Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato 17m3 "YAK" - Atilla Dinçer(Atiladi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atiladi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 434
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 231,512
Ynt: Kendi Karavanını Yapanlar; Ducato 17m3 "yak" - Atilla Dinçer(atiladi)

atiladi' Alıntı:
Bekir bey, lavabo seramik, 45x25 cm, bütün yapı marketlerde var.....

Teşekkürler.

Bu arada, aklıma takılan bir konu var: İkili koltuğun emniyet kemeri. Banyo duvarına yapılan bağlantının sağlam olması için arkadan genişçe bir saç parça ile güçlendirilmesi gerekir diye düşünüyorum. (Belki de önceden yapmışsınızdır. Ama fotosunu görmediğim için aklıma takıldı.)

Ben kendi aracımda ikili koltuğun sol taraftaki kemer bağlantısını sağ tarafa geçirip diğer kemer bağlantısını orta dikmeden (kayar kapının karşısına gelenden) almayı planlıyorum.

Etiketler

Emniyet kemerini bağlantısı yeterince sağlam...
Nasıl bir darbe olacak ki, yolcu göğüs baskısı ile emniyet kemerine yüklenip banyo duvarından parça koparabilecek, bunun için derhalde karavanı 150km/h ile düz duvara çarpmak gerekir, banyo duvarını parçalayacak bir darbe her halde yolcunun tüm göğüs kafesi kemikleri oracıkda kırarak, koltukda öbür tarafa götürür...

Hafta sonu Tarabya sırtlarında idik...

20130512 071024

20130512 071044

20130512 070944

atiladi' Alıntı:
Emniyet kemerini bağlantısı yeterince sağlam...
Nasıl bir darbe olacak ki, yolcu göğüs baskısı ile emniyet kemerine yüklenip banyo duvarından parça koparabilecek, bunun için derhalde karavanı 150km/h ile düz duvara çarpmak gerekir, banyo duvarını parçalayacak bir darbe her halde yolcunun tüm göğüs kafesi kemikleri oracıkda kırarak, koltukda öbür tarafa götürür...

Belgesellerde izlediğimiz ve aracın hoşafını çıkaran araç çarpma testleri saatte 50 km hızla yapılıyor.

Atilla abi hafta sonu tadını çıkarmısınız yeni karavanınızın herhalde.MaşaALLAH OLSUN.Aııah nazardan korusun.

Üstat bilginize ve kabiliyetinize hayranım. Allah nazarlardan korusun. Yeni ve faydalı bilgilerinizle bizleri aydınlatmaya devam etmeniz temennisi ile sağlıklıklı ve keyifli geziler dilerim. Nusret Hancıoğlu

israfil_baku' Alıntı:
Atilla abi hafta sonu tadını çıkarmısınız yeni karavanınızın herhalde.MaşaALLAH OLSUN.Aııah nazardan korusun.

Teşekkür ederim, bir gün senide "dağ arslan'ı" ile dağlarda gezerken göreceğiz inşallah...

NHAN' Alıntı:
Üstat bilginize ve kabiliyetinize hayranım. Allah nazarlardan korusun. Yeni ve faydalı bilgilerinizle bizleri aydınlatmaya devam etmeniz temennisi ile sağlıklıklı ve keyifli geziler dilerim. Nusret Hancıoğlu

Teşekkür ederim...İnşallah herkese nasip olur...

Bu gün yeni baştan işbaşı yaptım...
Bu gün önce kayar kapının seits S4 camının montajı için kapı sacını hesap-kitap yapıp, dekopaj ile kestim, sonra yapıştırma ardından iç dekorasyon plakanın yerine alıştırılması ve camın iç parçasının montajı ile kayar kapı cam montajı bitti...
Sonra, masa grubu masa altının şöför kabin kısmı seviyesine getirilmesi işi var..Bu işlem yapılmaz ise koltuklar geriye döndürüldüğünde kabinde bulunan 12cm kod farkı, ayakların yeredoğru uzatlımasında rahatsız edici bir durum ortaya çıkarmakda, buna engel olmak için masa altını kabin seviyesine getirmek gerekiyor,...Tabiki bu işlemi boşu boşuna yapmakdan daha anlamsız bir şeyde yok, kod farkı ayarlamasını yaparken masa altında 88x77x10 cm'lik bir dolap imkanı veriyor, bu alt dolap ufak tefet şeyler için kullanılacağı gibi, benim asıl hesabım, karavanda taşınabilecek zodiac botun alt taban tahtalarının sığabileceği bir dolap olması...

20130513 110751

20130513 183428

20130513 183515

20130513 183530

20130513 183545

Bu gün, mutfak tezgahı çekmecelerinin önce imalatını bitirdim, sonra çekmecelerin yerlerine montajına geçtim, çekmecelerin bas-aç kilitleri yarına kaldı...

20130514 193433

20130514 193531

20130514 193453

Atilla Bey, fırsat bulduğumda hemen hergün yaptıklarınızı izledim. Diğerlerinde olduğu gibi bu kez de güzel bir

camper ortaya çıktı sayenizde. Ellerinize sağlık.

İzmir'den selamlar, sevgiler.

Atilla bey;Ellerinize sağlık,bilgi ve becerinizle güzel bir camper karavan ortaya çıktı emeğinize ve yüreğinize sağlık..

derindeniz1' Alıntı:
Atilla Bey, fırsat bulduğumda hemen hergün yaptıklarınızı izledim. Diğerlerinde olduğu gibi bu kez de güzel bir camper ortaya çıktı sayenizde. Ellerinize sağlık.
İzmir'den selamlar, sevgiler.
Teşekkür ederim, İzmir..............

atoberk51' Alıntı:
Atilla bey;Ellerinize sağlık,bilgi ve becerinizle güzel bir camper karavan ortaya çıktı emeğinize ve yüreğinize sağlık..
Teşekkürler, Adaş.....

Bu gün, dün den bas-aç kilit montajları kalan mutfak çekmecelerinin kilitlerini montajlayıp çekmece ayarlarını yapıp, işi bitirdim...
Sonra, sıra yeni masaya geldi, dün kendi tasarladığım yavru masa döndürme aparatını tornacıda yaptırmıştım, bu gün önce ana masa ve yavru masa için önce birbirine entegre hesap kitap yapıp, parçanın masada montajlanacağı yeri belirledim, sonra yavru masada parçaya göre bir delik açıp, almış olduğum krom masa bacaklarını önce yaptığım döndürme parçasına vidalanabilir hale getirdim, birinin boyunu masa normal haline göre diğerinin boyunu masa gece yatak olurken bacak vazifesi görecek boyuta kesip, ana masa ve yavru masayı birbirine sabitledim...Sonra köşe kırmalarını yapıp, çelik macunladım, yarın oto boyası ile boyayacağım...Bu arada masa duvar sabitleme aparatını duvara ve masa tablasına montajlayıp , masanında işini bitirdim...
Masanın dönme işlevi, açık konumda esnemesi bana göre kullanıma uygun, değerlerde..Masa bacağını niye ortalamadım diye düşünen çok olacağını biliyorum, özellikle dayanak bacağını köşegene kaydırdım, çünkü bir taşla birkaç kuş meselesi vardı, ikili koltuk yolcuları masaya bu şekilde daha rahat oturup kalkabiliyor, köşegende hem bacak hemde döndürme işini bir arada yapıyor, en önemlisi, gece konumunda, masanın solu koltuk tarafındaki derze oturuyor, sağda bu imkan yok, sağ duvar köşesi için duvara bir tırnak konulacak, sağ ön köşede bir dayanak bacağı gerekiyordu, işte masa ana bacağı asimetrik öyle biryere konulduki, bütün bu işleri tek başına yapabilir bir stratejik bir nokta da...

20130515 174903

20130515 174951

20130515 175005

20130515 175026

20130515 190058

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,476
Kayıtlı Üye Sayımız
172,127
Kaydolan Son Üyemiz
agalandarli

SON KONULAR

Geri