Overland Turkey // Keyfi Hizmete Mahsusdur...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mrdnmz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 254
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 104,725
Ynt: Overland Turkey // Keyfi Hizmete Mahsusdur...

Emre bey hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın ,,

motor orjinal fabrika çıkışı dimi? sonradan atılma değil yani? model yılını yazmadınız? araca ilave yapacağınız kafanızda ki planlar neler? birde son olarak 30 bin li rakamlarmı 40 binli rakamlarmı maliyet acaba en azından bunu söyleyin ,,araç arayaşındaki bizlere faydası olsun,, tekrar aracınız hayılrı olsun,, mutlu yıllar,,

Etiketler

limankalesi' Alıntı:
Emre bey hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın ,,

motor orjinal fabrika çıkışı dimi? sonradan atılma değil yani? model yılını yazmadınız? araca ilave yapacağınız kafanızda ki planlar neler? birde son olarak 30 bin li rakamlarmı 40 binli rakamlarmı maliyet acaba en azından bunu söyleyin ,,araç arayaşındaki bizlere faydası olsun,, tekrar aracınız hayılrı olsun,, mutlu yıllar,,

Bildiğim kadarı ile 200tdi lar 90 ve 94 arası üretilmiş. Benim aracım 87 model olduğu için sonradan atılmadır diye tahmin ediyorum.

Aklımdaki planlar o kadar az ki. Sadece arkaya komple dolap yapılması var. Overland tarzı çekmeceli ve buzdolabı yeri ayarlanıp hartının çekilmesi gerekiyor o kadar.

Yarın da kısmetse çadırımızı yerleştireceğiz sonrasında onunda ısıtması için hat çekilmesi gerekecek ancak tavan da delik açmak istemiyorum. Bilemiyorum nasıl halledeceğiz.

Yukarıdakilerin dışında geriye kalan tek şey Webasto. Onu da zamanı gelince hallederiz inşallah.

Aracın fiyatı konusunda hepinizi anlıyorum ancak ben bu konuda biraz ketumum sanırım. Sizlerden af diliyorum.

"Yarın da kısmetse çadırımızı yerleştireceğiz sonrasında onunda ısıtması için hat çekilmesi gerekecek ancak tavan da delik açmak istemiyorum. Bilemiyorum nasıl halledeceğiz."

Emre bey hayırlı uğurlu olsun keyifle sağlık ve esenlik dolu günlerde kullanın. Tavanı delmek yerine vebastoya yakın ön/arka cam üstne alt tarafı camın üstüne oturabilecek formda üstü de cam fitiline girecek formda olan bir plaka adaptör yapıp bu adaptörün uygun yerine de vebastonun hortumunun geçebileceği bir delik açarsanız, kullanacağınız zaman camı açar adaptörü yerleştirip camı kapatmaya zorlayarak adaptörü cam fitili ile camın arasına sıkıştırıp sabitlarsiniz. Hortumu da açtığınız delikten istediğiniz yere uzatabilirsiniz. Böylece aracın içini dış ortamdan izole ederken hortumu da dışarıya alarak istediğiniz yeri ısıtabilirsiniz diye düşünüyorum. Ne dersiniz?

yapılacak plaka camın üstünü, üst fitile oturmak suretiyle tamamen kapatacağından yağışlı havalarda bir sorun yaşanmaz diye düşünüyorum...

Emre bey düz benzinli kullanan biri olarak ilk defenderini alacak birine öneriniz kesinlikle benzinli alınmazmı illaki 1 sene sonra sizin gibi düz dizel yada tdi arayışına girecekmiyiz kaçınılmaz son bumu? :smiley:

tarot_12' Alıntı:
yapılacak plaka camın üstünü, üst fitile oturmak suretiyle tamamen kapatacağından yağışlı havalarda bir sorun yaşanmaz diye düşünüyorum...

O kısmı atlamışım :smiley: nasıl okuduysam artık...

limankalesi' Alıntı:
Emre bey düz benzinli kullanan biri olarak ilk defenderini alacak birine öneriniz kesinlikle benzinli alınmazmı illaki 1 sene sonra sizin gibi düz dizel yada tdi arayışına girecekmiyiz kaçınılmaz son bumu? :smiley:

Bizim ihtiyaçlarımız farklılaştığı için dizel e döndük. Hem de uzun yollar sonra. İlk 3.2 V6 kullandık sonra Defender a geçtik.

Sürekli uzun yol yapıyoruz biz ailece. Hatta son Yalova raporuna da yazdım fikir versin diye Antalya dan Kocaeli/Gölcük e 11:00 saatlik bir seyahat süresi ile ulaştık.

Demem o ki önceliğimiz sürat idi. Artık Şanzımanımız hızlı olan ve motorumuz da tdi. Su geçişleri de artık korkutmuyor çünkü "yok biz offroad için almadık haftasonu pikniğe gideceğiz" dedik halimizi görüyorsunuz :smiley:

3,5 V8 seçeneği de var tabi. Fakat biz pek ilgilenmedik o seçenekle. Binmiş denemiş sürmüş ve tadı ağzında kalmış biri olarak yine de istemedim. Dizel bir tercih kesinlikle.

Defender ın her hali alınır yeterki araç ile sahibi birbirine uyum sağlasın. :smiley::smiley:

limankalesi' Alıntı:
Murat Bey, nedense hep kendimi benzinlilerin savunucusu olarak buluyorum ama :D Emre beyin dediği gibi çok farklı türde motor ve araçlar var bende 2.5 benzinli kullanıcısıyım ve oldukça memnunum, artıları eksileri çok konuşuldu forumda, bende kamp ve ortahalli offroad maksatlı biniyorum, benzinlinin tek sorunu dizele kıyasla daha sık problem çıkarması ama çıkardığı problemler biraz motor bilgisi oluştuktan sonra hep kolay ve ucuza çözülen sorunlardır, motor ile uzaktan yakından alakalı değilseniz ve olmak istemiyorum diyorsanız uzak durun gerçi düz dizel de pek farklı değil ya neyse birde benzinli derin su geçişlerinde sıkıntısı vardır ki Emrenin de Tomayı yegane satma sebebi olarak bunu görüyorum, adam suyu seviyor arkadaş ne yapalım, ama bunun yanısıra uzun yol için düz dizele kıyasla daha seri ve çok daha sessiz bir sürüş imkanı sağlar, düz dizlel.benzinli mi dersek ben çok memnunum benzinli seçtiğime gerek lpgnin çevre duyarlılığı gerek uzun yol performansı çok iyi, nitekim alırken bütçeme Tdi sığdıramıyordum, ama bütçeniz müsaitse kesinlikle Tdi dan gidin ister kamp ister offroad rahat edin derim.
Saygılar
Alkım.

Alkım Bey e kesinlikle katılıyorum. 1 sene kullandık benzinli ve bu süreçte yaklaşık 25k yol yaptık. Yolda kalmadık hiç ki hatta benim elektrik tesisatı direksiyon miline sarıp bütün kablolar kopmuş olmasına rağmen.

Toma yı sattıktan sonra 2 seçenek bar demiştim

1 Full aksesuarlı bir düz dizel
2 bomboş ama 300tdi

Bize kısmet olan Her ikiside oldu :smiley:

Full yüklü bir 200tdi :smiley:

Ama sorunuz eğer düz dizel mi düz benzinli mi olursa kesinlikle yine Benzinli derim şahsen.

tafa4196' Alıntı:
Emre gelde once kendimizi ıslatalım sonra arabayı camurlayalım

Birader ıslatırız ayıpsın.

c2af71753e40f78dfc27b4a494b2c2c5.jpg

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR