Karavanını Yapanlar; 2005 Boxer Pop-up 2 Camper (atiladi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atiladi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 257
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 120,141
Ynt: Karavanını Yapanlar; 2005 Boxer Pop-up 2 Camper (atiladi)

Camın listelerde oldukça çok ölçüsü var ama anında almak kısıtlı sayıda ölçü için geçerli, en çok kullanılanlar stoklarda oluyor diğer ölçüler için ödemeyi yapıp 4-6 hafta beklemek gerekiyor, camlar anlık stok bilgisi ile rezerv ettirilerek alınıyor, sabah olan bir ölçü öğleden sonra olmayabiliyor...

Etiketler

Mutfak camıda tamamdır, camları özellikle çift yön sürgülü yaptırdım..

20140730 192814

20140730 192743

Bu gün, benim tamircide çalıştım, onlar aracın kayar kapısına otomatik kapı ekipmanı takarken bende kendi işlerimi yaptım...
**Önce panoramik camın iç çerçevesini taktım, sonra banyo havalandırma camı için sacı kesip banyo havalandırmasının montaj ve mastiklemesini yaptım...
**Kayar kapıyı kesip camının montaj ve mastiklemesini bitirdim..
**Dış duş sıcak-soğuk kutulu çıkışının montajını yaptım..
**Temiz su girinin montajını yaptım..
**Dış 200v şebeke girişinin montajını bitirdim..
**Akü grup kutu havalandırna fanın montajını bitirdim..
**Mobil TV anteninin montajıda bitti..
**Kayar kapıya otomatik kapı ekipmanı takıldı, yine extra olarak uzaktan kontrol cihazı dışında kapının dışarıdan açılıp kapatılabilmesi için, ayrıca dış ortam kullanımına uygun düğme montajı yaptım...

20140731 171902

20140731 171952

20140731 171841

20140731 172021

20140731 172012

Otomatik kapı olması çok güzel..Birde tv anteni anteniyle rahat izleme olabilirmi ??

Teşekkür ederim....

Bulunulan ortamda TV yayın sinyali varsa, seyehat halinde bile olunsa rahatlıkla seyredilebiliyor...

Atilla bey;

Türkiye gibi yazları oldukça sıcak geçen ülkemiz için aklımda Land Roverların sahra tavanı gibi bir proje vardı. Aracın tavanını komple ikinci bir saç ile kaplayarak ( port bagaj tavanının tabanına döşemek gibi) tavanın aşırı ısınmasını önleyerek aracın içinin mümkün olduğunca az ısınmasını sağlamak.
Pop up tavan taktıktan sonra ısınmasını önlemek konusunda bir yardımı oldu mu?
Yaptırmaya kaplatmaya değer mi?

Drivers Side

Araca extra 3-5-10-20 kg'lık hizmet anlamında katkısı olmayan bir yükü sakın eklemeyin derim, karavanda yük kişiye hizmet etmeli, 0.60 alüminyum kullanılsa 8-10 kg tutar, karavanın içi 35 derece olmamışta 33 derece olmuş ne farkeder, 25 dereceye düşürecek katkısı olmadıktan sonra..89 Land rover K110 çift tavanlı sahra ambulansı kullandık, ölçülebilir hiç bir katkısını görmedik, zaten bü tip bir çok şey ütopik kazançlar için yapılan uygulamalar..

Atilla Bey;

Çok teşekkürler. Kolay gelsin.

Merakla yeni 13 metreküplükleri bekliyoruz. :smiley:)

Hasan

Bu tavan sanirim sadece arac sureklu gittiginde ise yarar. Yanlis anlamamissam yukaridaki tavandan iletilen isi hava kanallari sayesinden ruzgarla disa atiliyor. Boylelikle arac sacina gecerek isinin artmasi olenimleye calisiliyor. Fakat karavan gibi genelde sabit duran araclar icin uygun olmaz. Surekli giden araclarda bir nebze faydasi olabilir.

Karavan böyle yapılır

http://www.youtube.com/watch?v=6ElqruKk5Oc

Sayın Atilla Bey,

Bugüne kadar siz ve sizin gibi elinden bu denli iş gelen insanlara hem özenmiş hem de gıpta ile bakmışımdır.
Allah içinize sindirsin. Sağlıkla, huzurla kullanmak nasip etsin. Ellerinize sağlık.

Sevgi ve Saygılarımla,
Burç Agnaday

melihbozkurt' Alıntı:
Bu tavan sanirim sadece arac sureklu gittiginde ise yarar. Yanlis anlamamissam yukaridaki tavandan iletilen isi hava kanallari sayesinden ruzgarla disa atiliyor. Boylelikle arac sacina gecerek isinin artmasi olenimleye calisiliyor. Fakat karavan gibi genelde sabit duran araclar icin uygun olmaz. Surekli giden araclarda bir nebze faydasi olabilir.
Melih bey bu tavanların yapılma amacı bildiğim kadarıyla termos gibi çift kat tavan yaparak üstteki parçanın ısınmasını sağlayarak aradaki hava boşluğundan dolayı esas tavanın dolayısı ile içersinin daha az ısınmasını sağlamak. İki tavan parçası arada ısı köprüsü olmasın diye lastik takozlar var arada diye hatırlıyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,509
Kayıtlı Üye Sayımız
172,165
Kaydolan Son Üyemiz
gül93

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR