Karavanımın Yapım Aşamaları; VW Volt LT35 Kamper - İlhan Güneş (berkcantp)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan i.güneş Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 751
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 184,271
Ynt: Karavanımın Yapım Aşamaları; VW Volt LT35 Kamper - İlhan Güneş (berkcantp)

Sayın Derindeniz1 iyi dilekleriniz için teşekkürler,tecrübeli arkadaşlardan,faydalanmak onur verir.

Etiketler
creater 7.5i

Geçen zamanda tavanı taş yünü ve esnek ithal kontrapilakla kaplayıp,şoför mahalli üstünde büyük bir dolap çıkarttık.

Bu arada tavanı kaplama pazarlığına vehbi42 arkadaşımla beraber gittik. Başka bir usta tavsiyesiyle elinde iş olmayan bir karasörcüye aracımızı gösterdik. İstediği 400 TL fiata evet dedik.
İş bitiğinde (İsmini yazıp reklam olmasını istemiyorum.) ustamız benden ''650 TL verirsem helallaşacağımızı'' belirtti,bende verdim. İlk şoku yaşamış oldum. Bundan sonraki işlerimde acaba 2 şahit yetmiyor da daha fazla şahit ve sözleşme mi gerekecek!

İlhan Bey, kolay gelsin!...

Anladığım ölçüde, siz ticaretle içiçe olan bir insansınız, bu konulardan anlarsınız.
Anlayamadığım birkaç şey var:(Konunun daha iyi anlaşılabilmesi adına sormak istiyorum)
1.400'e yapılan pazarlıkta, malzeme içinde mi, yoksa dışında mı?.
2.400'e yapılan pazarlık, sonradan nasıl 650 oluyor, neyin nesidir bu? Gerçekten ilginç ve hoş olmayan bir durum.
3.İtiraz etme olanağı olmadı mı?

Cavid Sezen

Cavid bey
Evet ticaretle iştikal ediyorum. Yaptığım her işte çoğunlukla helallık sorarım.Esnaf arkadaşımada sorduğumda hakkı bu dedi
Hatta ilk pazarlıkta hemen kabul edişimi Vehbi42 arkadaşım ''Niye pazarlık etmedin'' dedi.
1.400'e yapılan pazarlıkta, malzeme hariç ek olarak kullanılan yapıştırıcıya kadar bana ait.
2.400'e yapılan pazarlık, sonradan hakkını helal et deyince 650 oldu. ''Şoför mahalli üst kısmı çok uğraştırdı ben sadece minübüscülere burasını 350 TL ye yapıyorum'' dedi.
Gerçi bende 500 TL ustaya 30+20 çıraklara 550 TL vermeyi düşünüyordum.
Gerçekten ilginç ve hoş olmayan bir durum oldu.
3.İtiraz etmedim,hakkını helel etsin.diye sormuştum,kendisinede, bu benim düşündüğüm 500 TL den fazla 150 TL rızam olmadığını bilmesini söyledim.
Civardaki mal verdiğim esnaf arkadaşlarım,fab. personellerimden ziyaret fazla olduki,yanlış fikre düşmüş diyelim.

berkcantp' Alıntı:
Civardaki mal verdiğim esnaf arkadaşlarım,fab. personellerimden ziyaret fazla olduki,yanlış fikre düşmüş diyelim.

İşin gizi, şimdi anlaşıldı gibi... :D

Kolay gelsin.
Cavid Sezen

Jel akü arayışıma bu gün son noktayı koydum,inşallah tavan kaplatma işine dönmez.

Akü konusunda arkadaşlardan aldığım fikirlerden sonra,Bursa da 2004'den buyana jel akü yaptığını,tek rakibinin alman bir adını hatırlayamadığım firmadan ve ayrıcı polis panzerlerinin jel akülerini kabul test belgelerini gösterdi. Yarın akümü teslim alınca etraflıca konuşacağım. Birde tavsiyede bulundu ''2007 de 2 yıl süre verilen tebliğle alacağınız akünün bilgilerine uyan TSE belgesini'' sorun dedi

225 Amper 12 Volt Avantaj firmasının AGK marka aküsünün kaporasını verdim,yarın teslim alacağım.

Karavan yapacağım derken fazla yap-boz'a düşmem.

gezmen' Alıntı:
Biraz daha açabilir misiniz?

Cavid Sezen
Ben yapım itibariyle insanlara güvenirim,söylediklerinin çoğunu doğru olduğunun varsayımıyla hareket ederim. Karavan işi benim bilmediğim bir konu yönlendirmeler le yapacağıma göre dört dörtlük olmasada enaz dört üçbuçukluk olmasını isterim.
Bu günkü akücüden fikir almaya gitmiştim. O kadar çok iddialı konuştu ki inandım.

yaybek' Alıntı:
İlhan abi akünüz şimdiden hayırlı olsun akü ile ilgili daha detaylı bilgide yazabilirseniz hepimizin işine yarar.
Yusuf kardeşim seni arayacaktım fakat senin yol yorgunluğundan rahatsız etmek istemedim,15 gün evvel akü ile ilgili okuduğum bir reklam aklıma geldi.İşe giderken yolum üzeri bir muhabbet edip bilgi alıyım dedim olaylar ani gelişti.
Amperine 4,00 TL+KDV dedi bende ''Bu kadar iyiseniz neden bizim gruptan kimse bilmiyor'' diye sordum. Biraz muhabbet ve refaranslarını konuştuktan sonra. Bana reklam mahiyetine 600,00TL dedi, 200,00TL kapora verdim gelişmelerden ve amper fiatlarından bilgi alıp sizleri bilgilendireceğim.

Bursa yapımı Avantaj marka-Agk jelli modeli 12V-225 amper aküye 600.00 TL ödeyip teslim aldım.Büyük giderlerden birinden kurtuldum,birde akü satıcısının methettiği gibi çıkarsa sorun kökten çözümlenmiş olur.
Sırada bu ay harcama yapabileceğimi düşündüğüm invertör ve duygusal buzdolabı.

Sami bey teşekkür ederim,istesemde aracımı 16 Nisan 2011 dan evvel tamamlayamıyorum Nedenide 5 yaşını ancak o tarihte dolduruyor,dış görünümünde oynama yapmadan,kaçak güreşiyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,624
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON MESAJLAR