Neden Dacia Duster?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ümiterkan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1,811
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 520,775
Ynt: Neden Dacia Duster?

sahin05' Alıntı:
hazır güvenlikten söz açılmışken navaranın 1 yıldızı bile alamadığını hatta yastığının açılmadığını L 200 ün gramofon gibi katlandığını rangerin ve bt50 nin daıldığını dmaxıın testini izlemenin bile insanı dehşete dğşürdüğünü ve aldıkları puanları euroncap sitesinden izleyebilirsiniz. bu araçları alanlarda az para vermiyorlar sonuçta bence dustere haksızlık ediliyor

Aynen katılıyorum

Etiketler

akirafes' Alıntı:
AYnen yazan herbirine kullanıcı olarak katılıyorum koltuklar daha rahat olabilirdi ama ses sistemi ise bence yazılandan daha iyi

Sayın Akirafes arkadaşım, 4x2 Duster'a sahip olduğunu biliyoruz. Aracının resimlerinden başlayarak, en ince ayrıntısına kadar aracından bahsedersen bu aracı merak edenleri iyi bir şekilde bilgilendirmiş olursun. Örneğin;
Yakıt durumu ?
Konforu ?
Kliması ?
Aerodinami, yani virajlardaki durumu ?
Ses sistemi ?
İçeri yol sesi alıp almaması ?
Hızlanması yani gücü ?
Bagaj Genişliği ?
Bozuk yollardaki gidişatı ?
Güvenliği ? Emniyetli mi ?
Fren Mesafesi ?
Vites Geçişleri ?
İç Döşemeleri ?
Malzeme Kalitesi ?
İç Düğmelerin Kullanışlılığı ?
Koltuk Diz Mesafeleri ?
İnme ve Binme Rahatlığı ?
Ergonomik olup olmayan düğmeler ?
Eksiğinin olup olmadığı ?
vs.
Diğer soruları siz yazabilirsiniz. Aklıma şimdilik bu kadar geldi.

Bu soruların karşısına Kısa cevaplar verirseniz çok memnun oluruz. Teşekkür Ederim

Yakıt durumu ? ben devamlı klimada kullanıyorum bu yüzden tam şu kadar yakıyor diyemem ama 1.6 golfumden baya daha az yaktığı kesin .
Konforu ? bence yeterli koltukları biraz kalitesiz ama koltukları gerçekten iyi değil .
Kliması ? Çok iyi soğutuyor ama sonucda sıfır araba kliması
Aerodinami, yani virajlardaki durumu ? virazjlarda eski golfumden ve landroverimdan daha dengesiz oldugu kesin buna göre daha dikkatli kullanıyorum zaten .
Ses sistemi ? 4 kolon var arka kapıda 2 ön kapıda 2 arka kapıdakinler daha bir bass bence ses kalitesi gerçekten iyi özellikle tizler çok iyi çıkıyor mp3 player hemen hemen her cd yi okuyor
İçeri yol sesi alıp almaması ? içeri ses almıyor ve arabadan hic bir tıkırtı gelmiyor ama klima 4 en son ayardayken klima gürültüsü geliyor
Hızlanması yani gücü ? aniş hızlanırsam araba burun kaldırıyor yani şaha kalkıyor gibi sanırım hafifliğinden . hızlanması normal
Bagaj Genişliği ? Çok geniş inanılmaz geniş bagajının çok geniş oldugundan daha önce bahsetmişmiydim gerçekten görmek inanmak gerek bu bagaja
Bozuk yollardaki gidişatı ? Burası cok entresan cünki kıyaslıyabilecegim discovery den ve golften kat ve kat daha iyi gerçekten beni çok şaşırttı kasislerden geçiş o kadar yumuşakki arkadaşımın tiguanı bile kıyaslanmaz nasıl bir suspansiyonu varsa ben bayıldım çukurlarda is aynı derecede hassa arabada sarsıntı bile hisettmiyorsunuz abarttığımı sanmayın deneyin.
Güvenliği ? Emniyetli mi ? Güvenli olduğu konusunu bilemem bana öyle geliyor ama forumlardan okudugum kadarı ile teneke kazada paramparça olucağı 3 senede döküleceği yazılıyor .Ama bence sonucda bir avrupa ülkesi arabası yani belli standartlarda olması gerekmezmi
Fren Mesafesi ? Ben abs siz versiyonunu aldım karda golf de abs olayından nefret etmiştim bunu bilerek aldım + ve - yönleri var bana göre neyse ilk 700 kilometrede frenler sanki bana biraz iyi tutmuyor gibi geldi ama şu an 1150 kilometredeyim ve çok iyi frenler var bir kere ani fren yapıp test ettim 90 da iken arbada bir savrulma görmedim .
Vites Geçişleri ? vites geçişleri çok iyi ve rahat hic bir sorunu yok
İç Döşemeleri ? Tabiiki landrover discovery ve golfe göre ve arkadaşımın tiguana göre kalitesiz ve iyi değil ama benim bunlan bir sorunum yok ben menunum
Malzeme Kalitesi ?
İç Düğmelerin Kullanışlılığı ?
Koltuk Diz Mesafeleri ?
İnme ve Binme Rahatlığı ?
Ergonomik olup olmayan düğmeler ?
Eksiğinin olup olmadığı ?

Şu araçların can güvenliğinden bahsedip araçları kötüleyenleri anlamıyorum. NCap testlerindeki yıldızlar yanıltıcıdır, araç çarparken momentum gereği kendi kilosu ile aynı araca çarpmış gibi olur. Halbuki kazalarda öyle değil duvara çarpmıyor ki buna bakarak araba alanlar hız limitlerine uyuyorlar mı? O kadar inceliyeceklerse tank alsınlar :smiley:

Malzeme Kalitesi ? Malzeme kalitesi gene eski kulandığım golf ve discovery e göre daha düşük
İç Düğmelerin Kullanışlılığı ? iç düğmeler kullanışlı
Koltuk Diz Mesafeleri ? Koltuk dikiz mesafesi çok iyi dikkatimi ceken aynalar bunda daha ufak ama nedense sanki bakış acıları daha fazla
İnme ve Binme Rahatlığı ? inme binme inanılmaz rahat çok çok rahat .
Ergonomik olup olmayan düğmeler ? bence düğmelerde sorun yok .
Eksiğinin olup olmadığı ? Tek eksik dacia markası diyebilirim keşke reno veya nissan olarak çıksaydı ülkemde bu kadar tepki olmıyacağına eminim.

Sayın Akirafes, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Umarım konu ile ilgilenler için çok faydalı olmuştur. Zamanla aracınızla ilgili görüş ve önerilerinizi de burda yazarsanız ilgilenenlere çok katkı sağlamış olursunuz. Zaman ayırıp bizi bilgilendirdiğiniz için tekrar teşekkür ederim. Saygılarımla...

Hedef büyük :smiley:
Dacia duster 022

image.aspx

39079_299570_492x272.jpg

Renault Duster 12

4681441299 7da10172ab b

19415949214c1ba80b45b65249076644_extreme.jpg

Renault Duster 29

Dün kadıköy E5 köprüden Çıktıktan fenerbahçe stat yolu girişinde 3 Dacia duster şansa bir araya geldik bir tanesi o kadar hızlı geçtiki arkasından baka kaldım ama 3 dacia duster bir arada güzel gözüküyordu .

Duster ve rakip araçlarla karşılaştırmalı testler

0 dacia duster comparativ 000 ep5

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=tr&ie=UTF-8&sl=es&tl=tr&u=http://www.promotor.ro/teste-auto-teste-comparative/articol-comparativ-duster-vs-concurenta-ep-iii-duster-vs-qashqai-6176453&prev=_t&rurl=translate.google.com.tr&twu=1&usg=ALkJrhhwLCPQgd-2k-ycRgxcSTDOJ_YIZQ

1985'te İngiltere'de Renault lisansıyla Dacia Duster olarak satılan bir klasik 4x4. Nam-ı diğer ARO. Alt yapısı Sovyet firması GAZ tarafından üretilmiştir.

heading_pic.jpg

Ayrıntılar için bakınız:

http://www.difflock.com/buyersguide/pastmasters/daciaduster/technical.shtml

http://www.difflock.com/buyersguide/pastmasters/daciaduster/index.shtml

http://www.1ro.de/aro/10-4x4.php

http://laurent.bunnik.perso.sfr.fr/aro01001.htm

http://www.aro4x4.net/

sn. site sakinleri bu Aro amcamız ne alemde bir ara SABRİNO diye memlekete bir geldi,fakat hukuki sıkıntılar, yani :telif ve izin, isim meselesi gibi sıkıntılardan her şey mechul oldu.Daha fazla varsa bildiğiniz paylaşin.

şu sorulara cevapları nedir dustler i savunanların?

1-Bu araçla tam bir off road aracının girebildiği yerlere girebilirmisiniz?
2-Bu araçla tam bir binek araç gibi otobanda yüksek süratte güvenli yolculuk edebilirmisiniz?
3-Bu araç ile ekonomik sınıf az yakıt tüketen araçları kıyasladığınızda yakıt tüketimi nedir?
4-Bu araç ile aynı fiyatlara alınabilen diğer araçların malzeme kalitesi ve sağlamlığı nedir?

4x4 Qashqai nasıl bir araçsa Duster da öyle bir araç, Tam bir Offroad aracı olduğunu kimse iddia etmemekle beraber Yakıt ve Vergi yönünden hakkını veren alternatifi olmayan, çoğu binek araçtan daha konforlu ve kullanışlı olan, yüksek sürat aracı olmayan, malzeme kalitesi lüks Suv'lar gibi olmayan, otomobillere karşı ilgisi olmayıp, yakıt, vergi ve yedek parça sıkıntısı olmayan 4x4 bir araç almak isteyenler için Fiyat-Performans oranı yüksek bir araç.

ümit topragım seni anlıyamıyorum sende varmı duster bu savunma ne amaçlı öyle bir savunma modundasınki
sana zahmet bu bahsetdigin 4x2 4x4 modelin detaylı anahtar teslim fiyatını (boş ve ful ,dizel ve benzinli )olarak verirmisin bakalım bu fiyatlara neler alınabiliyor
öyle bi anlatmıssınki sanki 20 30 bine satılıyomuş bedavaymış gibi anlatıyosun aslında 50 binin üzerine çıkan rakamlar var

sahin05' Alıntı:
hazır güvenlikten söz açılmışken navaranın 1 yıldızı bile alamadığını hatta yastığının açılmadığını L 200 ün gramofon gibi katlandığını rangerin ve bt50 nin daıldığını dmaxıın testini izlemenin bile insanı dehşete dğşürdüğünü ve aldıkları puanları euroncap sitesinden izleyebilirsiniz. bu araçları alanlarda az para vermiyorlar sonuçta bence dustere haksızlık ediliyor

L 200 ün NCAP sonucu 4 yıldızdır...
Bilmeden sıkmayalım..

Hangi L 200 gramofon olmuş ??
sallamayalım...
Her araç kaza yapabilir...önemli olan içinden sağ çıkmak...

Yakında gramofon olmuş Duster ları servislerin arka çöplüğünde görürsünüz bolca....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,508
Kayıtlı Üye Sayımız
172,164
Kaydolan Son Üyemiz
erensipahi

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR