Kendi Karavanını Yapanlar; LR 110 4x4 Defender Camper-(erhan110)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erhan110 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 883
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 229,445
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; LR 110 4x4 Defender Camper-(erhan110)

İyi gezilerde kullanmanız dileğiyle, tebrik ediyorum.

Etiketler

hyvndm' Alıntı:
cevabınız ve ilginiz için tesekkurler Erhan Bey , mailyet dediğiniz gibi birazda kişisel istekler ve ekonomik özgürlükler tarafından şekilleniyor, ancak ortalama olarak verdiginiz fiyatlar benim için ulaşılmaz degil.Hayırlısıyla once isteklerime uygun bir araç alıp sonrasında yavas yavas yaparım umarım.Sizce bu iş için en uygun olan arac ambulans cıkıslı olanlar mı? Benim edindigim genel izlenim bu yonde ama konuyu takip eden arkadasların ve sizin fikrinizi merak ediyorum.Araçınız benim gozumu alıyor, tekrar gule gule ,kazasız belasız kullanın.. İyi gunler Alper CAN

Merhaba Alper bey.,

bilgilerin işinize yaradıgına memnun oldum. açıkçası bende aracı almadan önce kasım 2008 den mart 2009 a kadar neden ambulans kasa lr alayıe m diye düşündüm vede üstünden nerdeyse 2 sene geçti dogru karar almısım diye düşünüyorum pişman değilim. ama 200 - 300 tl lik masrafları hala çıkıyor bunlar benım ıcın sürpriz olmuyor çunku saglık bakanlıgından çıkan ambulanslar herhalde ödeneksızlıkten hiçbir parçaları değişmemiş yenilenmemiş durumda .

Ambulans kasalar bence adeta karavan olmak üzere yapılmış bir araç vede kesinlikle askeriye mke tedaş vs vs diğer yerlerden çıkanlardan 1000 kat daha temiz yıpranmamış hor kullanılmamış yük görmemiş genelde 15 yıl boyunca 1 yada 2 şöför tarafından kullanılıp hatta arazi vitesi bile belki bozulıur başıma kalır diye kurcalanmamış araçlar.

En önemli eksileri ise 310 cm boy x 180 cm en ile sahip olunan yaklaşık 6 metrekarelık küçük alan. Eger buna razıysanız minimal bütçelerle sahip olunabılecek en güzel vede fonksyonel bir araç.

Ancak bunun bir istisnası olabilir oda şu : = Yusuf Aybek arkadasımızın son karadenız gezisinde arkadan fotografını aldıgı bır LR Defender 130 kasa var pickup yabancı plaka bir araç ona bir bakarsanız ne demek ıstedıgımı tahmın edersenız. Yani 130 kasa pickup Defender alınırsa hatta birde bunun doubledeck olan çift kapıllısı bulunursa vede buna krikolu karavan yaptırılırsa sahip olacagınız alan 20 metrekareye çıkar sanırım. ama tabi bu seçenekte bütçeler buyuyor vede araç havaleli oluyor , arazide zıpzıp niteliğini herhalde kaybedıyordur.

Özet olarak aklıma gelen mukayese kuları bunlar aklınıza gelen bısey olursa gene sorun.

Selamlar Erhan

Astrom tesekkur ederim.

Bizim karavan görünümlü kamyonet ruhsatlı Landrover bugun TÜV deydi arkadaşlar vede %50 tahmin ettiğim agır kusurlu şekilde sınıfta kaldı arkadaşlar :smiley: agır kusur maddeleri aşagıda bu yola girenler aydınlansın diye yazıyorum. Yarın prroje tadılat vs ıcın C.Çelikörse gidecem yani el mahkum karavana dönusturecez ruhsatı.

1 - ARAÇ ÖZELLİKLERİ KOLTUK SAYISI FARKLI

2 - ÜST YAPI DEĞİŞİKLİĞİ : KAMYONET İÇİN ASGARİ ÖZELLİKLERİNE DİKKAT EDİLMEMİŞ

erhan110' Alıntı:
Bizim karavan görünümlü kamyonet ruhsatlı Landrover bugun TÜV deydi arkadaşlar vede %50 tahmin ettiğim agır kusurlu şekilde sınıfta kaldı arkadaşlar :smiley: agır kusur maddeleri aşagıda bu yola girenler aydınlansın diye yazıyorum. Yarın prroje tadılat vs ıcın C.Çelikörse gidecem yani el mahkum karavana dönusturecez ruhsatı.

üzüldüm, ama herşeyde vardır bir hayır

Sağol Levent bey tesekkur ederim.

Açıkçası burdaki ruhsat konusundaki bilgi kirliliğinin önemli rolu oldu.
Sende hatırlarsın ABS si olmayan araçlar karavan ruhsatı kesınlıkle alamazlar diye cidddi ciddi ahkam kesildi vede bizde buna itimat ettik vede başka arayışa girdik.

Ama ABS MBS vs vs olmadanda pekala 1992 model vs vs vs araclar karavan ruhsatı alıyormus. :smiley: çok komik bir durum.

Bu konuda bilmeden fikir beyan eden kişileri burdan kınamayı görev sayıyorum.

erhan110' Alıntı:
Sağol Levent bey tesekkur ederim.

Açıkçası burdaki ruhsat konusundaki bilgi kirliliğinin önemli rolu oldu.
Sende hatırlarsın ABS si olmayan araçlar karavan ruhsatı kesınlıkle alamazlar diye cidddi ciddi ahkam kesildi vede bizde buna itimat ettik vede başka arayışa girdik.

Ama ABS MBS vs vs olmadanda pekala 1992 model vs vs vs araclar karavan ruhsatı alıyormus. :smiley: çok komik bir durum.

Bu konuda bilmeden fikir beyan eden kişileri burdan kınamayı görev sayıyorum.

Erhan bey bilgi kirliliği konusun da çok haklısınız, fakat abs şartı aransa ne Yusuf nede ben karavan ruhsatı alamazdık burada yanlış anlama var galiba,geçmişte bu abs konusu çok tartışıldı fakat Yusuf ruhsatı alınca bütün tartışmalar boşa çıkmış oldu

erhan110' Alıntı:

Erhan abi muyenede takılmana üzüldüm. İnşallah bundan sonrası çok uğraştırmaz.

Arkadaşlar ABS konusunu açan bendim ve tekrarlıyorum abs olmayan araçlarda yani panelvanlar yolcu sayısı artırılarak karavan yapılamıyor,yani 1+1 yada 2+1 panelvanlara 4+1 yada 5+1 ruhsatı alamıyoruz aracın orjinal hali ne ise o şekliyle ve sadece içinde tadilat yaparak karavana dönüştürebiliyoruz,ayrıca eskisi gibi her önüne gelen çıplak şaseyede alkoven konduramıyor mutlaka bir yetkili firma olması gerekiyor,Erhan abi kusura bakma ama senin aracı çiçek Abbas'ın minibüsü gibi çiçek bahcesine çevirmişsiniz ;D sonrada kamyonet niyetine muayeneye gidiyorsunuz ;D tüv'dekilerde az çok ayırdeder herhalde ;D

:smiley:))) Çiçeklerden takmadılar yusufcum , onlar duracak gene tabiatla barışık bir adamım ben bu yüzden zevk meselesi..
Bu vesileyle belirteyim aklımdan bile gecmedi hatırlamıyorum bile senin yazıp yazmadıgını sadece bu konunun çok altı çizilmişti değişik kişiler tarafından , tabi bu mazeret olamaz konuyu kaçırmışız hata bizde. Neyse yola girdi zaten Cevdet bey 10 gün içinde çıkartacak projeyi vede belgeleri .

Üzüntülerini belirten arkadaşlara teşekkürler .
l

Selamlar Erhan

Bi şekilde bu engel de aşılacak. Allah başka keder vermesin.
Karavanınız çok güzel olmuş iyi günlerde kullanmanız dileğiyle.

Cümleten teşekkürler arkadaşlar :smiley:
iş bitti
Toplam 72 saatte bizim kamyonet projelendi vede Tse eden karavan belgesini aldı,
umarım hafta iççinde ruhsat vs biter bende rahatlarım, kolaymış bu iş fazla gözümde büyütmüşüm, ancak karavanın yapılı olması bence bir artı vede zaman tasarrufu sağladı .
Öncelikle Yusufa , Cevdet beye vede fikir veren diğer arkadaşlara teşekkürler.

Selamlar Erhan

Tse

Güle güle, iyi gezi ve dinlencelerde kullanın. Artık emeğinizin karşılığını, daha bir görünür şekilde almış oldunuz..

Cavid Sezen

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,519
Kayıtlı Üye Sayımız
172,177
Kaydolan Son Üyemiz
cengoboy

SON KONULAR

Geri