Karavan Almak İstiyorum Yardım Lütfen..!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan zedzestion Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,309
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zedzestion

Kamp III
Yer
Bursa
Web
www.guler.us
mayıstosböce' Alıntı:

Sayın Zedzestion,mutluluk duyarız ailemizin büyümesinden,her zaman bekleriz.

Ozaman bana yardımcı olmanızı rica edeceğim çekme ile motocaravan arasında kaldım.

Biz 3 kişilik bir aileyiz.6 yaşında kızım, eşim ve ben.Karavanı daha çok yurtdışı geziler için satın almayı düşünüyoruz.Eşim öğretmen ve 2012 sonunda yeşil pasaportlarımıza kavuşacağız.Dolayısıyla vize sıkıntımız kalmayacak.Geçen yıl Temmuz ayında İstanbul - Nice - Cannes - St Tropez - Marsilya - Monaco - Venedik - Innsbruck - Wörgl - Münih - İstanbul 15 günlük bir seyahatimiz oldu.Nice'e uçakla geldikten sonra buradan araç kiralayıp (Citroen C3) bavul indir, bavul bindir Münih'e kadar geldik.Buradan da yine uçakla İstanbul'a döndük.Çok eğlenceliydi.Fakat çok yorulduk.Bu yılda temmuz 1 gibi çıkıp aynı rotayı tümüyle karavan ile gerçekleştirmeyi düşünüyoruz.Umarım yetiştirebiliriz:smiley:

O yüzden sizin gibi bu konuda uzmanlaşmış abilerimden destek ve yardım rica ediyorum.

Her ikisi içinde forumda edindiğim kendi adıma eksileri şöyle sıralarsak.
Çekme için:
1-Yurtdışında D sınıfı ehliyet gerekebileceği
2-Yılda 1 kez TUV muayenesi gerektiği
3-Çekecek aracın özelliklerinin yeterli olması (Bizde Benzinli Nissan Qashqai 1.6 Tekna Executive çeki demirsiz var)
Motocaravan için:
1-Fiyatının %130 ÖTV ile astromikleşmesi:smiley:
2-Şehir içine girilecek ikincil bir araç olmayışı

tüm bu eksiler içinde çözümüm var elbette.

Şu durumda aklım normal bir mobil karavan alıp yurtdışında içine masraf etmekten yana geçiyor ama yinede sizin değerli düşüncelerinizi bekliyorum.

Bu arada bende, hangisi olursa olsun Hymer olsun diye bir kanı uyandı.Yetim ailesi ve Sevgili moderatörümüz Levent beyin bunda büyük payı var.

Şuanda potada alttaki iki araç var bu hafta İstanbul'a gidip ikisini de görmeyi düşünüyorum.

1-Eltesan'ın elinde hemen teslim edebileceği HYMER Sporting Style 465 var. http://eltesanmobil.com/hymer/de/Caravans/Sporting.html
2-Sahibinden sitesinde kullanırken toparlarım diye düşündüğüm
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-karavan-motokaravan-sahibinden-temiz-1984-model-mercedes-hymer-karavan-56781151/detay/ bu araç var.

Yardımlarınız için şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Mustafa GÜLER

Etiketler

Selamlar ,
sanırım bizim iki gezi yazısını okudunuz .4 kişilik bir Hymer düşünebilirsiniz .Sporting değilde Nova 'da olabilir .Ama çekme alacaksanız mover taktırmak olmazsa olmazınız . Gittiğiniz yerlerde karavanı ayırıp ,arabanızla çevreyi dolaşabilmek ve şehir içi için ikinci bir araç gereksiniminizin olmayışı avantajınız olabilir .Biz eşimle D sınıfı ehliyet aldık.Çok zor değil.

Mustafa Bey bende kesinlikle çekme karaan ve imkanınız varsa sıfır bir Hymer Nova 545 S veya Nova 540 öneririm. Çünkü bir kere alırsınız ömür boyu karavan derdiniz olmaz. Çünkü kullandıkça zaman içerisinde istekleriniz artacak arttıkça keşke bir üst versiyonu alsaydım diye aklınızda hep sizi kemiren bir kurt olacak. Bütçenizi denkleştirip alabileceğiniz en iyi çekme karavan olan Hymre Nova 545 S almanızı öneririm. Eğer bu çok pahalı gelir şimdilik yerli karavanla idare ederim derseniz Pino karavan öneririm. Pino karavan tamamen ithal malzeme özellikle şaşe,dingil, kuplonları AL-KO dan ithal ediyor. Diğer aksesuar kısmı ise sizin beğeni ve bütçenize göre şekillenir. Yakında bir karavancı görmek ümidiyle bol şanslar.

mustafayetim' Alıntı:
Hiç düşünmeden Hymer sporting 465...

Mustafa Bey muhakkak dikkate alacağım.

Ebru Yetim' Alıntı:
Selamlar ,
sanırım bizim iki gezi yazısını okudunuz .4 kişilik bir Hymer düşünebilirsiniz .Sporting değilde Nova 'da olabilir .Ama çekme alacaksanız mover taktırmak olmazsa olmazınız . Gittiğiniz yerlerde karavanı ayırıp ,arabanızla çevreyi dolaşabilmek ve şehir içi için ikinci bir araç gereksiniminizin olmayışı avantajınız olabilir .Biz eşimle D sınıfı ehliyet aldık.Çok zor değil.

Sn.Ebru Hanım iki gezi yazınızı da eşimle müthiş keyifle okuduk.Biz 3 kişiyiz Nova büyük gelmez mi?Hem beklemek zorunda kalacağız.

Aslında şehiriçi için ben özellikle motorsiklet düşünüyorum ama...

Ebru Yetim' Alıntı:
Mustafaaa ,ayrı odalarda aynı anda yazmışızzzz :eek: :eek: ;D ;D ;D ;D
:smiley: :smiley: :smiley: ;D ;D

En ilginç tarafı eşimin adı Ebru benim adım Mustafa siz tanıştığımız 3. Ebru-Mustafa çifti olacaksınız.

SNOB' Alıntı:
Mustafa Bey bende kesinlikle çekme karaan ve imkanınız varsa sıfır bir Hymer Nova 545 S veya Nova 540 öneririm. Çünkü bir kere alırsınız ömür boyu karavan derdiniz olmaz. Çünkü kullandıkça zaman içerisinde istekleriniz artacak arttıkça keşke bir üst versiyonu alsaydım diye aklınızda hep sizi kemiren bir kurt olacak. Bütçenizi denkleştirip alabileceğiniz en iyi çekme karavan olan Hymre Nova 545 S almanızı öneririm. Eğer bu çok pahalı gelir şimdilik yerli karavanla idare ederim derseniz Pino karavan öneririm. Pino karavan tamamen ithal malzeme özellikle şaşe,dingil, kuplonları AL-KO dan ithal ediyor. Diğer aksesuar kısmı ise sizin beğeni ve bütçenize göre şekillenir. Yakında bir karavancı görmek ümidiyle bol şanslar.

Sayın Bülent Bey bilgiler, uyarılar için çok teşekkür ederim.Bu gidişle Çekme karavana doğru yönleniyoruz gibi.Ben bari araca çeki demiri vs de araştırmaya başlayayım.Nova serisi bence 3 kişilik bir aileye büyük gelecek gibi ama yinede değerlendireceğim.Yerli üretim düşünmüyorum.

Saygılar
Mustafa GÜLER

Fethi, beylerin karavanı Nova serisi 4 kişilik .Bence büyük gelmez .6 kişilk karavanımızda biz 4 kişi ancak kalıyoruz ve iş yapacağım zaman mümkünse herkesi dışarı çıkarıyorum :smiley: :smiley: 5 metre altı olan modelleri de var sanırım

Ben cevap verene kadar sağolsun arkadaşlar fikirlerini beyan etmişler.Forumda da okuyacağınız gibi her modelin artısı eksisi var,bu yüzden en zor olanı tarzınızı bilmek,özünde bir karavanla belli bir süre yaşanmadan tam doğru karar verilemiyor.Eğer Hymer lere binerseniz kazanız mübarek ola hiçbirşeyi kolay kolay beğenmezsiniz.
Çoğunlukla yurt dışı kullanımı hangi karavanı ön plana çıkartır onuda tam bildiğimi söyleyemem.Emin olduğum tek şey kendimin ne istediği.

mayıstosböce' Alıntı:
Ben cevap verene kadar sağolsun arkadaşlar fikirlerini beyan etmişler.Forumda da okuyacağınız gibi her modelin artısı eksisi var,bu yüzden en zor olanı tarzınızı bilmek,özünde bir karavanla belli bir süre yaşanmadan tam doğru karar verilemiyor.Eğer Hymer lere binerseniz kazanız mübarek ola hiçbirşeyi kolay kolay beğenmezsiniz.
Çoğunlukla yurt dışı kullanımı hangi karavanı ön plana çıkartır onuda tam bildiğimi söyleyemem.Emin olduğum tek şey kendimin ne istediği.

Tespit mükemmel,tebrikler.

Yapmayin ama ustalar yaa kendimin ne istedigini bilsem size sorarmiyim

Aslinda Sn.Levent Gungor moderatorum yeni baslik acsin super yorumlarim olacak sizin fikirlerinizi alabilmek icin..Muhakkak Levent Bey'in de hymer mobil kullanicisi olarak diyecekleri vardir.[SIZE=78%] [/SIZE]

Sayın mustafa bey özgürlük ve doğa.karavan ve hareket iç içedir.Kısaca doğada özgür olursunuz.İçinde hareket edebileceğiniz karavanda size göre olmalıdır.Solak bir insanın sağdaki musluğu kullanması nekadar zordur değilmi.)))))) Son cümlemdeki espri biryana benim şahsi görüşüm istediklerinizi önce belirleyin karavan kendiliğinden oluşur.Böylece aile nüfusum 3 kişi daha büyümüş olur.

Ynt: Karavan Almak İstiyorum Yardım Lütfen..!

Bu aralar ayrı ayrı tatil hazırlığı telaşlarına düştük. Sanırım karavanda buluşacağız. :smiley: :smiley:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,091
Kaydolan Son Üyemiz
Engin Koygun

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri