler çok fazla. moral bozmak istemem.
Bu yüzden en güzeli neden içtiğini anlayıp kendiniz isteyerek bırakmak.

şu 2 videoyu izlemenizi öneririm.

toplamı 1 saat..

bölüm: http://www.vidyotup.com/video/81881/?action=comment
bölüm: http://www.vidyotup.com/video/81900/Sigaray%C4%B1-B%C4%B1rakman%C4%B1n-Kolay-Yolu--Part-22--Allen-Carr

eftaLYa' Alıntı:
İlaçla bırakanlar konusunda ne yazık ki iyimser olamıyorum.
Bir bağımlılığın yerini başka bağımlılık alıyor. İlacı kestikten bir süre sonra geri dönenler çok fazla. moral bozmak istemem.
Bu yüzden en güzeli neden içtiğini anlayıp kendiniz isteyerek bırakmak.

şu 2 videoyu izlemenizi öneririm.

toplamı 1 saat..

bölüm: http://www.vidyotup.com/video/81881/?action=comment
bölüm: http://www.vidyotup.com/video/81900/Sigaray%C4%B1-B%C4%B1rakman%C4%B1n-Kolay-Yolu--Part-22--Allen-Carr
tesekkurler :smiley: :smiley:,simdi daha iyiyim

Her şey doğada,
İlaç; bence yapana, satana ve reklamını yapana para kazandırır.
Tedavi için olan hekimlerin reçeteyle verdiği ilaçlar bu kapsamda değildir.
Bakın bu işten nekadar para kazanıyorlarki tüm kanallarda uzun sureli reklamlar yapıyorlar, ülkemizin en büyük kuruluşlarının reklam sürelerine bakın birde bunlarınkine.
Yok elma bilmem neyi yersen veya içersen 15 günde 15 kg zayıflarsın, hiç zayıflayana denk geldinizmi.
Yok bu ilacı kullanırsan sigarayı birdaha içmezsin,
Bunlar hikaye ben inanmıyorum inananlarada saygı duyuyorum, satılması için reklamını yapanlara ise hiç birşey demiyorum kişi geçimini reklamdan kazanıyorsa ürüne inansada inanmasada yapacak sonunda ekmek kapısı.
Herkese dumansız sağlıklı günler diliyorum.

Arkadaşlar yeni üyeyim dikkatimi çekti konu.Askerden 18 Ocakta geldim. Çoğunuzun bildiği gibi askerde çok sigara içilir bu durumdan o kadar rahatsız olmuştum ki teskeremi alıpta otogara adım attığım anda bırakacağım sigarayı demiştim ve otogarda bi kişi sigara istedi paketimi o gün verdim.18 Ocaktan beri cebimde beni rahatsız eden çıkıntı yok. Pek rahatsız olmadım bıraktığımda ayrıca 9 senedir içiyorum hani yeni başlamıştır gibi bi durum yoktu günde iki paketten bırakılabiliyomuş. Herkesin bırakması dileğiyle..

sisdagili61' Alıntı:
Her şey doğada,
İlaç; bence yapana, satana ve reklamını yapana para kazandırır.
Tedavi için olan hekimlerin reçeteyle verdiği ilaçlar bu kapsamda değildir.
Bakın bu işten nekadar para kazanıyorlarki tüm kanallarda uzun sureli reklamlar yapıyorlar, ülkemizin en büyük kuruluşlarının reklam sürelerine bakın birde bunlarınkine.
Yok elma bilmem neyi yersen veya içersen 15 günde 15 kg zayıflarsın, hiç zayıflayana denk geldinizmi.
Yok bu ilacı kullanırsan sigarayı birdaha içmezsin,
Bunlar hikaye ben inanmıyorum inananlarada saygı duyuyorum, satılması için reklamını yapanlara ise hiç birşey demiyorum kişi geçimini reklamdan kazanıyorsa ürüne inansada inanmasada yapacak sonunda ekmek kapısı.
Herkese dumansız sağlıklı günler diliyorum.
kardes cok haklisin,
hicbir ilac veya destek almadan hala icmiyorum,

Merhabalar,
Bizde bir türkü vardır, hani Fuat Saka rap atma derya albümlerinde işte öyle,
"elimdeki sigara keseyi nefesimi, iki türkü söylesem tanırmısın sesimi"
Bence tanımaz, ya sizce tanırmı ne deriniz?
Dumansız günler dilerim.

altay41' Alıntı:
kardes cok haklisin,
hicbir ilac veya destek almadan hala icmiyorum,
ben ilaç destekli bıraktım arkadaşlar ;D
siz öyle deyince yüzüm kızardı ;D ayıp bişey mi yaptım diye bi daha düşündüm :smiley:

Bende yazım bende bıraktım 2 haftadır içmiyorum ha gayret :smiley:

ayazağa' Alıntı:
Bende yazım bende bıraktım 2 haftadır içmiyorum ha gayret :smiley:

Sigara içmemek için savaşmayın.. Fizyoljik bağınız aslında koptu. Yani vücut ilk 72 saat zorlanıyor. Nikotin arıyor. 72 saatten sonra kalan sadece psikolojik ihtiyaç. o da en fazla 21 gün.. az kalmış onu da geçeceksiniz :smiley:

Savaşırsanız ona değer vermiş, olduğundan daha önemli addetmiş olursunuz :D Sallamayın.. Sigarayı bıraktım değil sigara kullanmıyorum demek inanın çok rahatlatıcı psikolojik olarak..

ayrıca ben seminere katılmıştım. o seminer sonrası bize söyledikleri bir cümle bende çok faydalı olmuştu.

"Aklıma geliyor demek, canım istiyor demek değil!" :smiley:

geçmiş olsun şimdiden :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR