Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer 12m3 mabirsen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mabirsen Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 702
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 208,517
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Peugeot Boxer 12m3 mabirsen

Hayırlı olsun.Kolaylıklar temenni ederim.

Etiketler

Hayırlı olsun, heyecanınızı tahmin edebiliyorum. İmalatınızı merakla izleyeceğim :smiley:

Sevgili öğretmenim, seni en dikkatli izleyenlerden olacağım.

Çünkü epey zamandır birçok seçenek inceledim, düşünüp taşındım; bu 12 m3 işi aklıma yatmıştı. Bir adet Ducado bile bulduydum. Fakat bazı manialar ertelememi gerektirdi. Ama kararımı verdim. 12 m3'lük PSA, fiyat olarak en uygunu da Ducado gibi görünüyor.

Her neyse; senin planın benim için çok önemli. O kadar çok başlık açıp o kadar çeşitli plan kopyaladım ki, kafam allak bullak olduydu. Şimdi senin gibi bir teknik kişi hepsini süzmüş ve net bir plan (ölçüleriyle birlikte) oluşturmuştur. İzinde olacağım vesselam. :D Sadece yatak ranza olmayacak.

Bir gün karar verip/durum uygun olup harekete geçince, elbette kendim yapamayacağım. Muhtemelen işin uzmanı ve güvenilir bir firmaya/kişiye yaptıracağım. Ama neyin nasıl yapıldığını bilmem lazım. Senin izleyicin olunca, birçok şeyi öğrenebileceğimi düşünüyorum. Örneğin atilla beyin 10 m3 karavan imalatını baştan sona okudum, çok şey öğrendim.

Başarılar diliyorum.

İyi dileklerde bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Araçla ilgili bazı fotograflar paylaşıyorum.

DSC01422

DSC01423

DSC01424

DSC01425

SA551785

Aracın ölçülendirilmiş planını ekliyorum. Ölçüler ve plan hakkında görüşlerinizi bekliyorum. Selamlar.

KaravanPlan2012Yeni

Yeni aracınız hayırlı olsun. Dönüşüm gönlünüzce olsun. Bu tip araç kullanmadım ama gördüğüm kadarıyla ölçüler ideal.

sayın hocam Aracınız hayırlı olsun güle güle kullanın.

araç alındığına göre artık yolun yarısı geçilmiş demektir, hayırlı olsun
kolay gelsin

Sayın edessastelio, sayın gezmen, sayın TUGAY58, sayın Hamdi SEZER, sayın m62, sayın yucel59, sayın drares, sayın olguncandan, sayın aslanahmet, sayın amiral, sayın buralpdi, sayın toffy, sayın mhmtabi, sayın TA2RX, sayın atiladi, sayın güngör, sayın airboat, sayın tango hepinize iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Umarım şu ana kadar bana konuya ileti gönderen herkesi yazmışımdır. Unuttuğum olduysa affola.

gezmen' Alıntı:
Dolap konusunda özveride bulunma olanağı varsa, sorun çözülebilir gibi :-\; üstelik yaratacağı ferahlık duygusu da cabası... ;)

Cavid Sezen

Cavit hocam mutfak tezgahının sonundaki dolabı kastediyorsunuz herhalde. İş uygulamaya döndüğünde oraya plakayı koyup ranza kullnımına bakacağım. Eğer sorun oluyorsa montajlamamayı tercih ederim herhalde. Uyarı ve görüş için teşekkür ederim.

TUGAY58' Alıntı:
Liderim ne kadar cok sevindim bilemezsin. plan cok güzel bir takıldığım yer ocak yeri evye ile yer değişme olanağı olurmu kapı acıkken rüzgar ocağın yanmasını baya etkiliyo dersenki nerden bu kanıya vardın İlhan abiden bana da cok mantıklı geldi kolay gelsin der başarılar dilerim.

Tugay liderim öncelikle iyi dileklerine teşekkür ederim. Ocağın yeri değişirse acaba yandaki dolabı sıcaklık ve nem gibi etkenlerle deforme eder mi diye düşünüyorum. Ocak etrafını biraz yükselterek çevirmekle sorun çözülür gibi geliyor bana. Ama yine de kullanan arkadaşların görüşlerini de almak isterim. Selamlar.

m62' Alıntı:
Mehmet Bey, yeni karavanınız hayırlı olsun. İnşallah en kısa zaman da bitirirsiniz. Yerleşim düzeni olarak çok fonksiyonel bir karavana benziyor. Merakla izleyeceğiz.

Teşekkür ederim. Yerleşimde ferahlık benimde üzerinde durduğum bir konu. Ölçüleri tekrar revize edip yükledim. Tüm arkadaşların olumlu olumsuz görüşleriyle şekillenecek. Selamlar.

Mehmet Hocam, Hayırlı olsun, inanın işin zor kısmını atlatmış durumdasınız, araç seçimi maddi ve manevi olarak çok zor.
Bundan sonraki işlerin zevkli ve gönlünüze göre olması dileği ile Sevgi ve Saygılar.

mabirsen' Alıntı:
Tugay liderim öncelikle iyi dileklerine teşekkür ederim. Ocağın yeri değişirse acaba yandaki dolabı sıcaklık ve nem gibi etkenlerle deforme eder mi diye düşünüyorum. Ocak etrafını biraz yükselterek çevirmekle sorun çözülür gibi geliyor bana. Ama yine de kullanan arkadaşların görüşlerini de almak isterim. Selamlar.

ocağın yeri tam, genelde dışarıda oturulduğu için tencere, çaydanlıklara kestirmeden ulaşılmasını sağlıyor,
yerleşim planı bence makul oturma alanı geniş tutulup mutfakdan ödün verilmiş, koridoru 45cm kadar inebilirsiniz ve artan 5cm mutfak tezgahına ekleyebilirsiniz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR