Portatif Vinç Yapımı ve Arazide Kullanımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 194
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 56,113

Etiketler
Ynt: Portatif Vinç Yapımı ve Arazide Kullanımı

Hayırlısıyla Vinçimizi yaptık bu gün itibariyle test ettim gayet güzel çekiyor tabiki batılan alan v.s önemlidir bir de araba biraz destekledi mi tamamdır.beklediğimden bence daha iyi :smiley:

DSC03341

DSC03341

DSC03344

DSC03345

ali şen' Alıntı:
Hayırlısıyla Vinçimizi yaptık bu gün itibariyle test ettim gayet güzel çekiyor tabiki batılan alan v.s önemlidir bir de araba biraz destekledi mi tamamdır.beklediğimden bence daha iyi :smiley:
Ali Bey tebrikler, güzel iş çıkarmışsınız.

ümiterkan' Alıntı:
Ali Bey tebrikler, güzel iş çıkarmışsınız.
Teşekkür ederim yardımlarınız için bizde vinçli olduk ;) arabayı tahmin edeceğiniz gibi hususi çaktık güzel bir deneme oldu bence kesinlikle iş görür :smiley:

ali şen' Alıntı:
Teşekkür ederim yardımlarınız için bizde vinçli olduk ;) arabayı tahmin edeceğiniz gibi hususi çaktık güzel bir deneme oldu bence kesinlikle iş görür :smiley:

Sadece araç çekmekle kalmadık, yoldaki birçok ağaç ve kayayı da çektik bu vinçle :smiley: çok işe yarıyor.

ümiterkan' Alıntı:
Sadece araç çekmekle kalmadık, yoldaki birçok ağaç ve kayayı da çektik bu vinçle :smiley: çok işe yarıyor.

çok haklısınız faydasını göreceğime eminim bizim gibi doğayı ,macerayı sevenlerin böyle bir yardımcıya her an ihtiyacı olabilir.

Ali kardeş bence yinede başarılı demişsin videoda " yinede " derken ne anlatmak istedin anlayamadım cehaletimi bağışla biraz açık anlatırmısın

dopamin' Alıntı:
Ali kardeş bence yinede başarılı demişsin videoda " yinede " derken ne anlatmak istedin anlayamadım cehaletimi bağışla biraz açık anlatırmısın
tabiki büyük vinçler kadar performans beklenmemeli ama biraz da araba destekledimiğdi bir çok yerde işe yarayacaktır pratik , ekonomik bir çözüm.ben memnunum onu demek istemiştim :smiley:

Monti' Alıntı:
Gule gule kullanın Ali bey. Yanlız boyutları biraz kucuk duruyo 4000 lb olduğu kesinmi?

Ben 4000 lb liğe baktığımda ağırlığı 3000 lb nin 2 katı gibiydi ;)
saolun Monti bey :smiley:
4000 lik olarak sipariş verdik üzerindede 4000lik yazı zaten baya bir ağır tek elle kaldırılıp takılmıyor hiç 3000lik yakından görmedim bilmiyorum üzerinde 4000 yazıyor inşallah kandırmamışlardır :smiley:

ali şen' Alıntı:
tabiki büyük vinçler kadar performans beklenmemeli ama biraz da araba destekledimiğdi bir çok yerde işe yarayacaktır pratik , ekonomik bir çözüm.ben memnunum onu demek istemiştim :smiley:

Ali kardeş ufak tefek işlerde kurtarıyor ise yeter düşük amper akü ile kullanmayıp birde makara olursa çekeri iki katına çıkar çekme yapmadan önce mümkün ise halatı bağlayabileceğin en uzak noktaya bağla halat her kat sarıldığında vincin çekme torku düşer güle güle kullan

Ali bey Omer abimizin dediği sistem soyle resimdeki gibi zannedersem. Cekme kuvvetini 2 ye katlayıp cekme suratini yarıya dusuruyoruz.

Bu benim vinc.

5

Güzel bir çalışma ve güzel bir sunum olmuş. Ellerinize sağlık

Warn marka benzer bir ürün var o da seyyar bir vinç. Kağıt üzerinde görünen o ki gücü sizinkinden daha düşük (neredeyse yarısı)
Acaba aynı veya benzer işi görür müydü?

ATV/Motorcycle Portable Winches: XT17
http://www.warn.com/atv/winches/XT17_portable.shtml

Aynen gönderdiğiniz fotodaki sistem sayın cömert hız düşer ama çekme kabiliyeti iki katına çıkar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR