Land Rover Defender Satış İhaleleri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ali fatih Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2,252
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 658,736
Ynt: Land Rover Defender Satış İhaleleri

kaptan10' Alıntı:
bu aracı alan arkadaş mutlaka durumunu biliyodur ki o araç bence herşeyiyle orjinal ve top gibi bir arabadı ki o paralar verilmiştir diye düşünüyorum

92 model benzinliyi istanbul kamyon üstü teslim 17 000 aldım 2 sene olocak nerdeyse mit çıkma 70 000 km deydi araca göre değişir.
aşağıdaki jandarma ve ambulansa 4000 ila 7000 arası istemişlerdi , gri 110 u aldım benzinli o an ki ruh halinize heycanınıza ve yapmayı düşündüklerinize bağlı
etrafınızdaki insanlara vede bu tipte araçla olan deneyiminize bağlı ben 7000 e alıp üzerine aldığım arac seviyesine gelene kadar 10 bin harcarım dedim hızlı bir ayak üstü hesapla bu kararı verdim memnunda kaldım. binerim denilen araç bitmişinde 20 bin den aşağıya cıkmaz (40 bin sınırını geçmiş biri olarak söylüyorum ) yinede şahsi fikrimdir ve alana her ne aldıysa da hayırlı uğurlu olsun adı defender olunca en azından manevi hazzı ve karı çok yüksektir.

06 haziran 2008 6

DSCF7987

DSCF8013

Etiketler

ugur61' Alıntı:
Merhabalar .Bugün itibariyle Trabzon da yapılan ihalede 2,5 benzinli 1993 model defender araç 13,250 TL(+% 18 KDV) ye satılmıştır.Bu arabanın bu fiyatlara çıkması hakikaten inanılmaz ki;aracın çaılışıp çalışmadığı dahi bilinmiyor???

kdv %1 olması lazım alana helal olsun ilk defa yanasipten ihalede araç alan birini duyuyorum.
aracı gördüm şuan sahibinden de satılık 17750 istiyor arkadaş.

araç bu

http://www.sahibinden.com/arazi_aracim_yok_diye_uzulmeyin-25WQQaXQQ21254546WQQpXQQdisplayitem

byhunter' Alıntı:
kdv %1 olması lazım alana helal olsun ilk defa yanasipten ihalede araç alan birini duyuyorum.
aracı gördüm şuan sahibinden de satılık 17750 istiyor arkadaş.

araç bu

http://www.sahibinden.com/arazi_aracim_yok_diye_uzulmeyin-25WQQaXQQ21254546WQQpXQQdisplayitem

gayet güzel fiyat makul....

sahibinden.com da gördüğüm amma bu gün baktım görünmeyen bir arac var fiyatı 10 000 tl mukayese yapıyoruz ya defender bu DEFENDER model önemsiz yıl sıfır önemsiz üzerine yapılanlar önemli bu arac içinde çok uğraşılmış halen satılık abuk sabuk arayanlar yüzünden ilen çekilmiş telefonlarını yazmadım mail li aşağıda aynen alıp kopyaladım (1968 model landrover marka kısa 4x4 arazi aracımı satıyorum.land rover-seri 3-88 tip olan aracımı kendıme binmek için toparladım.Ama mali kıriz nedeniyle satıyorum.Aracım 1968 modeldir ama 4x4 ve kaportası 1988 modeldir.2250 cc. motor hacmindedir. Sorunsuzdur. Aracın kaportası aliminyumdur. Tabanı pütür atılmıstır. Lastikleri iyi durumdadır. aküsü yenidir ve amperi yüksektir. Sinyalleri ve stop lambaları LAD ampuller ile yenilenmiştir.
Böylelikle aküden akım az çekmesi amaçlanmıstır. Aracın üzerindeki menteşeler-kapı kilitleri-silecekler-cantlar-cam
çerçeveri-ön panjurlar fırın boya ile boyanmıstır. Aracın döşemeleri vinlex ile yenilenmiştir. Kaporta-döşemeler arasında
yalıtım yapılmıştır. Ön konsül ve vites kolları deri kaplanmıstır. Gaz pedalı rulmanlı sistem ile ve paslanmaz
metalle yapılmıştır. Aracın vidaları paslanmaz vidalarla yenilenmiştir. 70 lik viole marka gaz sistemidir. vs.
murat aksoy : aksoymuratt@gmail.com )

benim bir skoda vardı bundan evvel defender almadan önce sattım arkadaşlarım bana derdiki skodadan ferrarimi yapacaksın evet ben belki skodadan ferrari yapamadım amma halen her gördüğümde bana dua eden bir skoda sever edindirdim. Arkamdan rahmet okutmadım, 68 den 88 modele getirene bu aracı layıkıyla hakkıyla toplayanada helal olsun. 10 değil 20 eder etsin kazanan defender olsun.

Foto 1

Foto 3

Foto 5

mesela sizin yaptığınız gibi 5.000-7.000'e bi defender alsak, bunu elden geçirip, bizi yolda bırakmayacak derecede, güzel bi arazi aracı yapmak için 10.000 TL yeterli olurmu?

ByEscobar' Alıntı:
mesela sizin yaptığınız gibi 5.000-7.000'e bi defender alsak, bunu elden geçirip, bizi yolda bırakmayacak derecede, güzel bi arazi aracı yapmak için 10.000 TL yeterli olurmu?

olur olmasına bu sizin nasıl bir araca binmekistediğinizle donanım ve aktivite türünüze göre araç kabiliyeti kazandırımıyla alakalı bir bütçe olacaktır. yanlız aldığınız arcın yürürü motoru şanzımanı çok önemli sorun oldu tam nok ta fiyatlarını bilmiyorum bu gün 2500 cc motoru çalışır alayım deseniz ikinci el hurdacıdan bu ihaleci arkadaşlardan 3000 4000 eskisini indir yenisini bindir para , şanzıman indir bindir 3000 para , yürür parçaya göre değişir 1000 2000 belki geçer ki geçer ben diskleri değiştirdim 1000 tl verdim para, düz bir defender sizi tatmin etmeyecektir yani 4 lstik bir motor olsun yeter diyip geçemeyeceksiniz. herşey bitse tampon vinç sisler korumalar halatlar vb. bu bir hastalık olarak tüm bedeninize yayılacaktır. bağımlılık yapacaktır cepte duran bir 50 tl batacaktır bunun için bu iş 10000 de bitmeyecektir. siz ben bitti desemde o hep devam edecektir:smiley: onun için ihaleden iyidurumda mümkünse mit modeli yüksek bir araç almak önemli tabiki şahsi fikrimdir bunu yeniliyorum.

bu iş için hazırlanan bütçe 30000 40000 arasınada değilse mümkün olduğunca iyi bir araçla başalayın derim.

ByEscobar' Alıntı:
Anladım çok teşekkürler, daha erken o zaman ilerideki maddi durumuma göre hep beraber bi araç bakarız bana :D (Daha 17 yaşındayım) :D

ağaç yaş ken eğilir lafı doğrudur amma ben kimsenin eğilmesini kırılmasını üzülmesini istemem.... evet erken amma şimdiden planlama yapabilirsin rengi dokusu modeli motoru nereden alınır neren parça bulunur istanbuldaysan güven oto sanayi sitesinde ünal ustavar defender yaparak para kazanır sanatkar bir adam 2.kısım maslakta hüseyin ustavar o da bu konuda canavardır. git bak ziyaret et tanış araştır. tavsiyem bu olur

işin rast gitsin.

merhaba arkadaşlar,
ihaleleri takip ediyorum elimden geldiğince, bazı ücretli ihale icra tipi sitelere üye olan varmı aranızda merak ediyorum verilen paraya değer mi?
ayrıca bursa taşınırlarında land rover ilanı var ancak ne oldugu bellı degıl 1963 model diyor !! 16 nolu ilan ihalesine 2 gün var
http://www.milliemlak.gov.tr/ihaleler/_haberduyuru/son_eklenen/bursa_tasinirmal13.pdf
24. sırada da lanchester marka jeep diyor 1988 nedir bilmem
trabzon akçaabat land rover, 1993, ihale tarihi 25 şubat http://www.milliemlak.gov.tr/ihaleler/_haberduyuru/son_eklenen/akcaabat_tms_21012010.pdf

nedir bu defender sevgisi yhaa ben elımdekını satmaya çalısıyorum sız almaya ustelık benımkı her şeyı ile orjinal ingiliz

Fotoraf 0011f

furkangunnar61' Alıntı:
nedir bu defender sevgisi yhaa ben elımdekını satmaya çalısıyorum sız almaya ustelık benımkı her şeyı ile orjinal ingiliz

Sevgili Furkan kardeşim, senin sattığın Defender değil, Series !

nkurtkaya' Alıntı:
Sevgili Furkan kardeşim, senin sattığın Defender değil, Series !

82 yılından önce ki tüm land roverlar 48 yılından 58 e kadar seri 1 58 den 61 e seri2a 61 den 85 e seri 3 85 ten sonsuza kadar DEFENDER olarak anılacaktır. 69 yılında ortada olan farlar 2 yana alındığına göre sizin aracınız en kötü 69 model olması lazım bense 70 miş ortaları olduğunu tahmin ediyorum.

kolaylıklar dilerim.

febulent' Alıntı:
82 yılından önce ki tüm land roverlar 48 yılından 58 e kadar seri 1 58 den 61 e seri2a 61 den 85 e seri 3 85 ten sonsuza kadar DEFENDER olarak anılacaktır. 69 yılında ortada olan farlar 2 yana alındığına göre sizin aracınız en kötü 69 model olması lazım bense 70 miş ortaları olduğunu tahmin ediyorum.

kolaylıklar dilerim.
bendekı 74 :D da bu defender cj lerden dahamı ıyı kı eskıden cj ler el ustundeydı gercı hala hastaları avr benım gıbı

furkangunnar61' Alıntı:
bendekı 74 :D da bu defender cj lerden dahamı ıyı kı eskıden cj ler el ustundeydı gercı hala hastaları avr benım gıbı

CJ-Defender mukayesesi apayrı bir konu, bu başlıkta yapmamak lazım.

