Motosikletinizle Yılda Ortalama Kaç Kilometre Yol Yapıyorsunuz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan moremiles Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 42
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 13,507

Motosikletinizle yılda ortalama kaç kilometre yol yapıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    40

moremiles

Kamp I
Gezenbilir üye motorcuları yılda ortalama kaç kilometre yol yapıyor bakalım?

Road jpg

Etiketler
Ynt: Motosikletinizle Yılda Ortalama Kaç Kilometre Yol Yapıyorsunuz?

Selamlar Dostlar..

HONDA XL200 kullanıyorum.. 1 Ocak-2009 itibari ile( Yaklaşık ) 6.429 km olmuş.. Böyle giderse 10.000 buluruz herhalde yıl sonuna kadar..

Murat VURAL

ben motorumu ağustos 2007'de aldım yaklaşık 2 sene olmuş ve 40 000 km yol yapmışım buda yıda ortalama 20 000 km demektir.

GS 1150 adv

Çogunlugu arazide olmak üzere haftalık 200 km senede 6000 yada 10.000.gibi geziyorum ekstra gezilerde oluyor tabi uzun yol gezilerimde oluyor fakat ortalama senelik 10.000 k.m diyorum

iki motorum var, VARA üç sende 31.000 oldu, diğer (XR650) bilmiyorum, gösterge yok! ;)

Çarşambaları 35 km,
Pazar günleri ( 2-3 haftada bir ) 200 km
yılda 5-6000 km. gibi

250'lik Regal Raptor var bende, bu sene Şubat ayında aldım (nitekim sürmeyi de o aralar öğrendim)
ya kilometre göstergesi bozuk, ya da 17000'i devirdim bile 8)

(maşallah deyin :smiley: )

Ulaşım aracı olarak veya fazla km yapayım düşüncesi ile binmiyorum motoruma.
Kafam esince solo olarak çıkıyorum 40-50 km yapıp çekiyorum garaja.Arkadaşlarla günübirlik ve konaklamalı gezilerde yapıyoruz.
Karaoğlanı alalı 26 temmuz da 2 sene oldu ve km 8.000 küsürde.Bu sene grubun doğru dürüst toparlanamaması nedeni ile pek uzun geziler yapamadık.En son Kastamonu-Ilgazda takılı kaldık ;D inşallah umut ediyorumki burada çok daha güzel günler bol km.li günler bizi bekliyor.

mrtvural' Alıntı:
Gayet güzel.. Mevcut durumlar nedeniyle ben onu bile yapamıyorum bu aralar.. :'(

Allah kaza-bela vermesin

Murat VURAL
Amin, Allah herkesi kaza beladan korusun , motosikletçileri 2 defa korusun !
Müdür inşallah tüm sıkıntılar geçer, zaman herşeyin ilacı, 1 sene sonra bu gün ki derdini hatırlamıyor insan, Allah sağlık versin, gerisi gelir.

GomerciN' Alıntı:
250'lik Regal Raptor var bende, bu sene Şubat ayında aldım (nitekim sürmeyi de o aralar öğrendim)
ya kilometre göstergesi bozuk, ya da 17000'i devirdim bile 8)

(maşallah deyin :smiley: )

maşallah :D

Ayda 1500 km yol yapıyordum ilk motorumu aldığımda. Sonra ikinci motorumla da yine nispeten o civarda yaptım. Motor küçük olunca insan daha çok gezmek istiyor çünkü. Motor büyüdükten sonra daha az biner oluyorsunuz. Şehir içinde tercih etmemeye başlıyorsunuz. Ortalama yılda 10.000 diyeyim ben.

Daha iki yıl omadı motorumu alalı 28.000 yapmışım, üstünden inmiorum galiba 8)

şu an honda,nın km si 321 bin km.re.yılda 100 bin km yakın yapıyorum,araçla trafik sorunum oluyor motorla gidiyorum,hafta sonları uzun geziler,ve yıllık izinlerimde türkiye turu olsun o kadar km,re ama honda banamısın demiyor tabiki.işten eve veden işede motorla tabiki. ;)

kuroscu' Alıntı:
Çogunlugu arazide olmak üzere haftalık 200 km senede 6000 yada 10.000.gibi geziyorum ekstra gezilerde oluyor tabi uzun yol gezilerimde oluyor fakat ortalama senelik 10.000 k.m diyorum
sen bilirsin beni bayramcım. ;)

Ufuk abim.. BMW üzerinde fotoğrafın var ama HONDA'dan bahsediyorsun.
Bir ara geleyim de güzel bir fotoğrafını çekeyim HONDA ile. Fakat sana yakışacak en güzel motoru biliyorum ben. Sende biliyorsun.

Murat VURAL
KOCAELI

UFUKK' Alıntı:
şu an honda,nın km si 321 bin km.re.yılda 100 bin km yakın yapıyorum,araçla trafik sorunum oluyor motorla gidiyorum,hafta sonları uzun geziler,ve yıllık izinlerimde türkiye turu olsun o kadar km,re ama honda banamısın demiyor tabiki.işten eve veden işede motorla tabiki. ;)

Yılda 100 bin ???
Afalladım şimdi :D.365 güne bölsek günde 275 km yapıyor.
Motoru merak ettim.Transalp mi var?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR