Otomatik Vites 5 Kapı Vitara Km'de Ne Kadar Yakıt Harcar ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ayhan11 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,234

Etiketler
Ynt: Otomatik Vites 5 Kapı Vitara Km'de Ne Kadar Yakıt Harcar ?..

Arkadaşlar
ben 2004 g.vitara aracımla 720 km yi 180 tl lpg ile katettim.
bunun yaklaşık 180 km si tek şerit ve yol yapımı peş peşe araçlar dizili ve
bunada artı 3-4 km lik yolu 40-45 dakikada anca geçtim ( trafik sıkışlık yol yapımından kaynaklı.)
kısa hesapla 25 krş bu koşularda yakan bir otomatik vites araç var mıdır?

lastik havalarını yazın 26 psi
kışın 28 psi yaparsanız hem konfor
artar hemde aracınız top gibi zıplamaz..
fabrika verileri de böyledir

Aracım 2000 model 1.6 16 valf otomatik vites 5 kapı vitara lpgli

5 kişi + bagaj doluydu. şehirlerarası ve köy yolunda az da olsa arazide kullandım. genelde rampa çıkıp indim. ortalama hızım 50-60 arasıdır.(toplamda 190km yaptım)
ortalam 100 km de 13 litre lpg tükettim.

Selamlar.

2004 Grand Vitara 2.0, 140 Tl LPG ile uzun yolda 480 Km gitti. Yol ara ara karlı. Hız genelde 90-100 Km arası, ara ara 130-140 km hızlara çıktım. Yol durumuna göre gerekli yerlerde arazi vitesi kullandım. (11.01.2013 tarihi verileri)

Aynı istasyon aynı benzin pompası.
Bu gün 91,- TL. ye doldu 180 km. yol gitmişim (100 km si şehir dışı).
Önceki hafta 128 TL. ye fullenmişti, yaptığım km. ise 318 di ( 300 km si şehir dışı denebilir).

( GV. 2007 3 kapı)

2004 Model GV Otomatik..
177 TL Benzin 326 km. şehir içi..
Dizel jetta'dan sonra çok koymaya başladı bu yakıtlar.. :(

dboran' Alıntı:
2004 Model GV Otomatik..
177 TL Benzin 326 km. şehir içi..
Dizel jetta'dan sonra çok koymaya başladı bu yakıtlar.. :(
bana biraz fazlaymış gibi geldi.

Merhaba,yanlis hesaplamadiysam 11 litreyi biraz geciyor.
Arac otomatik,benzinli,sehir icinde pek fazla degil gibi gozukuyor.

ttogan' Alıntı:

Yok zaten araç için fazla değil benim için fazla :smiley:
Bir arkadaşın imzasıydı galiba, çok beğenmiştim; "çok yakan araba yoktur, az kazanan adam vardir" diye.. Benimki o hesap ;)

Evet bende okumustum bu deyisi.
Hepimiz ayni durumdayiz. ???
Yani hem aglarim hem giderim durumu. ;)

ttogan' Alıntı:
ben yanlıs mı düşünüyorum acaba...güncel fiyattan(4.65 tl litresi benzinin) 177 tl ye yaklaşık 38 litre benzin yapar.38 litre benzin ile 326 km yol yapmış şehir içi.yani1 litre ile 8.5 km yapmış aşagı yukarı.bu da 0.55 krş yapar ki bana biraz fazla geldi.177/326=0.543 krş.( 100 km de 11.75 litre tüketmiş yaklaşık 12 litre diyelim ) 2.0 motor vitaralara bu sarfiyatlardan bahsediyorlar

stilist07' Alıntı:
ben yanlıs mı düşünüyorum acaba...güncel fiyattan(4.65 tl litresi benzinin) 177 tl ye yaklaşık 38 litre benzin yapar.38 litre benzin ile 326 km yol yapmış şehir içi.yani1 litre ile 8.5 km yapmış aşagı yukarı.bu da 0.55 krş yapar ki bana biraz fazla geldi.177/326=0.543 krş.( 100 km de 11.75 litre tüketmiş yaklaşık 12 litre diyelim ) 2.0 motor vitaralara bu sarfiyatlardan bahsediyorlar

Benim aracim da 2.0 zaten.
Güzergahim Sabah aksam 17 km ise gidis donus güzergahi. bunun 7km'si tam sehir ici, yani trafik ışığı dur-kalk vesaire, 10 km ise otoyol diyebilirim. Havalar sogumadan once, 10lt hatta biraz altinda yakiyordu ama son bir aydir Ankara soguklarinda bu seviyeye cikti. Soguga yoruyorum bu miktari ve normal gibi geliyor arac icin..

dboran' Alıntı:
Benim aracim da 2.0 zaten.
Güzergahim Sabah aksam 17 km ise gidis donus güzergahi. bunun 7km'si tam sehir ici, yani trafik ışığı dur-kalk vesaire, 10 km ise otoyol diyebilirim. Havalar sogumadan once, 10lt hatta biraz altinda yakiyordu ama son bir aydir Ankara soguklarinda bu seviyeye cikti. Soguga yoruyorum bu miktari ve normal gibi geliyor arac icin..

nedendir anlamadım ama ben sizin aracınızı 1.6 motor diyedüşünerekten biraz fazla demiştim ,yanlışlık olmuş,pardon.

stilist07' Alıntı:
nedendir anlamadım ama ben sizin aracınızı 1.6 motor diyedüşünerekten biraz fazla demiştim ,yanlışlık olmuş,pardon.
otm focus megane astra o civarlarda yakıyor bırakında iki tane şanzıman çeviren vitara yaksın o kadar

2,0 motor otamatik bir 4x4 araç için normal bence suzukidaha az yakmaz fazlası olur azı olmaz bence

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR