Otobanda Duster ile Hız Yapmanın Riskleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan softdevel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 533
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 106,300
nasıl bir basamak bu bahsettiğiniz neyi değiştirir ki 120 km üzeri sürate girer bana göre ve o işin araçları farklı bir basamakla araç sürat yapar yol tutar savrulmaz hale gelir mi hangi mercedes bmw honda vb... basamakla yol tutuşu sağlamıştır ???

Etiketler

nasıl bir basamak bu bahsettiğiniz neyi değiştirir ki 120 km üzeri sürate girer bana göre ve o işin araçları farklı bir basamakla araç sürat yapar yol tutar savrulmaz hale gelir mi hangi mercedes bmw honda vb... basamakla yol tutuşu sağlamıştı

Bu araçların hiçbiri ile 120 km üzeri yapmam.
Suv tipi araçların bazılarında yerden yüksekliğin neredeyse yarısını kapatan yan basamaklar var.
Ben olsam öyle bir basamak ta takmam.
Takınca rüzgarı keser ama.

araç ileri doğru giderken hava önden alttan ve üstten arkaya doğru akıyo.nascar araçları gibi aracın dört bir yanını spolier ve etekle sarmalar o basamağıda arkaya enlemesine yerleştirisiniz.gitt gibi bi ucube 4x4x4 ünüz olur.belki basamaklar racing motorcuların yere değme anı için korumalı olan takviyeli dizliklerin işlevinide görebilir.sağa yatmada sağ basamak önce yere değer mesela.belkide kastedilen akerdion gibi açılıp genleşebilen bi merdivendir.

araç ileri doğru giderken hava önden alttan ve üstten arkaya doğru akıyo

Bu şekilde akışın aracın yol tutuşunu bozabilmesi için araç altının uçak kanadı gibi bombeli olması lazım. Görünürde öyle bir durum olmadığına göre başka bir etki olması lazım. Ya da belki aks, diferansiyel, motor koruması vs gibi parçalar hafif bir bombe veriyor uçak kanadı etkisi yaratıyordur, bilemiyorum.

belki basamaklar racing motorcuların yere değme anı için korumalı olan takviyeli dizliklerin işlevinide görebilir.

Muhtemelen sadece estetik olduğunu düşünmüşlerdir, ama yandan gelen rüzgarları da kesebilir. Keser de sonucu ne kadar etkiler ayrı konu. Tabi ki yukarıda arkadaşların anladığı gibi kimse 150 basarsınız araç yolu tutmaya devam eder demiyor.

tyt.fan' Alıntı:
araç ileri doğru giderken hava önden alttan ve üstten arkaya doğru akıyo.nascar araçları gibi aracın dört bir yanını spolier ve etekle sarmalar o basamağıda arkaya enlemesine yerleştirisiniz.gitt gibi bi ucube 4x4x4 ünüz olur.belki basamaklar racing motorcuların yere değme anı için korumalı olan takviyeli dizliklerin işlevinide görebilir.sağa yatmada sağ basamak önce yere değer mesela.belkide kastedilen akerdion gibi açılıp genleşebilen bi merdivendir.
İlaveten helezonları da kestirip, 20 inch incecik yanaklı lastikler takılacak, arkaya blmem kaç bin vatlık bir ses sistemi, camlara simsiyah filimler, aracın muhtelif yerlerine NOS felan yazan abuk subuk çıkartmalar, göğüslük üzerine bir sürü gösterge, aracın altına neon ışıklar, içine pembe - mor renkli ledler, ön ve arka cam içine tüylü peluş kumaş döşeme, tavana spoıler, kaput üstüne çakma hava emiş girişi, tavana çakma şipidak, eksoza çift çıkışlı abart eksoz bir de son ses çıstak çıstak müziği açtın mı İşte Otobancı dastır....

softdevel' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar,

Benim Duster öncesi bir Lagunam(Laguna I, 97 model) vardı. Otobanda saatte 150km falan yapardım, bu hızla virajlarda bile tek elle direksiyonu tutarak (kabul ediyorum, bu örnek bir davranış değil ama rahatlık açısından söylüyorum) sollama bile yapardım.
Dusterımı kullanırken yüksek bir hıza çıktığımda, sanki araba rüzgardan sağa sola kayıyor gibi geliyor bana. yani sürekli kendimi arabayı yolda düz tutmaya çalışıyorken buluyorum. düz yolda yüksek hızda gitmek bile zor olabiliyor bazen.
Sizin de benzer deneyimleriniz oldu mu? Yoksa arabamda bir problem var da, yalnız mıyım bu konuda.
Bir de yüksek hızda rüzgar sesini çok alıyor musunuz? Acaba arabam bi yerden hava mı alıyor içeri diye düşünmeden edemiyorum.
Teşekkürler.

Jip Model İle otomobil karşılaştırmak pek doğru gelmedi ayrıca laguna yere yapışık giden oturaklı bir araç arazi aracının savrulması normal Söz konusu Dacia Olunca :smiley:)))) Biraz daha düşünmek lazım

şu mesajları okuyorum da , 200 le giderken elimi bırakıp video çekiyorum diyen insanlarla aynı trafikte gidiyoruz...

bunların araba hatta minibüs , kamyon kullandığı yollara içinde çocuklarımızın olduğu arabalarla çıkmak zorundayız... Otobanda bile karşı şeride geçerek 9 kişinin ölümüne sebebp olan TIR ı hatırladığımda , sana ne kardeşim kaza yaparsam olan bana olur diyecek kimse yoktur sanırım.

Ayıp yahu sorumluluk biraz , biraz insanlık ne demek 200 le giderken video çekiyorum ?
ne diyeceğiz , aferin çok beceriklisin , nasıl da cesaretlisin mi diyeceğiz ?

kendini hayatta başka şeylerle ispat et , mesela gerçekten yetenek isteyen şeylerle , gerçek başarılarla. Arabamla 200 yapıyorum demek , başka eksikliklerin göstergesidir , burada açıklamak istemem , biraz araştıran herkes görür...

Sakin bir havada ve Ankara otobanı gibi eğimleri doğru bir yolda araç hız göstermiyor. 145km 120 gibi algılanıyor. Arada hız saatini kontrol etmeli...

kyenipazar' Alıntı:
şu mesajları okuyorum da , 200 le giderken elimi bırakıp video çekiyorum diyen insanlarla aynı trafikte gidiyoruz...

bunların araba hatta minibüs , kamyon kullandığı yollara içinde çocuklarımızın olduğu arabalarla çıkmak zorundayız... Otobanda bile karşı şeride geçerek 9 kişinin ölümüne sebebp olan TIR ı hatırladığımda , sana ne kardeşim kaza yaparsam olan bana olur diyecek kimse yoktur sanırım.

Ayıp yahu sorumluluk biraz , biraz insanlık ne demek 200 le giderken video çekiyorum ?
ne diyeceğiz , aferin çok beceriklisin , nasıl da cesaretlisin mi diyeceğiz ?

kendini hayatta başka şeylerle ispat et , mesela gerçekten yetenek isteyen şeylerle , gerçek başarılarla. Arabamla 200 yapıyorum demek , başka eksikliklerin göstergesidir , burada açıklamak istemem , biraz araştıran herkes görür...

Sende öyle bir konuşmussun ki sen basmiyorsun diye kimse basmiyor demeli.. Isin icine coluk cocuk aile gibi kavramlari katip istismar ediyorsun boyle unsurlari. Herkez yerinde, zamaninda, kendisini ve karsindakilerini zarar veremeyecek bir durumda yani kisacasi tehlike uretmicek bir zaman diliminde basa basa pasalar gibi gider, size mi sorucak ?

200 le kimse gidemez,
trafik kurallarına aykırı bikere,
trafik nedir bilmiyorsanız sözlüğe bakın derim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,485
Kayıtlı Üye Sayımız
172,143
Kaydolan Son Üyemiz
sailing

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR