Nissan Terrano II Hakkında Herşey

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan strom Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,526
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 731,666

Etiketler

Ynt: Nissan Terrano II Hakkında Herşey

merhabalar,
2000 model 2.7 otom. vitesli nisssan terrano sahibiyim. araç uzun süredir garajda yatıyor. sanırım 1.5-2 ay kadar oldu aracı en son çalıştırdığım. dün garajdan çıkarmak için tekrar çalıştırmak istedim ancak başaramadım. kontak anahtarını "on" konumuna alır almaz araçta kesiztisiz ve susmayan bir uyarı sesi geliyor. "start" konumuna getirince ise hiçbir şey olmuyor. göstergeler kısa bir süre yanıp sönüyor (pır pır ediyor) ancak herhangi bir marş basma olayı olmuyor. aracın tavan lambası, şoför tarafı camı, radyo çaşıyor. ancak ondan fazlası yok.
bir servise götüreyim diyecem ancak araç kontakt açmadığı için yerinden hareket ettirme şansım da yok şu anda.
Acaba sorun ne olabilir?

Ynt: Nissan Terrano II Hakkında Herşey

aracın aküsü tamamen boşalmış. takviye yapınca çalıştı araç :smiley:

Ynt: Nissan Terrano Iı Hakkında Herşey

Arkadaşlar 2005 Model Terranomu işim gereği az yakan küçük sınıf bir dizel e ihityacım olduğu için satıyorum .
3- 4 sayfa önce bahsettiğim titreşim problemini ön şaft ıstavrozunu değiştirerek çözdüm aracımın hiç bir problemi , hiç bir kazası bulunmamakta. Tramerde biri 900 biri 1500 olmak üzere 2 tane kayıdı var , biri sol ayna değişimi , biri de sağ basamak . Ağır araziye sokmadım . Hobi aracı değil günlük araç olarak kullandım . Kmsinin büyük bir bölümü gebzeye gidip gelirken yapıldı.
İlan no: 120855201
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-nissan-sahibinden-temiz-terrano-120855201/detay/

iyi günler arkadaşlar aracıma lastik alacam 255 70 16 bf goodrich mt lastik takmak istiyorum sorun cıkartırmı takan arkadaşlar varmı

amar' Alıntı:
iyi günler arkadaşlar aracıma lastik alacam 255 70 16 bf goodrich mt lastik takmak istiyorum sorun cıkartırmı takan arkadaşlar varmı

benim yabancı bir forumda okuduğuma göre 265/75/16 bile takılabiliyormuş..
orjinal lastikler 235/70/16 dış çap 73.5cm geliyor.. buna rağmen çamurluk içinde hayvan kadar boşluk kalıyor..
255/70/16 dış çap 76cm. sağdan soldan 1.5cm yaklaşıyor desek hiç problem olmaz.. rahat kullanırsınız..
265/75/16 dış çap 80cm bunu nasıl takmışlar bilmiyorum.. sağa sola dönerken sürtmüyorsa süpermiş..

e biraz artar tabi (%10 civarında tahmin ediyorum) ama o şekilde lastikleri olan bir 4x4le asfalt yola çıkıp yılda 10.000km yapmayı düşünmüyorlardır herhalde diye tahmin ediyorum:smiley:

arkadaşlar kullanmış olduğumuz bir arazi aracı 2 tona yakın ama bir doğon şahin kadar yakıtı var eğer bu araçlar lpg ise benzinde km 1 tl kadar yakıyolar bence terrano 2.7 az yakıyo ben memnunum dün 600 km yol yaptım bunun 200 km şehir içi 175 tl mazot yaktı daha ne istiyeyim

amar' Alıntı:
arkadaşlar kullanmış olduğumuz bir arazi aracı 2 tona yakın ama bir doğon şahin kadar yakıtı var eğer bu araçlar lpg ise benzinde km 1 tl kadar yakıyolar bence terrano 2.7 az yakıyo ben memnunum dün 600 km yol yaptım bunun 200 km şehir içi 175 tl mazot yaktı daha ne istiyeyim

bu hesaptan eminmisiniz?
söylediğiniz gibi 0.29-TL (7lt/100km)yakmak için hiç gaza basmamak lazım sanki..
bizim 1.3 doblo bile 7.5-lt yakıyor..

O kadar itinali ve dikkatli kullandigim halde 10 litrenin altina inemedim.
Hemde aracim kisa sase ve duz vites olmasina ragmen.
Ya bende bir ariza var yada hesapta bir yanlislik olabilir.
98 model 2.7 TD bakimli sorunsuz 1650 kg arac.
Dogrudur uzun saseler yani bes kapilar iki tona yakin.
Bu arada bende memnunum aracimdan.

2004 3.0 di uzun şase 3inc egzos ssıstemı egt ıptal dawess valve setup yazılım vardı orjınale dondum...sehır içi 10-11 lt uzun yol 7-8 litre ortalama otomatık vıtes 32 ınc lastık agırlık ustundekı ekıpmanlarla 2.300 kg cıvarı....

Aramizda yaklasik 29-30 HP fark var.Motorda bazi yeni nesil farklar da olabilir.Bu arada benim aracimin teferruatlarla yaklasik 1800 kg toplami var.Lastiklerde 235/75/15 A/T yani standart aslinda.Verdigim tuketim de %75 sehir ici ortalama deger.Fakat sizin arac otomatik oldugu icin yine de ekonomik sayilir.Benimle ayni motor uzun sase otomatik var arkadasimda 600-700 bini buluyor km de yakit sarfiyati.Yani 3.0 litre 154 HP beygir daha ekonomik,otomatik olmasina ragmen.Demek ki az ustte ki amar nickli Mustafa arkadasin degerlerine inmek icin ne yapmak lazim diye arastirmak lazim.Sizinle ayni degerleri 2.7 TD 125 HP motorla yakalayabildigini yaziyor.Tamirci arkadaslara yarin bir ugrayacagim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR