Kara Panter' im

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan mdr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 812
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 91,833
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ynt: Kara Panter' im

Allah bir yastıkta kocatsın... ;D
Güle güle kullanın üstadım...
Herdaim keyfini sürün...
Darısı tüm sevenlerin başına... ;)

Etiketler

Bakkan' Alıntı:
Maşallah çok güzel, keyifle binin.

Çok teşekkürler Burak bey,,

yavaş yavaş zevkini çıkarta çıkarta aklımdakileri uygulayacagım... ;D

siz gibi degerli kıdemli "Land Cruiser ci " arkadaşların destegi ile tabii... :D

camouflage' Alıntı:
Koltuk kapıya arkası dönük. Koltukda bir adam sigara içerek boğaz manzarasını seyre dalmış. Kapıdan süklüm püklüm birisi girer. Tam o sırada koltuk döner veee....
Koltukdaki esas oğlan şunları söyler ''Hani yıllar önce kapından dönen, fakir ama gururlu bir genç vardı ya işte o benim'' :D

Hikayenizi okuyunca Türk filmlerindeki bu an geldi aklıma nedense ;D ;D ;D

Hangi aracı kullanırsam kullanayım, benimde hep aklımda, hiç olmazsa akılımın bir kenarında olan araçtır. Şu an bende sizin kadar sevindim.
Hayırlı olsun. Allah kazasız belasız kullanmak nasip etsin.

İlhami bey

güzel temennileriniz için teşekkürler..

inanın bazı şeyler zaman geçsede aklınızın bir köşesinde yer ediyor..

İnşallah siz de mutlaka birgün idealinizdeki araca kavuşursunuz...

taiga' Alıntı:
Allah bir yastıkta kocatsın... ;D
Güle güle kullanın üstadım...
Herdaim keyfini sürün...
Darısı tüm sevenlerin başına... ;)

Teşekkür ederim Haldun hey,

Daha güzeli size layık olur inşallah..

İsmail Bey,

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın Allah kazadan beladan korusun , gerçekten bulabileceğiniz en temiz 80 lerden bir tanesi keyfini çıkarın.

aozturk' Alıntı:
İsmail Bey,

Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın Allah kazadan beladan korusun , gerçekten bulabileceğiniz en temiz 80 lerden bir tanesi keyfini çıkarın.
.

Çok teşekkürler Ahmet bey,

taze bir Toyota kullanıcının siz gibi eski kullanıcılarından ögrenecegi çok şey olacak..Liste halinde sorularım bekliyor..Bilesiniz..çok arkadaşımın sorularla başını agrıtacagımm. ;D

Bu arada arkadaşlar bir sorum var...

Vites yanındaki fotografta gözüken H..N..L modU ve aşagıdaki 2 kısımdan oluşan dügme grubu nasıl ve nerede kullanılacak ;D ;D şu arkadaşınıza bi yardım..

[attachment=1]

DSCF1195

karapanter çok vahşi ve yahşi görünüyor ismail ağbi tekrar hayırlı olsun ;)

İsmail Bey,

Güle güle kullanın, geçen ay İnönü Yaylasından Menekşe Yaylasına geçtiğimiz, dallardan boyaların çizildiği yoldan gelmezsiniz artık diye düşünüyorum.

Saygılar

Ersan

H-N-L den başlıyalım;
H: Hızlı kullanımdaki arazi şanzıman seçeneğidir. Şehir içi, asfalt, hafif arazide kullanımıda bu konumda kullanıyorsunuz.
N: Arazi şanzımanın nötr modudur. Vinç ile çekme yaparken bu moda alınması öneriliyor.
L: Tork ihtiyacı olan koşullardaki seçenektir. Ağır arazi,çamur,kum,dik eğimler gibi.

Vitesin yanındaki diğer düğmeler;

PWR : Güç düğmesi, devirli spor kullanım istendiğinde basılır.
2nd : 2. vites ile kalkış modu. Çamur da özellikle tecrübeli arkadaşlar bunun kullanılmasını öneriyor, şanzımanı korumak amaçlı.

mdr' Alıntı:
Bu arada arkadaşlar bir sorum var...

Vites yanındaki fotografta gözüken H..N..L modU ve aşagıdaki 2 kısımdan oluşan dügme grubu nasıl ve nerede kullanılacak ;D ;D şu arkadaşınıza bi yardım..

[attachment=1]

forester' Alıntı:
İsmail Bey,

Güle güle kullanın, geçen ay İnönü Yaylasından Menekşe Yaylasına geçtiğimiz, dallardan boyaların çizildiği yoldan gelmezsiniz artık diye düşünüyorum.

Saygılar

Ersan

Can alıcı bir soru.. ;D ;D düşünmem lazım..
ya degecek dalları sırayla budaya budaya geçeriz..yada başka yolu tercih ederiz.......yada.....aracı kaplama yaptırırız. :eek:

Bakkan' Alıntı:
H-N-L den başlıyalım;
H: Hızlı kullanımdaki arazi şanzıman seçeneğidir. Şehir içi, asfalt, hafif arazide kullanımıda bu konumda kullanıyorsunuz.
N: Arazi şanzımanın nötr modudur. Vinç ile çekme yaparken bu moda alınması öneriliyor.
L: Tork ihtiyacı olan koşullardaki seçenektir. Ağır arazi,çamur,kum,dik eğimler gibi.

Vitesin yanındaki diğer düğmeler;

PWR : Güç düğmesi, devirli spor kullanım istendiğinde basılır.
2nd : 2. vites ile kalkış modu. Çamur da özellikle tecrübeli arkadaşlar bunun kullanılmasını öneriyor, şanzımanı korumak amaçlı.

Teşekkürler Burak bey,

yanlış biliyorsam uyarın beni..

Direksiyonun solundaki aşagıdaki seçici dügmeden de ;

normal kapalı -off pozisyonundan bir sonraki seçenek arka diferansiyelleri kilitler..bir sonraki ise ön diferansiyelleri kilitler...

ön diferansiyelleri kilitleme işleminde dikkat etmek lazım..kullanımda direksiyonu zorlayıcı saga yada sola çevirmemek lazım ve igeçilecek yerden hemen sonra devreden çıkartmak lazım..

Dogru mu ögrenmişim acaba ??

DSCF1194

İsmail Bey doğrusunuz.

Dediğiniz gibi ön dif kilidi kullanıma dikkat etmek gerekir. Direksonu çok döndürdüğü durumlarda aks kesmeye sebebiyet verebiliyor sanırım. Kürşad ve çağlar size daha fazla bilgi verebilir. Benim araçta ön kilit yok.

mdr' Alıntı:
Teşekkürler Burak bey,

yanlış biliyorsam uyarın beni..

Direksiyonun solundaki aşagıdaki seçici dügmeden de ;

normal kapalı -off pozisyonundan bir sonraki seçenek arka diferansiyelleri kilitler..bir sonraki ise ön diferansiyelleri kilitler...

ön diferansiyelleri kilitleme işleminde dikkat etmek lazım..kullanımda direksiyonu zorlayıcı saga yada sola çevirmemek lazım ve igeçilecek yerden hemen sonra devreden çıkartmak lazım..

Dogru mu ögrenmişim acaba ??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,622
Kayıtlı Üye Sayımız
172,270
Kaydolan Son Üyemiz
Engin paslı

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR

Geri