Land Rover 110 için Lastik Seçimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan FaTaLL Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 62
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 19,413

Etiketler

Ynt: Land Rover 110 için Lastik Seçimi

Lastikler gerçekten güzelmiş. zorlu şartlarda defenderle iyi uyum sağlyacğa benziyor ayrıca fiyatıda oldukça oygun. İlerde lastik değişimimde bende ilgilenecem.

safari2000 LT/A gerçekten iyi bir seçim bende sürekli kullanıyorum fren ve sürüş stabilitesi en uygun lastik,
fiyat ve yararlama ömrü olarakta çok uygun,
güle güle kullanın.

teşekkür ederim cem yanlız kafama lastik hava basınçları takıldı yine lassa servisi lastiklere önler 48Psi arkalara 50Psi hava vurdu servis bunun çok fazla olduğunu söylüyor fazla havanın avantajı dezavantajı nelerdir?

Fazla hava arazide hiç iyi değildir, araçta gevşemeyen civata kalmaz, lastiği bi nevi amortisör gibi düşünün. Asfaltta da çok düşük basınç yüksek yakıt tüketimi ve düzensiz aşınmaya neden olur.
Arazide de asfaltta da kullanmak için en iyi basınç 30-32 civarıdır, arazide daha da aşağı çekilebilir. Yük artınca basıncı 38-40 a çekmeniz söz konusu olabilir, tabii ciddi bir yükten bahsediyorum. Büyük lastiği görünce kamyon gibi düşünüp çok hava basanlar var, doğru değil.

teşekkürler mert bey birde sizden öğrenmek istediğim askeriyenin kullandığı benzin bidonu ve onun oturduğu aparatı piyasadan bulabilirmiyim acaba ?

safari2000' Alıntı:
teşekkürler mert bey birde sizden öğrenmek istediğim askeriyenin kullandığı benzin bidonu ve onun oturduğu aparatı piyasadan bulabilirmiyim acaba ?

hüma otonun katoloğuna bi bakın isterseniz,

mesut bey huma otonun kataloğunda var ama araca bağlantı aparatı görünmüyor huma otoya mail yolu ile sordum cevap vermediler olmazsa pazartesi telefonla sorayım teşekkürler

Arkadaslar,
muhtemelen biliyorsunuzdur, ama hatırlatmak isterim ki... mevsim de daha uzak ama MT lastikler icin unutmamak gereken bir nokta.. bu lastikler daha yumusak kaucuklu oluyorlar (en azindan benim kullandiklarim) ve yaz gibi kuru havalarda kesinlikle AT lastik kullanmak lazim.. MT'nin fazla yakıt harcatması da "ünlü" dür.. Yani ideali, bir set AT, bir set de MT lastik bulundurmaktır.. iyi günler dilerim, reha

reha bey lassa LTA 750/16 lastik taktıktan sonra direksiyon o kadar yumuşadıki anlatamam eskiden yerinde hareket etmeden direksiyonu çevirince müthiş ses çıkıyordu millet rahatsız oluyordu lastikleri taktıktan sonra ses yok direksiyon bir taksi hafifliğinde ben direksiyon sistemini sonradan hidrolik yaptığım için ustalar beceremedi ondan ötüyor diye düşünüyordum meğer lastiklerdenmiş önceki lastikleri tublex ve küçüktü galiba ford transitte kullanılan lastiklermiş mantıken dişsiz ve küçük lastiğin direksiyonu daha az yorması daha az zorlaması gerekmezmi ?

Selamlar,
tahminim odur ki.. eski lastikleriniz "ince" diş tabir edilen ve yere pekçok noktada basan bir lastik idi.. Halbuki, LT/A dedigimiz "kalın" dişli lastik, yere daha az noktadan basar... sonuç olarak..

1) Eski lastikleriniz kullanırken , direksiyonunuz daha ağırdır ama fren mesafenzi daha iyi dir..
2) Yeni lastiklerinizi kullanırken, direksiyonunuz daha hafiftir.. Ancak, asfaltta fren mesafeniz uzar...

iyi gunler dilerim.. reha

konu eski ama lastikleri kışın bayagı test ettik karda müthiş zevkli bi sürüş veriyor normal kullanımda nerdeyse 4x4 süz gezebilyorsunuz.dik yokuşları yüklü bi şekilde iniş ve çıkışda problem yaşatmıyor.2 çift daha alacagız bakalım gayet memnunuz.

orsa' Alıntı:
Federal Couragia 235/85/16 MT tavsiye ederim. Tubeless ve uygun fiyat.

Arkadaşlar merhaba,
Benim daha önceki 110 umda LTA vardı fena lastik değil .. Ama şimdi federal couragia kullanıyorum hem çamur hemde kar performansı çok iyi şiddetle tavsiye ederim.
selamlar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR