Satılık Vasıta Sitelerinde Gördüğümüz Karavanları Tartışalım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arslan1961 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,377
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 803,935
Ynt: Satılık Vasıta Sitelerinde Gördüğümüz Karavanları Tartışalım

www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-motokaravan-1994-ducato-2500-cc.turbo-dizel-alkoven-long-96187758/detay
Biraz eski ama planı güzel gibi...

Etiketler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-sahibindn-2004-model-vito-111-cdi-full-vip-yapili-7kisilk-hususi-145336383/detay

araç vip tasarım-motokaravan ruhsatlı otomobil ve 7 kişilik ruhsata işli yazılmış...

psa araçlarda yaşam alanında bulunan koltuklara tüv den seyahat için izin verilmiyor diye okumuştum.

böyle bir şey olabilirmi ?

melihbozkurt' Alıntı:
Aslan bey bunu neye dayanarak soylediginizi pek anlamadim. Hymer dunyanin en iyi karavan ureticilerinden. Eger arac icine su almamissa, malzemeleri orjinal ise kalabalik aileler icin gercekten iyi bir karavan olabilir. 6 kisilik yatacak kapasitesi ile 3-4 cocuklu aileleler, yada hem anneniz babaniz hemde cocuklarinizla yani 3 nesil bir arada gezilere cikabilirsiniz. Aracin boyutlari buyuk eger bu bakimdan kullanisiz oldugunu dusunuyorsaniz, zaten 2-3 kisilik bir aile bu araci almayacaktir.
İçinin kullanım alanını demiştim pek güzel ve kullanış açısından göze hoş gelmedi o yüzden yazdım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-volkswagen-vw-t3-karavan-olmaya-hazir-145031383/detay

satılık t3 karavan

Süreyya beylerin yaptırdığı yeni karavan satılık gözüküyor. Oldukca özenilmiş bir karavan idi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-en-iyi-5-6-karavandan-biri-146803131/detay

Süreyya Karagözlerin satışa çıkarttığı bu motokaravanın tüm yapım aşamalarında yanlarındaydım sonrasında da uzun süre beraberce iki motokaravan kamp yaptık .Araç hem şase hem yaşam kısmı olarak bana göre kusursuz her ihtiyaca cevap verecek kalitede.Hepinize kazasız belasız geziler dilerim.Sağlıkla..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-vw-t3-karmann-gipsy-146805464/detay Karmann Gipsy. Türkiyedeki tek ornek.
Kardesleri burada. http://www.karmann-coachbuilts.com/members/members.htm

Karavanımdan memnun olmasaydım atlar kacirmazdim.

LT grubuna bir şey diyemem,hadi t3'ün 1.9' u da belki ama 1.6 ya bu kasalar ağı gelmiyormudur?

Bu karavanlarin fanatikleri cok fazla. Dunyada cok fazla grup var. Bilemiyorum. Hic kullanmadım. Yucel pek memnundu bildigim kadarıyla. Ozellikle bu karavanlarda hava ile arka yuksekligi ayarlayabiliyorsunuz. Yuk bindikce arkanin yere yakınlasmasını engellenebiliyor. Zaten aldığım habere gore satılmak uzre bu karavan. Kismet kimeyse artık gorecegiz.

transporterde ilk defa enlemesine yatak görüyorum... kısa boylular için mi acaba ?
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-menderes-otodan-karavan-orjinal-alman-148922732/detay

Transporter enlemesine 169cm cm en genis yerinde. Bundan yalitim kalinligini dustugunuzde 160cm kadar bir yatak boyu elde edersiniz. Burada kivrilmadan yatmaniz imkansiz. Boyu 160-165 civarinda olanlar belki sigabilirler cunku hepimiz bir sekilde birazcik kivrilarak, dizlerimizi cekerek yatiyoruz. Ama 165 cm in ustunde bir insanin burada rahat yatamaz. Kivrilarak bile zorlanir.

Benim dikkatimi cekern ikinci sorun ise yatagin enide cok geniz degil. Iki insan yanyana buraya biraz zor sigar ozellikle biraz kivrilarak yatacaksaniz.

Fakat aracin gorunumu hos icinde bir kamperda olmasi gereken hersey var. Arac alinip icerisinde bicim degisikligine gidilebilir. En basit cozum ise buzdolabe ve ocagi dolaplari ile birlikte on koltuklarin arkasina almak ve arkaya 180-185 cm uzunlugunda 60 cm lik karsilikli koltuklar yapmaktir. Bu koltuklari birlestiren orta tahta konuldugunda 180*160 cm lik kocaman bir yatak olur. Yalniz arkadaki tekli koltuklari cikarmak zorundasiniz. Bu duzen avusturalya markasi olan Discoverer Campers' in duzenidir ve orada cok tutulan bir duzendir. Orneklerini asagida ekliyorum.

Screen Shot 2013 11 01 at 003629

Screen Shot 2013 11 01 at 003608

Fotoğraflara dikkat, insanların boyu tupukdan kafa üst noktasına kadardır, fotolarda görüldüğü gibi uyku pozisyonunda ayak uçları topukları geçer yani 175cm boyunda birine 180-185 cm yatak gerekir..165 cm'lik bir yatakda ancak 1.inci resimdeki gibi fetüs pozisyonunda yatılabilir, deneyimler ile sabittir ki, yatak boyu yetersiz ise, geceniz zehir olur, sabah olmak bilmez...

Untitled

T3 dusunenlere fotograflardan temiz gozukuyor.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-volkswagen-karavan-ruhsatli-satilik-vw-t3-yuksek-tavan-146579139/detay

Artık çok büyük fiyatlara karavan almak zor hele de bir daire parasına olunca düşündürücü tabiki her malın bir alıcısı vardır..Karavan yeni ve temiz ama artık alkovanlı ya talep azaldı hayırlı müşterileri olsun bu benim fikrim inşallah iyi bir karavancı dostumuza nasip olur...

58ayhan' Alıntı:
Artık çok büyük fiyatlara karavan almak zor hele de bir daire parasına olunca düşündürücü tabiki her malın bir alıcısı vardır..Karavan yeni ve temiz ama artık alkovanlı ya talep azaldı hayırlı müşterileri olsun bu benim fikrim inşallah iyi bir karavancı dostumuza nasip olur...

Bu yorumunuz hangi karavan icin acaba?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR