Otomatik Vites 5 Kapı Vitara Km'de Ne Kadar Yakıt Harcar ?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ayhan11 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 49
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,234
Ynt: Otomatik Vites 5 Kapı Vitara Km'de Ne Kadar Yakıt Harcar ?..

98 2,5 vitaram var şehir içi 13 litre şehir dışı 9 litre benzin yakıyor bilginize resimde görülen araç düz vites sahibinden comdada ilan var inceleyin belki bilgi amaçlı faydası olur

Etiketler

BEN 1,6 2001 VİTARA 5 KAPI , DÜZ VİTES, SADECE ARKA ÇEKERDE , 36-38 BAR LASTİK BASINCI İLE OTOBAN DAN 100YTL - DEVLET YOLUNDAN 110YTL İLE 400KM YAPIYORUM 3 KİŞİ İLE + EŞYA+80km side köy yolu
BİLMİYORUM AMA AZ YAKMASI ÜMÜDÜYLE ŞUNLARA DİKKAT EDİYORUM.
arabada lastiklerin havasının aynı olmasına
orta hızda kalkış ve hızlanmaya
3000deviri aşmamaya 2500 devirinde altına inmemeye
hava filitresinin temizliğine
100-120km/saat i geçmemeye
doru mu yapıyorum bilmiyorum ama arabanın encok yakıtı etlileyen aerodinamik yapısı; büyük telerlekler, ağırlık,yükseklik.Araba bunların hepsini fiziksel olarak yeniyor hakkını da vermek lazım diye düşünüyorum.
Saygılarımla...

lastik havaları konusunda bir yanlışllık olabilirmi bana hava sanki biraz faz la geldi ben 235,60,16 lastiklerimde 30 ps hava kullanıyorum o bile lastikleri sert yapıyo tabi benim aracımv6 2,5

dün başka bir başlıkta yazmıştım , lastikçi ilk MTleri takınca "abi bu lastik 40 hava kaldırır diye araba top gibi zıplamıştı, bende önce 30 bara, daha sonra 28 bara düşürmüştüm.. bugün 26 bar yaptım lastik havalarını ve gerçekten daha rahat konforlu ve titreşimsiz geldi zatel kapıdaki etikette (benim aklım hiç almadı ama 23 bar yazıyor)

bana mt lastik tavsiye eden olabilirmi çamur ve toprak için

MT mi ? gibi sorular için gerek suzuki başlığı altnda , gerek diğer bir çok başlık altnda ve de özellikle "teknik" başlığının altında 20 sayfaya yakın MT ile ilgili başlıklar bulabilirsiniz. Ama eğer hangi marka diye sorarsanız, ben ve bir çok arkadaşm federal MT kullanıyor, agresif desenlerinden arazide oldukça memnunum

bana soruyorsanız sıdekıck benzinli yakıt rakamları

bence bu çok göreceli bi kavram 2. eller için,i bujisi iyi olmayan yağı iyi olmayan hava filtresi vs. gibi arfaç sarf malzemeleri yakıtı etkiler, bi de soför mevhumu önemli bi unsur mesela benim kullandğım her araç fazla yakıyor, adamın arabasına biniyorum 600 km giden araç bende 400km gidiyor.

taksi84' Alıntı:
lastik havaları konusunda bir yanlışllık olabilirmi bana hava sanki biraz faz la geldi ben 235,60,16 lastiklerimde 30 ps hava kullanıyorum o bile lastikleri sert yapıyo tabi benim aracımv6 2,5
ALİ Abicim, Benim lastikler lassa bilmiyorum seninkinde fark edebilir 36bar ın altı lastiklerin yanakları yatık gibi duruyor,hiç diri durmuyor lastiklerin üstünde max 41bar yazıyor ona güvenerek koydum.baktım bir gün beyzinlikte 23bar yaptım yanakları yere değiyor devamlı kullanırsam lastiklerin tellerini kırarım gibi geldi bana. 30psı=2.068 BAR 300psı olsa 20.684 BAR yapıyor kıyaslayamadım ben bar olarak bakarsanız daha sağlıklı kıyaslaya bilirsiniz. Saygılarımla...

arkadaşlar bence gaz arabaların canını okuyor.....taktırıpta hiç sorun yaşamadım diyen varmı.?

alper kardeş bu bar işini ben anlamış değilim ben taksi şöförüyüm 1,3 fiat albea kullanıyorum 30 yada 32 vurup devam ediyorum ama suzikiye gelince bir türlü bu işin doğrusun bulamadım bilen varsa söylesin benim aracımın lastik ebedı 235,60,16 garand vitara 2,5 v6 bu işin doğrusu kaç havadır

alper0077' Alıntı:
ALİ Abicim, Benim lastikler lassa bilmiyorum seninkinde fark edebilir 36bar ın altı lastiklerin yanakları yatık gibi duruyor,hiç diri durmuyor lastiklerin üstünde max 41bar yazıyor ona güvenerek koydum.baktım bir gün beyzinlikte 23bar yaptım yanakları yere değiyor devamlı kullanırsam lastiklerin tellerini kırarım gibi geldi bana. 30psı=2.068 BAR 300psı olsa 20.684 BAR yapıyor kıyaslayamadım ben bar olarak bakarsanız daha sağlıklı kıyaslaya bilirsiniz. Saygılarımla...
Alper Bey benim aracın lastikleri Lassa Competus yanakta geçen ifade max press 44 psi. Bundan önce aynı marka lastiğime bir ara uzun yola gideceğim için 40 psi hava bastım 1000-1200km yolculuk sonrası lastik tabanının orta bölgesi cam gibi dümdüz oldu. Bence 30 un üzerine çıkmamak lazım.

federal ok...teşekkür

Arkadaşlar sohbetlerimizi ilgili konu başlıkları altında yapalım.

Konuyu başlatan arkadaşımız " Otomatik Vites 5 Kapı Vitara Km'de Ne Kadar Yakıt Harcar ?.." sorusuna cevap arıyor, bizler ise Lastik konularına geçiyoruz. İleride Lastik hakkında bilgi ararsak sanırım "Otomatik Vitara Ne yakar" başlığını incelemeyiz. Bu durumda burada yazılan bir çok değerli bilgi ve sohbet kayıp durumda olacaktır.

Atacağımız mesajlarda "Konu Başlıgını" dikkate alalım. Gerekiyorsa yeni konu başlıgı açalım , Sohbetlerimizi bu şekilde yürütmeye özen gösterim, derli toplu ve herkesin aradığı bilgi ilgili yerde bulabilcegi bir forum olarak yola devam edelim.

Saygılarımla
Hakan Irıklı

2007 model 2,0 otomatik normal kullanımla 100 km(agresiflik kişye göre değişir) şehiriçi 12lt,şehir dışı 90 km hızla 7-8 lt,aynı hızda sık sık vites atacak şekilde kullanılırsa 8-9lt, aynı hızda cruise kullanılacaksa 6,7 -7,5 lt, hız arttrılacak olur ve sabitlenirse (120 km/h)8-9,5 lt yakmaktadır.
Not depo full olması ve aracın tam dolu olmasında verilerde oynamalar olacaktır.
otomatik vitesli araçlarla manuel vitesli araçlarla kıyaslanırsa gaz pedalıyla daha fazla samimi ve soft ilişki kurmak gerekiyor.

Arkadaşlar bende 2008 3K G. Vitara vardı. Bu aracın yakıt ortalaması (19000 km'de sattım) 9,4 lt idi. Onun yerine yine G. Vitara JLX-A AT aldım. Şu anda yakıt tüketimi ortalama 10,3 lt. ( 2000 km yol yaptım)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR