Karavanımın Yapım Aşamaları; Iveco Daily Camper - Halil Çaydaşı (seyyah halil)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan seyyah halil Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 84
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 59,752
Ynt: Karavanımın Yapım Aşamaları; Iveco Daily Camper - Halil Çaydaşı (seyyah halil)

Halil bey karavanınız hayırlı olsun güle güle kullanın :smiley:
paylaşım için çok teşekkürler

Etiketler

Ynt: Karavanımın Yapım Aşamaları; Iveco Daily Camper - Halil Çaydaşı (seyyah halil)

halil bey,karavanınız hayırlı olsun.sağlıkla kullanınız.

Gule gule kullanin Halil Bey.
Bir karavan uretici firmasinin yaptigi izolasyonu gorunce Yusuf ve Levent Beyleri tekrar kutlama geregi hissediyorum. bence apartmanin bahcesinde cok daha temiz bir is cikardilar.

Tüm karavan dostlarıma iyi dileklerinden dolayı sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. BU MUTLULUĞUMU benimle paylaştğınız için aranızda olmanın ne demek olduğunu bir kez daha anladım. Anlatmaya devam edelim. Arabanın içi yapılırken bir taraftanda dışında çeki demiri, seyyar motosiklet yeri, alttaki boşluklara göre pis su depoları yapıldı ve yerlerine monte edildi. Herşeyin yapım aşamasını ve yerine yerleştirilmesini tek tek konturol ettim. Depolar yerine oturunca temiz su ve pis su boruları yapılmaya başladı. Bunların tamamını aracın altından ve dışardan geçittimki herhangi bir arıza durumunda aracın görünmeyen ve ulaşılamayan bölümlerine su kaçıp zarar vermesin. Banyo ve tuvalet tam tekerin üzerine geldiği için oraya özel kalıp çıkartıp poliüretandan özel döküm yaptık. Daha devamı var. RESİMLEREDE DEVAM EDECEĞİM.

PIC 0032

PIC 0034

PIC 0035

PIC 0036

PIC 0037

Su deposu, 150x120x30=540 litre gibi görünüyor, doğrumudur.?...

Su deposu 320 lt. Gezilerimizdede gördükki bize çok rahat yetiyor. Kapı girişini geçişi rahatlatmak için yuvarlak yaptım ve orayıda ayakkabılık olrak değerlendirdim. Bu arada yukarıya havalandırmayı açıp yerleştirdik. Çift taraflı çalışıyor. Birtarafı sineklik bir tarafı gölgelik. Çok orjinal ve çok kullanışlı. BU arada kapı girişindeki basamağı kapının ön kısmından arka kısma aldık. Çünkü orada kazandığımız alana buzdolabı yerleştireceğiz. Arkaya şimdilik vebasto taktırana kadar çorum kaloriferi yerleştirdim. BU arada ön koltuklarda arkanın kumaşından kaplandı. Şunu itiraf edeyim duvar kağıdı, ara bölmeler mobilyalar, döşemeler perdeler seçiminde çok zorlandım. Çünkü yüzlerce seçenek sunuyorlar. MALZEME GERÇEKTEN ÇOK ZENGİN. dilediğin uyumu yapabiliyorsun. YUKARIYA 4,5 mt gölgelik taktık. YAZ gezimde çok faydasını gördüm. Kışın yağmurdada deneyeceğim.

PIC 0038

PIC 0039

PIC 0040

PIC 0041

PIC 0042

Halıl bey
başlamışsınız , hayırlı olsun
İnşsallah gonlunuze gore olur.

Halil bey hayırlı uğurlu olsun. ;D Güzel geziler dilerim.
Benim imalattan sonra bir İveco daily daha. Sizinki oldukça yeni bir model ve tamamı camlı idi ve kapattınız sanırım.
Tavan havalandırmamızda aynı model. ben Başoğlu karavandan almıştım.

Evet sizlerle paylaşıma devam ediyorum. Arabayı adapazarı'nda Saly karavanda yaptırdım. Bana özel bir ayrıcalık tanıdılar sağolsunlar. İmalat süresi boyunca misafir ettiler. Devamlı aracın başında olup imalatın her aşamasını izledim ve her aşamada müdahale ettim. 20 GÜN BOYUNCA benim kahrımı olgunlukla çektikleri için kendilerine şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum. Kendilerine sonsuz teşekkürler. ÇALIŞMALAR SON HIZLA DEVAM ederken birtaraftanda detaylar gözden kaçmadan tek tek işlendi. Her düğme herlamba her şalter tektek elmi uzatarak yetiştğim yere istediğim gibi sabırla yerleşti. Sıcak ve soğuk su boruları yüzeyden dilediğimizde müdahale edebileceğimiz şekilde ama görülmeyen yerlere monte edildi.

PIC 0043

PIC 0044

PIC 0045

PIC 0046

PIC 0047

Size birkaç resim daha gönderiyorum. Görüntüdeki arkadaşlar atelye sorumlusu ve şefleri. İnce detayları özellikle kendilri yapıyor veya sonuna kadar başında bekliyorlar.

PIC 0048

PIC 0049

PIC 0050

PIC 0051

PIC 0052

Şu andaki şekliyle bile gayet güzel. En kısa zamanda bitirilip gönlünüzce güzel gezilerde kullanmanızı diliyorum.

Sizlerle birkaç kare daha paylaşayım istedim. Hummalı bir çalışmanın ardından bir çay molası akşam patron Erdal beyle bir tavla partisi (Yalnız patronu asla yenmiyeceksin yenersen ertesi gün zam yapıyor. Yenilirsen hele mars olursan indirim bile yapıyor.)

PIC 0053

PIC 0054

PIC 0055

PIC 0056

PIC 0057

Güle güle kullanın..Seyretmek bile çok keyifli..Eğer meşgul etmezsem size bir sorum olacak.. Resmi prosedürler nasıl hallediliyor..Yani bildiğim kadarı ile ABS li olmayan aracı karavana çeviremiyoruz....Ayrıca 3yaş ve daha genci için %85 ayrıca vergi ekleniyor...Bu konuda aydınlatırsanız sevinirim..Selamlar....

Özgür bey iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. 5 yaşından küçük aracı karavana çevirirseniz kasko değerinin %84 ü vergi ödüyorsunuz. benimki 2005 olduğu için ödemedim. Aracı yaptırdığınız zaman bir makina mühendisine proje yaptırıyorsunuz ve bu projeyi mühendisler odasına onaylattırıyorsunuz. Yapılan şeylerin tse belgelerini istiyorlar. projeyi onaylatabildikten sonra dilediğinizi yapın.ABS si olmayan aracı karavan yapabiliyorsunuz ama şöförden başka yolcu taşımaya müsade etmiyorlar 1 kişilik yazıyorlar. abs olunca yatak sayısına bakıyorlar oturma yerleri sayısına bakıyorlar hangisi azsa ona uygun veriyorlar kişi sayısını. Benim arkadaki oturaklar 85 cm idi. BİR kişinin oturma alanı 55 cm olacakmış artan 30 cm ye ikinci kişiyi vermiyorlar. Karşıdaki koltukta bir kişi ikide şöförmahallinde koltuk olduğu için 4 kişilik oturma verdi. Arkada 140*185 yatak iki kişilik öndeki oturma gurubu msa iniyor koltuğun yanındaki menteşeli parçalar kalkıyor altına ayakları geçiyor koltukların arka ve yan yastıklarıda yatağa konunca (bunların tamamını ölçülü yaptıdım) 130*190 yatak oluyor. Bunuda iki kişilik yatak kabul ettiler böylce 4 koltuk 4 yatak sayıp eşit olduğu için ruhsata 4 kişilik yazdılar. ÇEKİ DEMİRİ MOTOSİKLET YERİ HEP PROJELENDİRİLİYOR. eĞER ARACINIZI BİR YAPIMCI FİRMAYA yaptırırsanız onlar bedeli mukabili bunu yaptırıyorlar. Hemde ucuz yapıyorlar. Ben daha önce otobüs koltuk projesi yaptırmıştım. Çok uğraştım ve bir sürü para verdim. SİZLERE birkaç resim daha gönderyim imalatla ilgi.

PIC 0063

PIC 0064

PIC 0065

PIC 0066

PIC 0067

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,459
Kayıtlı Üye Sayımız
172,114
Kaydolan Son Üyemiz
Ahmetalp0666

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR