Kendi Karavanını Yapanlar; LR 110 4x4 Defender Camper-(erhan110)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan erhan110 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 883
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 229,445
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; LR 110 4x4 Defender Camper-(erhan110)

Sağolun Cevit bey teşekkür ederim güzel dileklerinize .

Etiketler

Emekliliğiniz hayırlı olsun Erhan bey.İzinler artık işyerinden değil,evden ve çocuklardan alınacak,kolay gelsin.

erhan110' Alıntı:
Yeni bir gune yeni bir hayata merhabaa

Uzun bir calisma gecesi vede 26 yildan sonra emekli oldum , ama farkli bir emekli olmak niyetindeyim,. bakalim kismet .

Herkeze selamlar
Erhan

buradaki çalışmaları kaçırmışım ,
Erhan bey emekliliğiniz hayırlı olsun, darısı bizim başımıza

Hadi hayirli olsun ;
Sevgili erhan kardes,Su anda senin neler hissedebildigini az cok tahmin edebiliyorum .Hayirli ugurlu olsun,bu arada karavaninida hazirladin-
yani hemen emekliligin tadini cikarmaya basliyabilirsin..Yuce RABBIM huzur mutluluk ve nese icersinde tatiller gecirmenize vesile olsun ...

züğürt gezençi' Alıntı:
Emekliliğiniz hayırlı olsun Erhan bey.İzinler artık işyerinden değil,evden ve çocuklardan alınacak,kolay gelsin.

Sağolun Sami bey teşekkür ederim , siz dediğinize göre dogrudur ...bakalım görecez bizde şimdilik tık yok ev halkından

Ehan abi emekliliğiniz hayırlı olsun, karavanın tadı bundan sonra daha bir güzel çıkacak galıba.

buralpdi' Alıntı:
buradaki çalışmaları kaçırmışım ,
Erhan bey emekliliğiniz hayırlı olsun, darısı bizim başımıza

Sağolasın Levent bey her faniye nasiptir emeklilik .... Gülagacı kaplama falan iyi gidiyor kardeşm karavan valla bizde isteriz ondan

erhan110' Alıntı:
Sağolasın Levent bey her faniye nasiptir emeklilik .... Gülagacı kaplama falan iyi gidiyor kardeşm karavan valla bizde isteriz ondan

Erhan bey çok teşekkürler, keyifli geziler

Erhan Bey,
Seneye bende emekli olmayı planladım.H100 ü satıp psa gurubundan bir araç alıp karavan yapmayı düşünüyorum. Bolu aladağlardaki gezenbilirin doğa sporları festivalindeki defenderler harikaydılar.Yaptıkları arazi şovları kışkırtıcıydı. Bir defender alıp karavan yapmak fikrimde gelişmeye başladı. Yaaa nasip.
Karavanın çok güzel olmuş. Güle güle kullan.

erhan110' Alıntı:
Yeni bir gune yeni bir hayata merhabaa

Uzun bir calisma gecesi vede 26 yildan sonra emekli oldum , ama farkli bir emekli olmak niyetindeyim,. bakalim kismet .

Herkeze selamlar
Erhan

Hayırlısı olsun. Farklı emeklilik derken,biraz ipucu alsak ?

Teşekkürler Sn.ZekiAyla umarım dediğiniz gibi olur
Sizin avatardaki resim Baiji ne iş ? Petrol bölgesidir dimi ??

Sağolasın ilker 72 kardeş.

Kenan bey sağolasın , tavsiye derim Defender ların avantajları çoktur.

Yusuf düşündüğün şeyin yapılması çok zor birşey değil. Gerçi Erhan abinin topiğinde bu konuyu irdelemek ne kadar doğru olur bilmiyorum.
Eskiden kullanılan pencere tipi klimalar vardı. Bunların en küçüklerinden bir tane ayarlayıp motoru dik olacak şelkilde aracın dışında görünmeyen bir yere monte edilip, kondanser dediğimiz araba radyatörüne benzeyen(ısınan) parça aracın üstüne yatay konulabilir. Soğutucu kısım ise aracın içine siplit klimanın iç ünitesinin en küçüğü monte edilip kullanılabilir. Tabi bunların arasına uygun yerlerden bakır boru ve elk tesisatı çekmek gerekir.

İlker sağolasın kardeş bu projeyi ileride bir konuşalım seninle geliştirip forumun klima bölümünde yazarız belki birilerinin işine yarar.

Konuyu dağıtmak gibi olmasında pencere tipi klimayi direkt dik olarak tavana montajlansa,bakır boru ve iç ünite sıkıntılarından kurtulunmuş olur.

Buarada bu soğutma konusu herkesin ihtiyacı ama pek detaylı irdelenmiyor gibi?