"Defender" ihaleleri ile ilgili bir bilgi paylaşımınız olacaksa memnuniyetle bu başlığı kullanabilirsiniz, diğer konuları daha uygun başlıklarda paylaşalım.

nkurtkaya' Alıntı:
CJ-Defender mukayesesi apayrı bir konu, bu başlıkta yapmamak lazım.

"Defender" ihaleleri ile ilgili bir bilgi paylaşımınız olacaksa memnuniyetle bu başlığı kullanabilirsiniz, diğer konuları daha uygun başlıklarda paylaşalım.

nejat abi haklısın...

ilgili linkler

http://www.gezenbilir.com/index.php?board=185.0

http://www.gezenbilir.com/index.php?board=186.0

Herkese merhaba,

Ben sitede yeniyim ama bu ihale ve alınan arabalarla ilgili bir tecrübem var..Bu tecrübemi aktarmak isterim sizlere..Hele yukarıda makina kimyanın sattığı araçları görünce tüylerim diken diken oldu.Geçen yıl başında MKE de çalışan bir "tanıdığımız"vasıtası ile ve onun tanıdıklarının seçimi ile sözüm ona iyi durumda bir araba aldık.Amacımız çok yakışıklı olmasada, burada bizi dağda ve arazide götürecek avlanmamıza ve gezilerimizde bizi taşıyacak bir araç yapmak idi. :smiley: Aracın bize gelişi nakliyesi ıvır zıvırı ile 7000 tl ye mal oldu.Araç geldiğinde küçük bir motor arzası ile yürür vaziyette olmasına rağmen hadi sonradan sorun çıkarmasın diye başladık bakımlarına ,iki kez Ankaraya gidip yeni enjektörler, keçeler, bilyalar,akslar,şaftlar,cam krikoları,radyötör ve aklıma gelmeyen bir çok ıvır zıvır aldık,pompa cı pompayı elden geçirdi....vs vs vs filan derken bir taraftan da kaporta düzeltilip macunlandı bir amatör arkadşımız kendi garajında boya filan yaptı neyse araç 3 ay sonra hafif fiyakası düzelmiş şekilde ve fiyatı 2 ye katlanmış şekilde karşımıza çıktı.
Bu işlerle gönülden ilgilenen ben ve 4 arkadaşım hadi bakalım bir gezelim diye araca binip yakındaki bir yaylaya doğru devam ettik çıkarken problem yoktu inerken enteresan şekilde hararet yükselip motor kendi kendini kitledi :D :mad:.. Sonra yarım günlük bir yürüyüş ve aracın çekilmesi,sonra motorun yapılması = 1ay ve şık bir fatura...Ardından motor yapıldı hadi ava gidelim dedik yine ilk binişimizde debriyaj devreden kendini çıkardı ;D :mad:,hadi dedik bu bizim hatamız filan debriyaj alt-üst merkezlerinin tamiri altın değişimi,olmadı debriyaj baskı ve balata değişimi...20 gün eh nispeten diğerlerine göre daha iyi bir fatura... (bu arada herkes yahu çıkma al ucuz olsun dediği halde işimi şansa bırakmamak için yeni parça alıyorum.. :eek:) Neyse arabaya 1 ay kadar hiç problem olmadan ve çok zorlamadan hafif hafif binmeye başladık.Derken 3 arkadaş kamp yapalım gibi gereksiz ??? bir fikir ortaya atıp gideceğimiz yere varmak üzere iken (neredeyse düz yol) ön difrensiyel in içinden gürültü ve çatırtılar geldi araç durdu.... :mad: ??? 3/4 güne yakın bir yürüme 4x4 bir aracın bir ford minibüsle çekilmesi bir fatura ve yirmi gün daha derken tekrar araca binmeye başladım aradan bir ay geçmeden şanzuman kendini devreden çıkardı.. :p ??? :-X şanzumanın sökülüp ustaya gönderilmesi yapılması filan derken cinler periler başıma toplandı aracın fiyatı 20 yi geçti bende aracı dükkanın önüne çekip büyük bir satılı levhası koydum en sonunda 1 ay önce oduculuk yaptığını öğrendiğim bir vatandaş...geldi...o güne kadar söylediğim rakamın altında söylediğim halde "bu araçtan Angarada çok vaar,sen iki katı fiyat diyesin ..." filan diyerek pazarlık-pazarlık aracı bu "kötü talihi" değiştirmek adına sattım.... :-[
Haaaa akıllandımmı akıllanmadım!!!! Şimdi eli ayağı düzgün "yapılmış" bir araç arıyorum bir kaç araçla görüştük,inşallah birinde karar kılacağım....

herşeye rağmen Lan Rover defenderlere hala saygım ve sempatim var..

selamlar

Bu kadar lafın üzerine de sizlerin fikrini almak istiyorum.. 2500 düz dizel ile maceralarımı anlattım onu dışa koyup..

300 tdi mi?Puma motorlumu?

ne dersiniz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR