Karavanımın Yapım Aşamaları Hyundai-Country; ALBATROS

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan abdullah tepe Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 484
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 114,486
Ynt: Karavanımın Yapım Aşamaları Hyundai-Country; ALBATROS

TUGAY58' Alıntı:
Ohh Ağır yükde kalkmış ya kardeşim ağız tadı ile kazasız belasız güzel günlerde kullanın Tunay,Tugay....
Teşekkürler Tunay, Tugay
Enkısa zamanda darısı sizin başınıza inşallah

Etiketler

edessastelio' Alıntı:
Merhaba, Abdullah bey;
Ruhsatınız hayırlı uğurlu olsun.
Yolunuz bizim oralara düşerse haberim olsun.
Selamlar
Sağolun Ahmet bey mutlaka ugrarım.
Eşinize de selamlar

Sağolun hamido-şakir.
Öncelikle aramıza hoşgeldin.
1 ) Koltuklar ve camlar sökülüp dış duvar şu anki halini alınca araç boş olarak 3300kğ düştü.
İç kaplamalar dahil daha kantara cıkmadım ama tahminen 200 lt su deposu da dahil dolu olarak şu an 4750 kğ cıvarında diye düşünüyorum ki bu benim tonajın cok altında.
2 ) Yakıt olarak şehir içi kullanımda 680 krş cıvarında yakıyor.
3 ) Bu tamamen size bağlı. Aracın orjinal emniyet kemerli koltuklarından kaç tane bırakırsanız, ruhsatda o kadar kişi sayısı yazdırabilirsiniz.
Ben sadece sürücü + bir yolcu koltugu bıraktım kullanım alanım acısından, siz aşagıda resimden koltuklu hali olarak gözüken araçda daha fazla da koltuk bırakabilirsiniz. Örneğin kapı arkasına denk gelen yerde 2 kişilik + sürücü arkası 1 kişilik olmak üzere toplamda sürücü dahil 5 kişi gibi

IMG 3040

Teşekkürler Abdullah bey hala bir araç edinemedim ama icime sinen bir plan cıkardım bakalım

Teşekkür ederim abdullah bey ...
iki senedir gezenbilirdeyim ama sıkı takipçiyimdir......(emege saygılıyımdır bu nedenle boş laf yapmayı sevmem..)
2-yakıt tüketimi çok güzel tam fabrika verisi yani %17(17*4050/100=0.69 krş)
3-araç şekli itibarı ile çok hoş sanki çiçek çocukların vosvosun(w T1)az büyüğü..........
4-son bir şey daha soracagım proje ne kadara mal oldu... ve siz istediğiniz kendi projenizimi uyguladınız yoksa size bir hazır şablon verilip aracı buna uydur mu dediler....
ilginiz için teşekkür ederim ...
güle güle gezin araç çok güzel oldu.......

proje derken plan proje demek istemiştim (plan +proje+ruhsat+mtv gibi)............

hamido-şakir' Alıntı:
proje derken plan proje demek istemiştim (plan +proje+ruhsat+mtv gibi)............
Tekrar teşekkürler hamido-şakir
Plan ve proje tamamen benim istediğim gibi oldu.
Onay ve projelendirme işi TÜV ve Trafik hariç 500 tl
TÜV 148 TL, Trafik yanlış hatırlamıyorsam 77 + 55 tl

Apdullah bey Batum düşünüyorum diyorsunuz.Kesinlikle o tarafa gitmişken bir arabaya büyük yedek depo koyun.Birde Tiflise kadar gidin.Bende haziran 20 de tekrar eşimle gideceğim.Nasipse belki biryerlerde görüşürz.

seyyah54' Alıntı:
Apdullah bey Batum düşünüyorum diyorsunuz.Kesinlikle o tarafa gitmişken bir arabaya büyük yedek depo koyun.Birde Tiflise kadar gidin.Bende haziran 20 de tekrar eşimle gideceğim.Nasipse belki biryerlerde görüşürz.
tavsiye etmiyorum sayin seyyah54 su siralar cok siki denetim var iki taraftada gurcistandaki secimden sonra hukumetin degismesiyle gurcu tarafindaki memurlarin nezaketleri de azaldi bilgilerinize...

Abdullah bey karavannız bitti ve gezmeye başladınız keyifli geziler,öğrenmek istediğim Hyundai country aracın artı ve eksileri nelerdir, birde yakıt tüketimi hakkında bilgi alabilirsek memnun oluruz,saygılar.

kusura bakmayı yakıt tüketimini zaten daha önce yazmışsınız.

seyyah54' Alıntı:
İnşallah bir yerlerde görüşürüz Sayın Seyyah54.
Ömrümüz bundan sonra yollarda gececeğine göre. Neden olmasın

suat54' Alıntı:
kusura bakmayı yakıt tüketimini zaten daha önce yazmışsınız.
Selamlar Suat bey
Her şeyden önce hantal bir araç.
Malum şu an depolar dolu olarak ağırlığı yaklaşık 4750 kğ
Bu da normal. O yüzden maddi acıdan da bakıldığında gezilerimizi yavaş yavaş yapmak en iyisi.
Çalışan, gezmek için sınırlı zamanı olanlar için değilde, bizim gibi bol vakti olan emekliler için bana göre ideal

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,625
Kayıtlı Üye Sayımız
172,271
Kaydolan Son Üyemiz
flfl112

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR