Satılık Vasıta Sitelerinde Gördüğümüz Karavanları Tartışalım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arslan1961 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,377
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 815,374
Ynt: Satılık Vasıta Sitelerinde Gördüğümüz Karavanları Tartışalım

Sayın Airboat önerilerine kesinlikle katılıyorum...Bu tarz bir karavan düşünüyorsanız ben size caretta'yı veya pinoyu öneririm... Hem donanım hem de kalite yönünden... Ancak sadece yatmak için karavan almak ne kadar mantıklı bilemem?

Benim şuan satılık olan karavanımda, yaz-kış yemek ve sohbet ortamı bulunabilecek bir oturma alanı var.... eğer çekeceğim bir karavan varsa, (ihtiyaç durumunda) mutlaka içinde de vakit geçirebileceğim bir büyüklükte olmalı...

Etiketler

Nuri bey karavanınızın satılık linkli var mı? 750 kilo üstü mü? http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=98138.0 başlığımı da bir okurmusunuz ? onun içinde yeterli büyüklük var gibi. MEsele şurada ben tatilde sürekli gezeyim istiyorum dolayısıyla 1 tonluk büyük bir karavanla uğraşmak zor geliyor

Merhaba,

Ben de genelde gezerek tatil yapan bir çekme karavancıyım... Dolayısıyla, 1 tonluk bir karavanın zorluğunu da keyfini de iyi biliyorum. Ancak söylemem gereken bir şey var. Benim bundan önceki karavanım 750kg civarındaydı. Eğer iş çekme karavansa, inanın zorlukları aynı :smiley: Tatilde çekme karavan ile gezerken 500 kg veya 1000 kg arasındaki fark sadece arabayla çekerken yaşadığınız yakıt tüketimi ve yol konforu... Ancak durduğunuzda iş değişiyor. O zaman mekansal konfor (özellikle taildeyseniz) ön plana çıkıyor.

Benim size daha büyük bir karavan düşünün derken ki düşüncem buydu... Zaten bir karavan çekiyorsunuz, en azından indiğinizde rahat olun diye düşünmüştüm.

Kaldı ki sizin küçük karavan konseptiniz de kesinlikle mantıklı... Ancak bir karavanın en büyük katili "su"dur. Ben kornişli perde ve duş teknesi sistemini pek mantıklı bulmadım. Decathlon'dan alınacak bir dikey çadır ve dışarı uzayan bir duş başlığı daha mantıklı gibi

Karavanın linki de aşağıda..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-cekme-karavan-tertemiz-saly-4,25-cekme-karavan-istenirse-araciyla-134954956/detay/

Saygılarımla

Nuri bey değerli yorumlarınız için teşekkür ederim

Bir de diğer modeli çizdim

13123

aman5tr' Alıntı:
Nuri bey değerli yorumlarınız için teşekkür ederim

Bir de diğer modeli çizdim

Planınıza uygun 750kg altı 2013 ingiliz WIDGET model çekme karavan! "badi'k"

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=95149.160

https://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=138990779&type=fav&rnd=6756. Güzel karavanmış. Yabancı uyruklu bir karavanın Türkiye'de satılıyor olması ilginç.

nevzat' Alıntı:
https://m.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=138990779&type=fav&rnd=6756. Güzel karavanmış. Yabancı uyruklu bir karavanın Türkiye'de satılıyor olması ilginç.

İlan kaldırılmış olsa gerek, ana sayfaya yönleniyor.

Türkiye'de kullanamazsınız yabancıdan yabancıya için çok yüksek bir para

Güzelmiş, karavancı grubundan bu parayı verecek zor çıkar gibi :smiley:

Belki arazide işi olan patronlar, av merağı olan zenginler tercih edebilir.

Bolca satılsın da bir 10 yıl sonra ikinci ellerine bakarız belki :smiley:

Turkar araçları %4 ÖTV ile kamyon olarak trafiğe çıkarıyor sonrasında birilerinin canı ÖTV'den dolayı fena yanacak.....

Bakin bu kotu iste. OTV nin odenmemis hali €85.000 ise birde odeninceki halini dusunun. :eek:

sısfır araç üreten bir firmanın usulsüzlük yapacağını zannetmiyorum. sormak lazım.

Ahmet Bey;
Sorun ususlsüzlük yapmaları değil muhtemelen mevzuata hakim olmamaları bence %4 ÖTv 'yi telaffuz eden firma yetkilisi karavan olarak dizayn ettikleri bir aracı firmada görme imkanım olmuştu .....

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-gumrukten-yeni-cikti-1983-model-volkswagen-karavan-141053176/detay

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR