Karavanını Yapanlar; 2005 Boxer Pop-up 2 Camper (atiladi)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atiladi Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 257
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 121,416
Ynt: Karavanını Yapanlar; 2005 Boxer Pop-up 2 Camper (atiladi)

Pazartesi sabah laminasyon, kesim ve kenar bantlamaya verdiğim kontralar hazırlanmış, bu gün teslim aldım, yarın sabah iç dekorasyon montajı başlıyor....

20140813 185526

20140813 185607

Etiketler

Abi dibi marley yapaydin :smiley:) saka bi yana super proje sonunu merakl bekliyoruz

Bu gün, sabah yine çok sıcaktı, işe önce mobil klimayı evden çektiğim elektrik ile çalıştırarak başladım, aracın içi serinleyince, işin gerçek tarafına başladım...
Önce kesilmiş kontraları yerlerine göre sınıflandırıp, banyo bölümünün montajı ile başladım, hemen yan yüzey eğrilerini kesip alıştırdım, sonra orta dikme ve kapı ile devam edip banyoyu bitirdim, tabiki kesin montaj yapmadım, yarın banyo duş teknesinide yerine alıştırıp, banyonun kalıcı montajını bitireceğim..
Sonra masa oturma grubunun koltuklarının montajına geçtim, profilleri kesip kenar parçalarını yapıştırıp birleştirdim, koltukların kasaları tamam, koltukların içlerine profil dönülerek, oturma plakası yerleştrilecek..
Daha sonra, oturma grubu üst tavan dolabının montajına geçip montajı tamamladım, kapaklar tabiki ilerleyen günlerde montajlanacak...
Bu gün çok yoruldum, ama klima sayesinde peformans çok güzel...

20140814 142957

20140814 142809

20140814 142935

20140814 185105

20140814 185113

Teşekkür ederim...Bu modelin, ilk denemesini I.pop-up ducato'da denedim, onda oturma grubu arkada idi, olabilecek ikinci modelide pop-up II de deniyorum..Tavanda pop-up olmak şartı ile bu modeller hakikaten güzel, 4 kişi için rahat rahat bir karavan...Tabiki pop-up up olmaksızın 2 kişi içinde uzun soluklu geziler için gayet rahat bir model, özellikle eksiksiz karavan düşüncesi için güzel, geniş banyo, bol dolap, iç klima, zodiaç bagajı, macera için ideal..

Bu gün, dün geçici montajladığım her şeyi tamamen söküp, mastikli olarak kalıcı bir şekildse tekrar montajlayıp, bu sefer "L" profiller ile kalıcı olarak sabitledim, banyonun duş teknesininde kenar kesimlerini yapıp, gider deliğini açıp, montajladım..
Sonra mutfak grubu tavan dolaplarının imalatını yaptım, bu sefer direkt kalıcı sabit montaj yaparak günü bitirdim..
Gün yine çok sıcaktı, kapıları kapatıp, klimayı çalıştırıp, içeride serin serin çalıştım, öğleden sonra Turan ziyarete geldi, serin karavanda biraz sohbet arası beneda iyi geldi, dinlenecen bir aralık oldu...

20140815 143426

20140815 185030

20140815 185047

20140815 185055

Hafta sonu iki gün aynı hız ile işe devam...
Öncelikle masa grubu ve mutfak grubu tavan dolaplarının yan kapamaları montajlandı, dolap orta bölmeleri montajlandı, kapak kilit durumuna geldi..
Sonra buzdolabı üst dolabının imalat ve montajını yaptım..Bu arada buzdolabını yerine kalıcı bir şekilde sabitledim..
Ardından banyo içinde araç yan duvarı izolasyon kaplaması sulu ortama uygun olmadığı için sadece bu duvara pvc kaplama yapıştırdım, banyonun diğer duvarları zaten laminat kaplamalı olduğu için sulu zemine uygun, sadece köşelerdeki alüminyum birleştirmelere ince bir mastik çekeceğim...
Son olarak temiz su deposu işi kaldı, temiz su deposunu mobil klimanın altından başlayıp mutfak tezgahını geçip arka bagaj kapısına kadar uzanacak şekilde planladım, tekerlek davlumbazını depo içerisinden çıkattım, depoyu önce kontraplakdan imal ettim, iç dış güzelce mastikledim, son işlem olarak, çıkış, giriş ve seviye gösterge şamandırası, vede havalandırması montajlandıktan sonra kapaklarını kapatıp, mastiklemesini yaptıktan sonra deponun dışında kenar ayrılması olmaması için köşelere fiber dönerek temiz su deposunun işinide bitireceğim..Deponun kapasitesi 140 litre olacak, araç boyuna doğru uzun bir depo olduğu için içine birde dalga kıran yaptım..Depo konumu itibari ile atıl olan davlumbaz üzerinin en iyi şekilde değerlendirilmesini sağladı aynı zamanda tüm teferruat karavanın sol tarafında olduğu için sağ tarafa ağırlık dengelemesi bakımından çözüm oldu...

20140816 184044

20140816 184056

20140816 132826

20140816 184014

20140816 184108

atiladi' Alıntı:
Dün 20 kg'dan kurduğum içine ana madde toz şeker, tadımlık muskat, kakule, çubuk tarçın, kuru karanfil, kök zencefil kattığım, Vişne Lik Turşuları sulanmaya başladı bayram sonuna kadar 15 gün balkonda güneşte duracaklar, her gün gazları alınıp karıştırılacaklar, 15 gün sonra içeri odaya gölgeye geçip 15 günde gölgede bekliyecekler, sonra Alko katkıları katılıp 30 gün daha karanlıkta bekleyip sonra süzülecekler, tam o sıralarda pop-up II'de bitmiş olur sonbahar başı vişneler gezilere hazır olur...

Alkol katkisi ne icin abi

Sent from my iPhone using Tapatalk

Prosedürü böyle, fermantasyonda elde edilen sıvı miktarın %30-50'si kadar damak tadına göre takviye gerekiyor...

Bu gün, temiz su deposunda çalışmaya devam ettim, önce yan kapağı mastikleyip sabitledim, sonra üst kapağın dolum ağzı ve havalandırma aparatlarının montajlarını yaptım, ana deponun alt kısmına bir çıkış taktım, bu çıkış hidrafora gidecek öncesine ise wc'nin su ihtiyacı için bir çıkış takılacak vede deponun tahliyesi için extra bir vana konulacak...Kapağın mastiklemesi bitip kuruyunca depoyu sabit duracağı yere yerleştirdim..Mutfak tezgahı kurgucu yapılınca depoya yandan destek verecek, ayrıca deponun görünen kısımları sonra yakışıklı bir şekilde kaplanacak...
Sonra pop-up çıkışında kullanılacak merdivenin boyunu yeterli seviyeden kestim, merdivenin kullanım yönü buzdolabından koltuk yönüne doğru olacak, merdiven kullanılmadığı zamanlar, buzdolabına dayalı bir şekilde dik olarak duracak, tabiki durabilmesi için cırt-cırk bantlardan faydalanılacak..
Günün sonunda pop-up yatağı için iç ölçüsünü aldım, 3 parçalı olarak 10 cm'lik süngerden yatağı dikilecek..Aşağıdaki koltuklarında işi bitti sayılır, onlarında ölçülerini aldım, masanın yatağa dönüşürken masa üzerine konulacak süngerlerinde ölçüleri hesaplandı...Yarın işe ara verip, döşemelik kumaşları ve sünger plakaları alıp dikişe vereceğim, bu arada döşemeler içinalınan kumaştan bir parçada koltukçuya verilerek, aracın ön koltukları iç döşemeler ile aynı kumaştan yeniden dikilecek.. Mutfak tezgah ölçüsüde çıktı, yarın onuda kesirip, mutfağım montajınada başlayacağım...

20140818 164734

20140818 164808

20140818 130944

20140818 143142

20140818 164633

Bu gün sabah alışveriş günü idi..Masa koltuk grubu ve pop-up yatağın döşemelik kumaşları alındı, süngerleri alınıp dikişe verildi..Sonra mutfak tezgah laminatı kestirip, birazda mastik alıp eve dönüp, tekrar işe koyuldum..
Mutfak bölümünde önce temiz su deposunun son kontrolleri yapılıp kesinleşmiş yerine sabitlendi, muftak tezgahı yerine montajlandı, tezgah ölçüsü 102 x 60 cm, yanında da yavrusu 32x37cm, tezgaha kombine evye-ocak takılacak cama yakın bölüm bulaşıklık olarak rezerv... Tezgahın içe bakan yüzeyi ve kapakları ayarlandı, mutfak tezgahının bagaj tarafında farklı kullanımlar için bazı çözümler üretilecek...

20140819 190548

20140819 190539

Süngerlerin sertliği ne kadar?

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Süngerler 32 dansite ve yoğun kullanım alanlı elastikiyeti yüksek olandan..

Kolay gelsin. Maşallah böyle giderse haftasına araç bitireceksin abi :smiley:

Bu model en ferah model olacak gibi. Hafta sonu kamp, piknik ve günübirlik geziler için en uygun model olacak.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR